Војвођанска лига – Исток: Грбан деби украсио поготком

17.08.2021. 10:44 10:45
Извор: Dnevnik.rs

Нафтагас - Пролетер 3:0 (2:0)

ЕЛЕМИР: Игралиште Нафтагаса,  гледалаца 200, судија: Домазетоски (Панчево). Стрелци: Миливојев у 16. Грбан у 33. и Видић у 48. минуту.

НАФТАГАС: Мијатов, Петров 8, Грбић 7,5, Грбан 7,5, Дабић 7 (Кенђа), Миливојев 8, Красић 7 (Милошевић 7), Самарџић 7,5, Видић 8 (Барањи), Козловачки 7 (Попов 7), Панић 7,5 (Јанков).

ОФК ПРОЛЕТЕР: Илкић 7, Цвијетић 6 (Војнов), Москић 5 (Блажу 6), Лака 5,5, Ивковић 6, Томић 6,5, Војнов 5,5, Грбић 5,5, Ракић 6 (Бокун), Богојевић 6, Јевтић 5 (Петковић 5,5).

Елемирци су лако дошли до првог тријумфа и на старту најавили највише амбиције.  Миљан Миливојев је  начео је мрежу гостију у 16. минуту. Пронашао га је Александар Панић прецизном дубинском лоптом и није му било тешко, да после доброг пријема, обиђе голмана Славка Илкића и донесе вођство.

Деби у дресу “нафташа”, Александар Грбан је украсио поготком. На центаршут Миливојева из корнера, Грбан је утрчао испред голмана Илкића и ударцем главом, послао лопту иза његових леђа.

Слобода - Црвена звезда (РС) 1:0 (1:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”, гледалаца 500, судија: Петровић (Зрењанин). Стрелац: Мијатовић у 35. минуту.

СЛОБОДА: Живков 9, Ратко 6 (Кебић), Мијатовић 8, Поповић 7, Ђурђевић 7, Умићевић 6 (Спахић), Галић 7 (Ћосић), Врбачки 7, Русић 7 (Мајкић), Козић 6 (Рељић), Латковић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (РС): Харјовић 7, Јовановић 6,5 (Гуцул), Штеванов 6,5, Кнежевић 7, Коцкар 7, Цвијановић 7, Кресоја 6,5 (Чубрило), Попесков 6, М. Узелац 6,5, Вокић 6,5, Војводић 6,5 (Д. Узелац).

Највише захваљујући искусном голману Марку Живкову који је у неколико наврата сјајно интервенисао дојучерашњи Српсколигаш у комшијском дербију са повратником на Војвођански Исток остварио је минималну победу.

П. Трнић

Младост (О) - Војводина (П) 2:1 (1:0)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца 200, судија: Гвозденов (Вршац). Стрелци: Радисављевић у 27. и 54. за Младост, а Попов у 86. минуту за Војводину.  Црвени картон: Живанов (Војводина) у 31. минуту.

МЛАДОСТ (О): Топић 7, Црномарковић 7,5, Јованов 7,5 (Павлов 7), Војиновић 7 (Живковић 7), Целин 7,5, Николајев 7,5, Савков 7 (Станисављевић 7), Нешић 7 (Максимовић 7), Бодловић 7 (Лазиница 7), Л. Лукић 7,5, Радисављевић 8.

ВОЈВОДИНА: Младеновић 7, Јешић 6,5, Богдановић 7, Јефтић 7, Калајџија 6,5, Кнежевић 6,5, Попов 7, Живанов, Малбашки 7, Џајски 7, Михајловић 6,5.

Домаћи фудбалери од првог минута били су бољи ривал и головима Николе Радисављевића стекли су предност.  У 31. минуту iskključеn је Живанов  и олакшао домаћим фудбалерима да освоје три бода.

У последњих пет минута Попов је успео да искористи грешку и смањи резултат.

