Vojvođanska liga – Istok: Đukić šest puta pogodio

25.05.2021. 08:51 08:54
Izvor: pixabay.com

Kikinda - Krajina 9:0 (8:0)

KIKINDA: Stadion Kikinde, sudija: K. Todorović (Vršac), strelci: Đukić u 8. 9. 16. 25. 28. i 30. Stepančev u 10. i Kresoja u 53. minutu.

KIKINDA: Stojadinov, Stepančev 7,5, Knežević 7,5, Jarić 8, Belić 7,5, Kockar 7,5, Stanaćev 7,5, Kresoja 7,5 (Terzin), Đukić 9, Laništanin 7,5 (Zečević 7,5), Božić 7,5.

KRAJINA: Kosanović 6, Latković 5, Rajkov 5, Mamojka 5, Markanović 5, Stojaković 6, Bjeletić 6, Grahovac 5, Deronja 5, Trikić 5, Šarac 5.

Tri kola pre kraja prvenstva Kikinđani su osigurali prvo mesto u povratak u Srpsku ligu - Vojvodina posle devet godina. Protiv Krajine već do odmora bilo je 8:0, svi golovi su postignuti iz akcija, a Đukić je šest puta pogađao. U nastavku Kikindaši su svesno prikočili poštedevši korektne goste iz Krajišnika.

Naftagas - Crvena zvezda (VS) 3:3 (1:1)

ELEMIR: Igralište Naftagas, sudija: N. Raković (Vršac), strelci: Milivojev u 39. 59. i 83. za Naftagas, a Kozić u 25. i 79. Kuburović u 61. i Stanić u 69. minutu za Crvenu zvezdu.

NAFTAGAS: Mijatov 6, Štrbac 7, Grbić 7, Popov 6, Dabić 6, Milivojev 8, Krasić 6 (Petrov 7), Milošević 6 (Lilić), Kozlovački 7 (Vidić 7), Baranji 6 (Samardžić 7), Panić 7.

CRVENA ZVEZDA: Jovanić 6, Tomas 7, Kuburović 7, Komnenović 6, Stanić 7, Radenković 6 (Damjanović 7), Knežević 7, Prošić 7, Vukmirović 6 (Nikolić), Kozić 8, tomin 7.

Stepčani su poveli u 25. minutu pogotkom Jovana Kozića. Golgeter Miljan Milivojev uspeo je da izjednači za rezultat poluvremena, da bi u 59. minutu doneo vođstvo. Malo zatim Zoran Kuburović je pogodio mrežu,  da bi Aleksandar Stanić doneo novo vođstvo gostima. Raspoloženi Kozić uvećao je prednost u 79. minutu, a Milivojev je izjednačio rezultat.

Radnički (S) - ŽAK 4:4 (2:2)

SUTJESKA: Igralište Radničkog, sudija: M. Runić (Zrenjanin), strelci: Ognjenović u 30. 64. i 76. i Mihajlović u 33. za Radnički, a Simin u 4. Milin u 14. Radivojac u 55. i Fučak u 90. minutu za ŽAK.

RADNIČKI: Horvat 6,5, Tatić 7, Kukolj 6,5, Ognjenović 8,5 (Idvorjan), Milošević 6,5, Miloš 6,5, Vučković 7, Mirčetić 6,5 (Jovanović 6,5), Vukoje 6,5, Mihajlović 7,5 (Mamlić), Mirković 7.

ŽAK: Tomašević 6,5, Baba 6, Arađanin 7, Berbakov 6,5, Monoštori 6,5, Krnić 7, Simin 7 (Salkai), Radivojac 7, Milin 6,5 (Francuski 7), Fučak 7,5, Mesaroški 6,5.

Kikinđani su golovima Borislava Simina i Nemanje Milina već u 14. minutu imali dva gola prednosti, ali su Sutješčani do kraja poluvremena uspeli da izjednače. U nastakvu oba tima postigli su još dva gola.

S. F.

Begej - Borac 4:2 (1:1)

ŽITIŠTE: Igralište Begeja, sudija: S. Radulović (Zrenjanin), strelci: Vlaučin u 34. i 50. (iz penala) i 90. i Perić (augotol) 87. za Begej, a Petrović u 33. minutu za Borac. Crveni karton: Đurđev (Borac).

BEGEJ: Arsin, Bajić 8, Erdeljan 8, Kosanović 8, Ml. Novak 7,5, Mijatović 7 (Radulović 7), Umićević 7, Nikolić 7,5, Vlaučin 9, Bogić (Grbić 7,5), Ma. Novak 7.

BORAC: Lapić 7, Perić 6, Jović 6 (Joković), Đurđev 6, Nedučić 7, Ćirković (Kovačević 6), Amerijan 6,5, Đukić 6 (Arsenijević), Gigović 7, Vuković 7, Petrović 7.

Gosti su poveli iz jednog šuta, kada je Petrović sa 30 metara iznenadio golmana, a pre toga su igrači Begeja propustili pet prilika. U drugom delu razigrao se Vlaučin. Nad njim je načinjen penal, a bio je strelac sa 11 metara.

Sloga - Budućnost  3:0 (1:0)

PLANDIŠTE: Igralište Sloge, sudija: N. Bunčić (Pančevo), strelci: Cimeša u 3. i 55. Stefanovski u 80. minutu. Crveni kartoni: Angelovski (Sloga), Kovačević (Budućnost).

