Војвођанска лига – Исток: Ђукић шест пута погодио

25.05.2021. 08:51 08:54
Извор: pixabay.com

Кикинда - Крајина 9:0 (8:0)

КИКИНДА: Стадион Кикинде, судија: К. Тодоровић (Вршац), стрелци: Ђукић у 8. 9. 16. 25. 28. и 30. Степанчев у 10. и Кресоја у 53. минуту.

КИКИНДА: Стојадинов, Степанчев 7,5, Кнежевић 7,5, Јарић 8, Белић 7,5, Коцкар 7,5, Станаћев 7,5, Кресоја 7,5 (Терзин), Ђукић 9, Лаништанин 7,5 (Зечевић 7,5), Божић 7,5.

КРАЈИНА: Косановић 6, Латковић 5, Рајков 5, Мамојка 5, Маркановић 5, Стојаковић 6, Бјелетић 6, Граховац 5, Дероња 5, Трикић 5, Шарац 5.

Три кола пре краја првенства Кикинђани су осигурали прво место у повратак у Српску лигу - Војводина после девет година. Против Крајине већ до одмора било је 8:0, сви голови су постигнути из акција, а Ђукић је шест пута погађао. У наставку Кикиндаши су свесно прикочили поштедевши коректне госте из Крајишника.

Нафтагас - Црвена звезда (ВС) 3:3 (1:1)

ЕЛЕМИР: Игралиште Нафтагас, судија: Н. Раковић (Вршац), стрелци: Миливојев у 39. 59. и 83. за Нафтагас, а Козић у 25. и 79. Кубуровић у 61. и Станић у 69. минуту за Црвену звезду.

НАФТАГАС: Мијатов 6, Штрбац 7, Грбић 7, Попов 6, Дабић 6, Миливојев 8, Красић 6 (Петров 7), Милошевић 6 (Лилић), Козловачки 7 (Видић 7), Барањи 6 (Самарџић 7), Панић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јованић 6, Томас 7, Кубуровић 7, Комненовић 6, Станић 7, Раденковић 6 (Дамјановић 7), Кнежевић 7, Прошић 7, Вукмировић 6 (Николић), Козић 8, томин 7.

Степчани су повели у 25. минуту поготком Јована Козића. Голгетер Миљан Миливојев успео је да изједначи за резултат полувремена, да би у 59. минуту донео вођство. Мало затим Зоран Кубуровић је погодио мрежу,  да би Александар Станић донео ново вођство гостима. Расположени Козић увећао је предност у 79. минуту, а Миливојев је изједначио резултат.

Раднички (С) - ЖАК 4:4 (2:2)

СУТЈЕСКА: Игралиште Радничког, судија: М. Рунић (Зрењанин), стрелци: Огњеновић у 30. 64. и 76. и Михајловић у 33. за Раднички, а Симин у 4. Милин у 14. Радивојац у 55. и Фучак у 90. минуту за ЖАК.

РАДНИЧКИ: Хорват 6,5, Татић 7, Кукољ 6,5, Огњеновић 8,5 (Идворјан), Милошевић 6,5, Милош 6,5, Вучковић 7, Мирчетић 6,5 (Јовановић 6,5), Вукоје 6,5, Михајловић 7,5 (Мамлић), Мирковић 7.

ЖАК: Томашевић 6,5, Баба 6, Арађанин 7, Бербаков 6,5, Моноштори 6,5, Крнић 7, Симин 7 (Салкаи), Радивојац 7, Милин 6,5 (Француски 7), Фучак 7,5, Месарошки 6,5.

Кикинђани су головима Борислава Симина и Немање Милина већ у 14. минуту имали два гола предности, али су Сутјешчани до краја полувремена успели да изједначе. У настакву оба тима постигли су још два гола.

С. Ф.

Бегеј - Борац 4:2 (1:1)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, судија: С. Радуловић (Зрењанин), стрелци: Влаучин у 34. и 50. (из пенала) и 90. и Перић (ауготол) 87. за Бегеј, а Петровић у 33. минуту за Борац. Црвени картон: Ђурђев (Борац).

БЕГЕЈ: Арсин, Бајић 8, Ердељан 8, Косановић 8, Мл. Новак 7,5, Мијатовић 7 (Радуловић 7), Умићевић 7, Николић 7,5, Влаучин 9, Богић (Грбић 7,5), Ма. Новак 7.

БОРАЦ: Лапић 7, Перић 6, Јовић 6 (Јоковић), Ђурђев 6, Недучић 7, Ћирковић (Ковачевић 6), Америјан 6,5, Ђукић 6 (Арсенијевић), Гиговић 7, Вуковић 7, Петровић 7.

Гости су повели из једног шута, када је Петровић са 30 метара изненадио голмана, а пре тога су играчи Бегеја пропустили пет прилика. У другом делу разиграо се Влаучин. Над њим је начињен пенал, а био је стрелац са 11 метара.

Слога - Будућност  3:0 (1:0)

ПЛАНДИШТЕ: Игралиште Слоге, судија: Н. Бунчић (Панчево), стрелци: Цимеша у 3. и 55. Стефановски у 80. минуту. Црвени картони: Ангеловски (Слога), Ковачевић (Будућност).

СЛОГА: Стевановић 7,5, Прица 7 (Михајловски), Ангеловски 7,5, Цимеша 8 (Селаковић 7), Лазаревић 7,5, Спремо 7 (Црногорац), Алберт 7 (Коруга 7), Радић 7, Стефановски 7, Олђа 7, Тадић 7.

