Vojvođanska liga – Istok: Grban debi ukrasio pogotkom

17.08.2021. 10:44 10:45
Izvor: Dnevnik.rs

Naftagas - Proleter 3:0 (2:0)

ELEMIR: Igralište Naftagasa,  gledalaca 200, sudija: Domazetoski (Pančevo). Strelci: Milivojev u 16. Grban u 33. i Vidić u 48. minutu.

NAFTAGAS: Mijatov, Petrov 8, Grbić 7,5, Grban 7,5, Dabić 7 (Kenđa), Milivojev 8, Krasić 7 (Milošević 7), Samardžić 7,5, Vidić 8 (Baranji), Kozlovački 7 (Popov 7), Panić 7,5 (Jankov).

OFK PROLETER: Ilkić 7, Cvijetić 6 (Vojnov), Moskić 5 (Blažu 6), Laka 5,5, Ivković 6, Tomić 6,5, Vojnov 5,5, Grbić 5,5, Rakić 6 (Bokun), Bogojević 6, Jevtić 5 (Petković 5,5).

Elemirci su lako došli do prvog trijumfa i na startu najavili najviše ambicije.  Miljan Milivojev je  načeo je mrežu gostiju u 16. minutu. Pronašao ga je Aleksandar Panić preciznom dubinskom loptom i nije mu bilo teško, da posle dobrog prijema, obiđe golmana Slavka Ilkića i donese vođstvo.

Debi u dresu “naftaša”, Aleksandar Grban je ukrasio pogotkom. Na centaršut Milivojeva iz kornera, Grban je utrčao ispred golmana Ilkića i udarcem glavom, poslao loptu iza njegovih leđa.

Sloboda - Crvena zvezda (RS) 1:0 (1:0)

NOVI KOZARCI: Stadion “Ilija Pantelić”, gledalaca 500, sudija: Petrović (Zrenjanin). Strelac: Mijatović u 35. minutu.

SLOBODA: Živkov 9, Ratko 6 (Kebić), Mijatović 8, Popović 7, Đurđević 7, Umićević 6 (Spahić), Galić 7 (Ćosić), Vrbački 7, Rusić 7 (Majkić), Kozić 6 (Reljić), Latković 7.

CRVENA ZVEZDA (RS): Harjović 7, Jovanović 6,5 (Gucul), Števanov 6,5, Knežević 7, Kockar 7, Cvijanović 7, Kresoja 6,5 (Čubrilo), Popeskov 6, M. Uzelac 6,5, Vokić 6,5, Vojvodić 6,5 (D. Uzelac).

Najviše zahvaljujući iskusnom golmanu Marku Živkovu koji je u nekoliko navrata sjajno intervenisao dojučerašnji Srpskoligaš u komšijskom derbiju sa povratnikom na Vojvođanski Istok ostvario je minimalnu pobedu.

P. Trnić

Mladost (O) - Vojvodina (P) 2:1 (1:0)

OMOLJICA: Igralište Mladosti, gledalaca 200, sudija: Gvozdenov (Vršac). Strelci: Radisavljević u 27. i 54. za Mladost, a Popov u 86. minutu za Vojvodinu.  Crveni karton: Živanov (Vojvodina) u 31. minutu.

MLADOST (O): Topić 7, Crnomarković 7,5, Jovanov 7,5 (Pavlov 7), Vojinović 7 (Živković 7), Celin 7,5, Nikolajev 7,5, Savkov 7 (Stanisavljević 7), Nešić 7 (Maksimović 7), Bodlović 7 (Lazinica 7), L. Lukić 7,5, Radisavljević 8.

VOJVODINA: Mladenović 7, Ješić 6,5, Bogdanović 7, Jeftić 7, Kalajdžija 6,5, Knežević 6,5, Popov 7, Živanov, Malbaški 7, Džajski 7, Mihajlović 6,5.

Domaći fudbaleri od prvog minuta bili su bolji rival i golovima Nikole Radisavljevića stekli su prednost.  U 31. minutu iskključen je Živanov  i olakšao domaćim fudbalerima da osvoje tri boda.

U poslednjih pet minuta Popov je uspeo da iskoristi grešku i smanji rezultat.