Омладинац ФАМ - Козара 1:0 (1:0)

БОТОШ: Игралиште Омладинца, гледалаца 300, судија: Шуљагић (Банатски Карловац). Стрелац: Кондић у 25. минуту. Жути картони: Новковић, Стојковић (Омладинац), а Божић (Козара).

ОМЛАДИНАЦ: Мишков 7, Квргић 7 (Бојић 7), Радуловић 7,5, Мишић 7,5, Стошић 7, Маљукан 7,5 (Стојковић 7), Јованов 7 (Вукоје 7,5), Новковић 7 (Бркић), Тркуља 7 (Голијанин), Кондић 8, Шемић 8.

КОЗАРА: Ђаковић 7,5, Кнежевић 7 (Латиновић), Бјелановић 6 (Лисица 6), М. Бунић 6 (Пашић 6), Мирчета 6,5 (Мисић 7), Б. Бунић 7, Терзин 7, Петровић 7, Јовандић 7, Божић 6,5, Чуданов 6.

Ботошани су надвисили  Великоселце у оптвореној игри и стигли до вредне победе.

У 25. минуту после Новквићевог шута Кондић је добро прихватио лопту и послао је иза леђа Милана Ђаковића. У наставку Ботошани су били бољи створили су далеко више прилика али без реализације, а у 60. минуту Дарко Кнежевић, шутирао ј у ближи угао али је одличан Марко Мишков ухватио лопту.

У 78. минуту Новковић се искоса ослободио чувара, гађао супротни угао, а одлични Ђаковић је опту избацио у корнер.

Црвена звезда (ВС) - Борац 3:3 (0:2)

ВОЈВОДА СТЕПА: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 150, судија: Попов (Зрењанин). Стрелци: Вукоје у 78. (из пенала), Кнежевић у 87. и Кубуровић у 9’+4 за Црвену звезду, а Гиговић у 28. Ђукић у 38. (из пенала) и Симоновић у 59. минуту за Борац.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (ВС): Ћирковић 8, Комненовић 6 (Бичанин 7,5), Томас 6 (Вукоје 7,5), Кубуровић 7, Д. Ковачевић 6, Н. Ковачевић 7, Раденковић 6, Нешић 6 (Кнежевић 7,5), Прошић 7, Секереш 7, Утржен 7.

БОРАЦ: Томић 7, Радовић 6 (Граовац 6), Јоковић 6 (Арсенијевић 6), Ђурђев 6, Недучић 7, Дринић 6,5, Симоновић 7 (Салиховић), Ђукић 7, Гиговић 8 (Вуковић), Петровић 7 (Крсмановић), Бајић 6,5.

Гости су испустили победу и нису успели да сачувају предност од три гола. Повели су преко одличног Слободана Гиговића, а десет минута касније, Урођ Ђукић из пенала, удвостручио је предност. У наставку је Лука Симоновић донео нову радост гостима из Старчева.

Степчани се нису предавали, “резервисти” су унели живост и бржу игру, голман Славко Ћирковић је спречио гостујуће играче да увећају предност и дошло је до преокрета. Искусни Иван Вукоје реализовао је казнени ударац, а Ратко Кнежевић је постигао други погодак за Степчане у 87. минуту. И, кад се мислило да ће Борац однети три бода, Зоран Кубуровић је, у четвртом минуту надокнаде, директно из корнера погодио угао.

Бегеј - Полет 1:1 (0:0)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 150,  судија: Стојановић (Зрењанин). Стрелци: К. Николић у 49. за Бегеј, а Дивљачки у 57. минуту за Полет. Црвени картон: Скокна (Полет) у 45. минуту.

БЕГЕЈ: Арсин 6, Јевремов 7, Бајић 7, Кондић 7, Бојанић 6 (Умићевић 5), Ма. Новак 6,5, Хованец 6,5, Грбић 7, Мл. Новак 6,5, К. Николић 7, Понорац 5,5 (Новаков, Рапаић).