БУДУЋНОСТ: Чанак 6, Латковић 6, А. Прокин 6, Тодоров 6, Илић 6 (Шаренац), Ковачевић 5, С. Прокин 6, Нешић 6, Манојловић 6, Ратко 6 (Перин 6), Прпа 6.

У веома доброј игри домаћи су већ у 3. минуту стекли предност, у гужви пред голом најбоље се снашао  Цимеша. У другом делу после веома доброг продора Лазаревића по десној страни, уследила је одлична асистенција Цимеша је дуплирао вођство, да би у 80. минуту после корнера Срђан Стефановски на првој стативи оверио победу домаћина.

З. Ј.

Јединство (В) - Јединство (БК) 5:4 (2:2)

ВЛАЈКОВАЦ: Игралиште Јединства, судија: М. Попов (Зрењанин), стрелци: Моторв у 14. и 83. Текијашки у 18. Богдановић у 56. и Симић у 56. за Јединство (В), а Новаковић у 52. и Матић у 84. минуту за Јединство (БК).

ЈЕДИНСТВО (В): Доновић 6,5, Марковић 6,5 (Тешић 6,5), Текијашки 7, Јанковић 6,5 (Симић 7), Бобић 6,5 (Секулић 7), Богдановић 7,5, Моторов 7,5, Живанов 7, Милићевић 6,5 (Миошко 6,5), Станков 6,5 Нецин 6,5 (А. Ћирка 6,5).

ЈЕДИНСТВО (БК): Томић 6,5, Бајат 6, Дапчевић 6,5, Кораћ 6,5 (Зекановић 6,5), Маркоски 6,5, Матић 7, А. Мартиновић 7, Шаренац 6,5, Ђокић 6, С. Мартиновић 6,5, Новаковић 7.

Домаћини су победом три кола пре краја првенства обезбедили опстанак, а главну улогу на терену имао је двоструки стрелац Јовица Моторов. После првих 45. минута било је јасно да ће нападачи одлучивати о коначном исходу јер дефанзивци, ан челу са голманима нису имали дан. Кључни тренутак догодио се у 83. минуту када је Моторов затресао мрежу Карловчана и свом тиму донео два гола предности.

П. П.

Раднички (К) - Банат 7:0 (5:0)

КОВИН: Стадион Радничког, судија: Н. Домазетоски (Панчево), стрелци: Јоновић у 3. и 39. Чучак у 10. и 14. Делиблаћанин у 20. Вујасиновић у 84. и Чеха у 85. минуту.

РАДНИЧКИ: Рнић, Антић 7, Савић 7, Павић 7, Ранчић 7 (6Ћирић 7), Китић 7, Јоновић 8, Делиблаћанин 7,5 (Чеха 7), Чучак 8 (Ђорђевић 7), Секулић 7, Ранковић 7 (Вујасиновић 7).

БАНАТ: Максимовић 5, Ракетић 5, Ненезић 5 (Сладовић 5), Цветковић 5, Крстић 5,5, Ескић 6, Бајчин 5,5, Цукић 6, Радојев 5,5, Дивљачки 5,5, Петровић 5.

Домаћи фудбалери остварили су убедљиву победу против гостију из Ченте. Истакли су се двоструки стрелци Чучак и Јоновић.

М. Р.

Омладинац ФАМ - Младост 3:3 (3:1)

БОТОШ: Стадион Омладинца, судија: К. Ковач, стрелци: БОјић у 31. Величковић у 42. Стошић у 43. за Омладинац, а Стошић у 7. (аутогол), Савков у 69. и 92. минуту за Младост.

ОМЛАДИНАЦ: Мишков 6,5, Величковић 7 (Радуловић 6,5), Тркуља 6,5 (Прокић 6,5), Тањга 7, Стошић 7, Нинковић 7 (Јованов), Бојић 7,5, Бркић 7 (Сремац), Кондић 6,5 (Бојанић), Шемић 7,5, Стојковић 6,5.

МЛАДОСТ: Луковић 6 (Топић 6,5), Николајев 6,5, Спасковски 6,5, Јаковљевић 7, Пештерац 7, Марков 6, Граовац 6 (Савков 7,5), Симоновић 7, Бодловић 6 (Вучковић), Лукић 6,5 (Живановић), Лазиница 6,5.

Била је то занимљива утакмица, а гошти су изједначили у надокнади , када је резервиста Савков погодуио мрежу Мишкова.

Р. Ф.

Кикинда - Крајина 9:0, Омладинац ФАМ - Младост 3:3, Јединство (В) - Јединство (БК) 5:4, Слога - Будућност 3:0, Бегеј - Борац 4:1, Раднички (К) - Банат 7:0, Нафтагас - Црвена звезда 3:4, Раднички (С) - ЖАК 4:4. Слободан је био: Пролетер.

1. Кикинда 29     23     3      3      77:21        72

2. Јединс. (БК)   29     18     6      5      71:28        60

3. Нафтагас       30     17     7      6      85:38        58

4. Омладинац     29     16     3      10     69:44        51

5. Младост 29     14     8      7      86:48        50

6. Борац    29     15     2      12     56:55        47

7. Јединст. (В)    29     14     4      11     62:42        46

8. Бегеј     29     15     1      13     64:53        46