Omladinac FAM - Kozara 1:0 (1:0)

BOTOŠ: Igralište Omladinca, gledalaca 300, sudija: Šuljagić (Banatski Karlovac). Strelac: Kondić u 25. minutu. Žuti kartoni: Novković, Stojković (Omladinac), a Božić (Kozara).

OMLADINAC: Miškov 7, Kvrgić 7 (Bojić 7), Radulović 7,5, Mišić 7,5, Stošić 7, Maljukan 7,5 (Stojković 7), Jovanov 7 (Vukoje 7,5), Novković 7 (Brkić), Trkulja 7 (Golijanin), Kondić 8, Šemić 8.

KOZARA: Đaković 7,5, Knežević 7 (Latinović), Bjelanović 6 (Lisica 6), M. Bunić 6 (Pašić 6), Mirčeta 6,5 (Misić 7), B. Bunić 7, Terzin 7, Petrović 7, Jovandić 7, Božić 6,5, Čudanov 6.

Botošani su nadvisili  Velikoselce u optvorenoj igri i stigli do vredne pobede.

U 25. minutu posle Novkvićevog šuta Kondić je dobro prihvatio loptu i poslao je iza leđa Milana Đakovića. U nastavku Botošani su bili bolji stvorili su daleko više prilika ali bez realizacije, a u 60. minutu Darko Knežević, šutirao j u bliži ugao ali je odličan Marko Miškov uhvatio loptu.

U 78. minutu Novković se iskosa oslobodio čuvara, gađao suprotni ugao, a odlični Đaković je optu izbacio u korner.

Crvena zvezda (VS) - Borac 3:3 (0:2)

VOJVODA STEPA: Igralište Crvene zvezde, gledalaca 150, sudija: Popov (Zrenjanin). Strelci: Vukoje u 78. (iz penala), Knežević u 87. i Kuburović u 9’ 4 za Crvenu zvezdu, a Gigović u 28. Đukić u 38. (iz penala) i Simonović u 59. minutu za Borac.

CRVENA ZVEZDA (VS): Ćirković 8, Komnenović 6 (Bičanin 7,5), Tomas 6 (Vukoje 7,5), Kuburović 7, D. Kovačević 6, N. Kovačević 7, Radenković 6, Nešić 6 (Knežević 7,5), Prošić 7, Sekereš 7, Utržen 7.

BORAC: Tomić 7, Radović 6 (Graovac 6), Joković 6 (Arsenijević 6), Đurđev 6, Nedučić 7, Drinić 6,5, Simonović 7 (Salihović), Đukić 7, Gigović 8 (Vuković), Petrović 7 (Krsmanović), Bajić 6,5.

Gosti su ispustili pobedu i nisu uspeli da sačuvaju prednost od tri gola. Poveli su preko odličnog Slobodana Gigovića, a deset minuta kasnije, Urođ Đukić iz penala, udvostručio je prednost. U nastavku je Luka Simonović doneo novu radost gostima iz Starčeva.

Stepčani se nisu predavali, “rezervisti” su uneli živost i bržu igru, golman Slavko Ćirković je sprečio gostujuće igrače da uvećaju prednost i došlo je do preokreta. Iskusni Ivan Vukoje realizovao je kazneni udarac, a Ratko Knežević je postigao drugi pogodak za Stepčane u 87. minutu. I, kad se mislilo da će Borac odneti tri boda, Zoran Kuburović je, u četvrtom minutu nadoknade, direktno iz kornera pogodio ugao.

Begej - Polet 1:1 (0:0)

ŽITIŠTE: Igralište Begeja, gledalaca 150,  sudija: Stojanović (Zrenjanin). Strelci: K. Nikolić u 49. za Begej, a Divljački u 57. minutu za Polet. Crveni karton: Skokna (Polet) u 45. minutu.

BEGEJ: Arsin 6, Jevremov 7, Bajić 7, Kondić 7, Bojanić 6 (Umićević 5), Ma. Novak 6,5, Hovanec 6,5, Grbić 7, Ml. Novak 6,5, K. Nikolić 7, Ponorac 5,5 (Novakov, Rapaić).