SLOGA: Stevanović 7,5, Prica 7 (Mihajlovski), Angelovski 7,5, Cimeša 8 (Selaković 7), Lazarević 7,5, Spremo 7 (Crnogorac), Albert 7 (Koruga 7), Radić 7, Stefanovski 7, Olđa 7, Tadić 7.

BUDUĆNOST: Čanak 6, Latković 6, A. Prokin 6, Todorov 6, Ilić 6 (Šarenac), Kovačević 5, S. Prokin 6, Nešić 6, Manojlović 6, Ratko 6 (Perin 6), Prpa 6.

U veoma dobroj igri domaći su već u 3. minutu stekli prednost, u gužvi pred golom najbolje se snašao  Cimeša. U drugom delu posle veoma dobrog prodora Lazarevića po desnoj strani, usledila je odlična asistencija Cimeša je duplirao vođstvo, da bi u 80. minutu posle kornera Srđan Stefanovski na prvoj stativi overio pobedu domaćina.

Z. J.

Jedinstvo (V) - Jedinstvo (BK) 5:4 (2:2)

VLAJKOVAC: Igralište Jedinstva, sudija: M. Popov (Zrenjanin), strelci: Motorv u 14. i 83. Tekijaški u 18. Bogdanović u 56. i Simić u 56. za Jedinstvo (V), a Novaković u 52. i Matić u 84. minutu za Jedinstvo (BK).

JEDINSTVO (V): Donović 6,5, Marković 6,5 (Tešić 6,5), Tekijaški 7, Janković 6,5 (Simić 7), Bobić 6,5 (Sekulić 7), Bogdanović 7,5, Motorov 7,5, Živanov 7, Milićević 6,5 (Mioško 6,5), Stankov 6,5 Necin 6,5 (A. Ćirka 6,5).

JEDINSTVO (BK): Tomić 6,5, Bajat 6, Dapčević 6,5, Korać 6,5 (Zekanović 6,5), Markoski 6,5, Matić 7, A. Martinović 7, Šarenac 6,5, Đokić 6, S. Martinović 6,5, Novaković 7.

Domaćini su pobedom tri kola pre kraja prvenstva obezbedili opstanak, a glavnu ulogu na terenu imao je dvostruki strelac Jovica Motorov. Posle prvih 45. minuta bilo je jasno da će napadači odlučivati o konačnom ishodu jer defanzivci, an čelu sa golmanima nisu imali dan. Ključni trenutak dogodio se u 83. minutu kada je Motorov zatresao mrežu Karlovčana i svom timu doneo dva gola prednosti.

P. P.

Radnički (K) - Banat 7:0 (5:0)

KOVIN: Stadion Radničkog, sudija: N. Domazetoski (Pančevo), strelci: Jonović u 3. i 39. Čučak u 10. i 14. Deliblaćanin u 20. Vujasinović u 84. i Čeha u 85. minutu.

RADNIČKI: Rnić, Antić 7, Savić 7, Pavić 7, Rančić 7 (6Ćirić 7), Kitić 7, Jonović 8, Deliblaćanin 7,5 (Čeha 7), Čučak 8 (Đorđević 7), Sekulić 7, Ranković 7 (Vujasinović 7).

BANAT: Maksimović 5, Raketić 5, Nenezić 5 (Sladović 5), Cvetković 5, Krstić 5,5, Eskić 6, Bajčin 5,5, Cukić 6, Radojev 5,5, Divljački 5,5, Petrović 5.

Domaći fudbaleri ostvarili su ubedljivu pobedu protiv gostiju iz Čente. Istakli su se dvostruki strelci Čučak i Jonović.

M. R.

Omladinac FAM - Mladost 3:3 (3:1)

BOTOŠ: Stadion Omladinca, sudija: K. Kovač, strelci: BOjić u 31. Veličković u 42. Stošić u 43. za Omladinac, a Stošić u 7. (autogol), Savkov u 69. i 92. minutu za Mladost.

OMLADINAC: Miškov 6,5, Veličković 7 (Radulović 6,5), Trkulja 6,5 (Prokić 6,5), Tanjga 7, Stošić 7, Ninković 7 (Jovanov), Bojić 7,5, Brkić 7 (Sremac), Kondić 6,5 (Bojanić), Šemić 7,5, Stojković 6,5.

MLADOST: Luković 6 (Topić 6,5), Nikolajev 6,5, Spaskovski 6,5, Jakovljević 7, Pešterac 7, Markov 6, Graovac 6 (Savkov 7,5), Simonović 7, Bodlović 6 (Vučković), Lukić 6,5 (Živanović), Lazinica 6,5.

Bila je to zanimljiva utakmica, a gošti su izjednačili u nadoknadi , kada je rezervista Savkov pogoduio mrežu Miškova.

R. F.

Kikinda - Krajina 9:0, Omladinac FAM - Mladost 3:3, Jedinstvo (V) - Jedinstvo (BK) 5:4, Sloga - Budućnost 3:0, Begej - Borac 4:1, Radnički (K) - Banat 7:0, Naftagas - Crvena zvezda 3:4, Radnički (S) - ŽAK 4:4. Slobodan je bio: Proleter.

1. Kikinda 29     23     3      3      77:21        72

2. Jedins. (BK)   29     18     6      5      71:28        60

3. Naftagas       30     17     7      6      85:38        58

4. Omladinac     29     16     3      10     69:44        51

5. Mladost 29     14     8      7      86:48        50

6. Borac    29     15     2      12     56:55        47

7. Jedinst. (V)    29     14     4      11     62:42        46

8. Begej     29     15     1      13     64:53        46