108.1722

Војвођанска лига – Исток: Ревија голова у Ботошу

11.05.2021. 10:02 10:03

Омладинац ФАМ - Пролетер (БК) 5:2 (2:1)

БОТОШ: Игралиште Омладинца, судија: Н. Раковић (Вршац), стрелци: Бојић у 15. 35. и 50. Величковић у 61. и Шемић у 86. (из пенала) за Омладинац, а Ђорђевић у 12. и Тимић у 80. минуту за Пролетер.

ОМЛАДИНАЦ:  Мишков 7, Величковић 7,5 (Спалевић), Радуловић 7, Тркуља 7 (Стојковић 7), Тањга 7 (Прокић), Нинковић 7, (Бојанић), Бојић 9, Бркић 7 (Сремац), Говернор 7, Кондић 7, Шемић 8.

ПРОЛЕТЕР: Илкић 6, Цвијетић 7 (Бајин), Јевтић 6,5, Москић 6, Лака 6,5, Ђорђевић 7, Томић 7, Алексић 5 (Бокун), Тимић 7, Ракић 5 (Дамњановић), Ивковић 6.

Немања Бајић је решио меч са три поготка.  Карловчани су добро почели утакмицу, Борис Ђорђевић је донео вођство, али је искусни Бојић брзо реаговао и са два поготка преокренуо резултат. Победник је био решен у наставку меча, а круну на убедљив тријумф ставио је Зоран Шемић, погодио је с беле тачке.

Л. Ш.

Нафтагас - Борац (Ст) 3:1 (2:1)

ЕЛЕМИР: Игралиште Нафтагаса, судија: Рунић (Зрењанин). Стрелци: Миливојев у 21. и 37. и Милошевић у 49. за Нафтагас, а Бајић у 45. минуту за Борац.

НАФТАГАС: Мијатов 6, Штрбац 7, Грбић 6, Попов 6 (А. Петров 7), Р. Дабић 7, В. Петров 7, Миливојев 7 (Д. Дабић), Самарџић 7, Козловачки 7 (Видић), Јанков 7 (Панић), Красић 6,5 (Милошевић 6,5).

БОРАЦ: Томић 6, Јовић 6 (Вуковић), Јоковић 6, Ђурђев 6, Недучић 7, Ћирковић 6 (Крсмановић), Бајић 7 (Америјан), Ђукић 6, Гиговић 6 (Перић), Петровић 6, Малиџан 7.

Нафташи су лако савладали госте из Старчева. Миливојев је у 21. минуту донео предност, а у 37. је удвостручио. У последњем минуту првог дела Бајић је смањио вођство „нафташа”. Коначан резултат постигнут је већ у 49. минуту када је Милош Милошевић погодио мрежу голмана Томића.

М. Б.

ЖАК - Црвена звезда 1:3 (0:2)

КИКИНДА: Стадион ЖАК-а, судија:М. Попов (Зрењанин), стрелци: Радивојац у 64. за ЖАК, а Козић у 9. Томин у 12. и Станић у 84. минуту за Црвену звезду.

ЖАК: Томашевић 5, Баба 6, Арађанин 5 (Лисица, Моноштори), Бербаков 6, Симин 6, Радивојац 6, Важић 6, Пенавски 6, Дрљача 6, Фучак 6, Месарошки 6.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 6, Кубуровић 7, Комненовић 7, Станић 7, Вукоје 6 (Зоретић), Раденковић 6 (Рибић), Чокулов 7, Прошић 7, Козић 7 (Томас), Томин 7, Кнежевић 7.

Степчани су повели, одбијена лопта пала је право на главу Козићу који је високо упутио ка мрежи домаћина, а онда је прескочивши кратког Томашевића једноставно пропала и завршила у голу. Три минута касније Томин је са 25 метара мајсторски нанишанио и погодио из слободног ударца.

Гости су два пута погодили пречку. Средином наставка Радивојац је вратио наду железничарима који су у наредних десетак минута одиграли најбољеи део меча, али нису изједначили. Ћирковић је најпре лопе реаговао, па се ипак некако искобељао и врховима прстију са сопствене гол-црте избацио лопту и спречио изједначење.

Ц. Р.

Раднички (К) - Будућност (СЦ) 2:4 (0:3)

КОВИН: Гралиште Радничког, судија: Н. Тадић (Панчево), стрелци: Јоновић у 59. и Делиблаћанин у 89. за Раднички, а Манојловић у 3. А. Прокин у 26. Нешић у 45. (из пенала) и Шаренац у 90. минуту за Будућност. Црвени картон: Зафировић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Рнић 6, Антић 6, Миленковић 6 (Ранковић 6), Павић 6, Јоновић 6,5, Китић 6, Секулић 6, Добросављевић 6 (Зафировић 5), Рајић 6 (Дељанин 6), Чучак 6, Делиблаћанин 6,5.

БУДУЋНОСТ: Лекин 7, Латковић 7, А. Прокин 7, Тодоров 7, Илић 7, Не. Ковачевић 7, Нешић 7, С. Прокин 6 (Перин 6), Манојловић 7, Прпа 7, Ратко 6,5 (Шаренац 8).

Домаћини су после четири узастопне победе на свом терену остали без бодова. После конрера гости из Српске Црње су повели голом Манојловића. До одласка на одмор зналачки су искористили прилике, прво је А. Прокин удвостручио предност, а у последњем минуту првог дела из пенала сигуран је био Нешић. У другом полувремену Ковинци су смањили резултат головима Јоновића и Делиблаћанина, али је Шаренац у последњем минуту потврдио победу гостију.

А. П.