POLET: N. Radivojev 7, Kovač 6,5, Rašić 6,5, Nikolajev 7, Bartoš 6,5, Mitić 7 (S. Stojković), Divljački 7,5 (M. Radivojev), Skokna 5, Simonović 7, Avramović 7 (Toma), Stanić 6 (Kostadinov 7).

Domaćini su razočari na premijeri protiv novog člana vojvođanske lige. U prvom delu su bili bolji i imali nekoliko izglednih prilika. U drugom, činilo se, lako će do bodova, jer je u pauzi po izlasku sa terena isključen igrač gostiju Skokna zbog nepristojnog ponašanja. Tako se i činilo, a na lep pas petom Grbića, Nikolić je efektno doveo domaćina u vođstvo. A onda su igrači Begeja stali, što su gosti iskoristili da brzim kontrama ugrožavaju gol Arsina.

Divljački je bio brži u kontri od Bojanića i izjednačio, a do kraja imali su i gosti i domaćini nekoliko prilika za postizanje golova. Remi je najobjektivniji ishod po prikazanoj igri oba tima.

D. Milićev

BAK - Sloga (P) 3:2 (2:1)

BELA CRKVA: Igralište BAK -a , gledalaca 100, sudija: Milivojev (Alibunar). Strelci: Sekulović u 25. i 41. Vasiljević u 76. za BAK, a Spremo u 11. Vučković u 63. minutu za Slogu.

BAK: Andrejević 7, Šinzar 6,5 (Vasiljević 7), Jožić 6,5 (Milković 7), Mitrevski 7, Starović 7 (Savić 7), Jovanović 7, Stanić 7, Mihajlović 7, Anđelić 7, Sekulović 7,5.

SLOGA (P): Stevanović 7, Babić 6,5, Prica 6,5, Lazarević 7, Varan 6,5, Spremo 7, Crnogorac 6,5, Vučković 7, Radić 6,5, Stefanovski 6,5, Olđa 7.

Gosti su poveli golom Sprema, ali raspoloženi Sekulović je preokrenuo rezultat.

U drugom poluvremenu golom Vasiljevića domaćin je stigao do tri boda.

Jedinstvo (V) - Jedinstvo (BK) 3:2 (1:1)

VLAJKOVAC: Igralište Jdinstva, gledalaca 100, sSudija: Kovač (Mokrin). Strelci: Šešterac u 42. Stankov u 77. i Bogdanović u 88. za Jedinstvo (V), a Anović u 8. i Vukoje u 90. minutu za Jedinstvo (BK). Žuti kartoni: Motorov, Živanov, Mioško (Jedinstvo (V), a Dapčević, Zekanović, Ninić, Medić (Jedinstvo (BK).

JEDINSTVO (V): Donović 7,5, Mioško 6,5 (Marković 6,5), Stankov 7,5, Tekijaški 7, Pešterac 7,5, Motorov 7,5, Bobić 8, Živanov 7,5 (Pančevac), Ćirka 6,5 (Vukajlović 7), Bogdanović 8, Janković 7,5.

JEDINSTVO (BK): Tomić 6, Dapčević 6, Zemunski 6 (Kujundžić), Korać 6,5, Anović 7,5, Đokić 6,5 (Šarenac), Ninić 6,5 (Vukoje 7), Matić 6,5.

Vlajkovčani su zasluženo slavili na otvaranju sezone . Gosti su poveli preko Anovića, a do oodmora je novajlija u redovima tima iz Vlajkovca, Pešteracje izjednačio rezultzat.

Izjednačena borba vodila se u čitavom toku drugog poluvremena, ali je finiš pripao domaćinu. Iskusni Stankov postigao je prvi gol u sezoni za vođstvo, a trijumf Vlajkovčanima osigurao je Bogdanović. Pre nego što se oglasila pištaljka sudije Kovača, rezervista ekipe iz Banatskog Karađorđeva, Vukoje, ublažio je poraz.

B. J.

Rezultati:

Crvena zvezda (VS) - Borac 3:3, BAK - Sloga 3:2, Jedinstvo (V) - Jedinstvo (BK) 3:2, Omladinac FAM - Kozara 1:0, Sloboda - Crvena zvezda (RS) 1:0, Begej - Polet 1:1, Naftagas - Proleter 3:0, Mladost - Vojvodina (P) 2:1