ПОЛЕТ: Н. Радивојев 7, Ковач 6,5, Рашић 6,5, Николајев 7, Бартош 6,5, Митић 7 (С. Стојковић), Дивљачки 7,5 (М. Радивојев), Скокна 5, Симоновић 7, Аврамовић 7 (Тома), Станић 6 (Костадинов 7).

Домаћини су разочари на премијери против новог члана војвођанске лиге. У првом делу су били бољи и имали неколико изгледних прилика. У другом, чинило се, лако ће до бодова, јер је у паузи по изласку са терена искључен играч гостију Скокна због непристојног понашања. Тако се и чинило, а на леп пас петом Грбића, Николић је ефектно довео домаћина у вођство. А онда су играчи Бегеја стали, што су гости искористили да брзим контрама угрожавају гол Арсина.

Дивљачки је био бржи у контри од Бојанића и изједначио, а до краја имали су и гости и домаћини неколико прилика за постизање голова. Реми је најобјективнији исход по приказаној игри оба тима.

Д. Милићев

БАК - Слога (П) 3:2 (2:1)

БЕЛА ЦРКВА: Игралиште БАК -а , гледалаца 100, судија: Миливојев (Алибунар). Стрелци: Секуловић у 25. и 41. Васиљевић у 76. за БАК, а Спремо у 11. Вучковић у 63. минуту за Слогу.

БАК: Андрејевић 7, Шинзар 6,5 (Васиљевић 7), Јожић 6,5 (Милковић 7), Митревски 7, Старовић 7 (Савић 7), Јовановић 7, Станић 7, Михајловић 7, Анђелић 7, Секуловић 7,5.

СЛОГА (П): Стевановић 7, Бабић 6,5, Прица 6,5, Лазаревић 7, Варан 6,5, Спремо 7, Црногорац 6,5, Вучковић 7, Радић 6,5, Стефановски 6,5, Олђа 7.

Гости су повели голом Спрема, али расположени Секуловић је преокренуо резултат.

У другом полувремену голом Васиљевића домаћин је стигао до три бода.

Јединство (В) - Јединство (БК) 3:2 (1:1)

ВЛАЈКОВАЦ: Игралиште Јдинства, гледалаца 100, sSudija: Ковач (Мокрин). Стрелци: Шештерац у 42. Станков у 77. и Богдановић у 88. за Јединство (В), а Ановић у 8. и Вукоје у 90. минуту за Јединство (БК). Жути картони: Моторов, Живанов, Миошко (Јединство (В), а Дапчевић, Зекановић, Нинић, Медић (Јединство (БК).

ЈЕДИНСТВО (В): Доновић 7,5, Миошко 6,5 (Марковић 6,5), Станков 7,5, Текијашки 7, Пештерац 7,5, Моторов 7,5, Бобић 8, Живанов 7,5 (Панчевац), Ћирка 6,5 (Вукајловић 7), Богдановић 8, Јанковић 7,5.

ЈЕДИНСТВО (БК): Томић 6, Дапчевић 6, Земунски 6 (Кујунџић), Кораћ 6,5, Ановић 7,5, Ђокић 6,5 (Шаренац), Нинић 6,5 (Вукоје 7), Матић 6,5.

Влајковчани су заслужено славили на отварању сезоне . Гости су повели преко Ановића, а до оодмора је новајлија у редовима тима из Влајковца, Пештерацје изједначио резултзат.

Изједначена борба водила се у читавом току другог полувремена, али је финиш припао домаћину. Искусни Станков постигао је први гол у сезони за вођство, а тријумф Влајковчанима осигурао је Богдановић. Пре него што се огласила пиштаљка судије Ковача, резервиста екипе из Банатског Карађорђева, Вукоје, ублажио је пораз.

Б. Ј.

Резултати:

Црвена звезда (ВС) - Борац 3:3, БАК - Слога 3:2, Јединство (В) - Јединство (БК) 3:2, Омладинац ФАМ - Козара 1:0, Слобода - Црвена звезда (РС) 1:0, Бегеј - Полет 1:1, Нафтагас - Пролетер 3:0, Младост - Војводина (П) 2:1