Слога - Младост 2:0 (0:0)

ПЛАНДИШТЕ: Игралиште Слоге, судија: Бјелош (Зрењанин). Стрелци: Тренковски у 50. Лазаревић у 72. минуту.

СЛОГА: Стевановић 7, Прица 7, Ангеловски 7, Тренковски 7 (Стојаковић), Лазаревић 8, Селаковић 7, Спремо 7 (Црногорац), Тадић 7, Алберт 7, Стефановски 7, Олђа 7.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Антић 6, Николајев 6, Лазиница 6, Савков 7 (Симоновић), Јаковљевић 7, Пештерац 7, Марков 6, Вучковић 6 (Граовац 6), Лукић 6, Живковић 6 (Спасковски 6).

У првом делу голман фгостију Луковић је бранио одлично.  У другом делу Прица је одлично прошао и центрирао, Селаковић је скочио и главом спустио лопту, натрчао је млади Матеја Тренковски и постигао погодак.  Двадесетак минута касније Дејан Лазаревић је прошао по десној страни и  погодио мрежу, за славље Пландиштана.

З. К.

Раднички (С) - Банат 2:0 (1:0)

СУТЈЕСКА: Судија: Габоров (Зрењанин). Стрелци: Михајловић у 18. Вучковић у 73. минуту.

РАДНИЧКИ: Хорват 7, Татић 7, Кукољ 7, Огњеновић 7 (Јовановић), Милошевић 7, Милош 6,5, Вучковић 7,5, Мирчетић 7 (Мамлић), Вукоје 7, Михајловић 7,5, Мирковић 7 (Кондан).

БАНАТ: Сладовић 6,5, Радојевић 6, Ракетић 6,5, Пантовић 6,5, Цветковић 6 (Остојић 6), Ескић 7, Цукић 6,5, Бајкин 6, Радоје 6,5 (Јовановић), Дивљачки 6 (Дисић), Којић 6,5 (Ненезић).

Сутјешчани су захваљујући кумовима дошли до победе у дербију зачеља. Прво је Душан Михајлвић у 18. минуту послао лопту иза леђа голмана Немаље Сладовића, да би у другом полувремену његов кум, Борислав вучковић поставио коначних и заслужених 2:1.

С. Ж.

Бегеј - Јединство (БК) 5:4 (1:4)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, судија: Домазетовски (Панчево). Стрелци: Мијатовић у 13. Мл. Новак у 49, 64. и 69. и Влаучин у 55. (из пенала) за Бегеј, а Матић у 15. Ановић у 35. (из пенала) и Вукоје у 38. и 39. за Јединство. Жути картони: Бајат, Ановић и Дапчевић (Јединство).

БЕГЕЈ: Арсин 6, Бајић 7, Радуловић 7, Косовић 7, Рапаић 7, Мл. Новак 8, Мијатовић 7 (Богић), Умићевић 6,5 (Ердељан 7), Николић 6, Влаучин 7,5, Ма. Новак 7.

ЈЕДИНСТВО: Томић 7 (Новковић 6), Бајат 7, Дапчевићч 6 (Јефтенић 6), Грбан 7, Кораћ 7, Матић 7, Зекановић 6,5 (С. Мартиновић 7), Шаренац 6,5, Ановић 7, Ђокић 7, Вукоје 8.

У дуелу без такмичарског значаја, јер су домаћини раније обезбедили опстанак, а гости одустали од борбе за највиши пласман приказана су два различита полувремена уз ревију голова. Од некадашљег дербија комшија мало је било допадљивог, а монотонију су разбијали голови којих је било као никад. Занимљиво је да је Марко Вукоје постигао два поготка у првом делу, а у другом је одбранио са беле тачке Влаучину у 60. минуту. Голман гостију Томић се повредио, а место између статива заузео је Вукоје, иначе бивши играч Бегеја.

Д. Милићев

Јединство (ВЛ) - Крајина 10:1 (7:1)

ВЛАЈКОВАЦ: Игралиште Јединства. Судија: Петровић (Панчево). Стрелци: Секулић у 1. и 21. Богдановћ у 11, 19. и 36. Ћирка у 28. и 60. Моторов у 17. Станков у 50. и Јанковкћ у 67. минуту за Јединство, а Трикић у 8. минуту за Крајину.

ЈЕДИНСТВО: Доновић, Миошко 7 (Јанковић 7), Текијашки 7 (Николин 7), Секулић 7,5 (Милићевић 7), Бобић 7, Ћирка 7,5, Богдановић 8 (Нецин 7), Моторов 7, Живанов 7, Станков 7, Јовановић 7 (Тешић 7).

КРАЈИНА: Косановић 5, Латковић 5, Рајков 5, Маркановћ 5, Бјелетић 5, Граховац 5, Шарац 5, Трикић 6. Гости из Крајишника, допутовали су са само осам фудбалера и није ни чудо да се њихова мрежа затресла чак десет пута.

Б. Ј.

Омладинац ФАМ - Пролетер 5:2, Јединство (В) - Крајина 10:1, Слога - Младост 2:0, Бегеј - Јединство (БК) 5:4, Раднички (К) - Будућност 2:4, Нафтагас - Борац 3:1, Раднички (С) - Банат 2:0, ЖАК - Црвена звезда 1:3. Слободна је била Кикинда.

1. Кикинда 27     21     3      3      67:21        66

2. Нафтагас       28     17     7      4      79:30        58

3. Јединс. (БК)   27     17     6      4      61:22        57

4. Омладинац     27     15     2      10     60:39        47

5. Младост 27     13     7      7      78:43        46

6. Пролетер       28     15     0      13     56:55        45

7. Борац    27     14     2      11     54:51        44

8. Јединст. (В)    27     13     4      10     55:33        43