Vojvođanska liga – Istok: Revija golova u Botošu

11.05.2021. 10:02 10:03

Omladinac FAM - Proleter (BK) 5:2 (2:1)

BOTOŠ: Igralište Omladinca, sudija: N. Raković (Vršac), strelci: Bojić u 15. 35. i 50. Veličković u 61. i Šemić u 86. (iz penala) za Omladinac, a Đorđević u 12. i Timić u 80. minutu za Proleter.

OMLADINAC:  Miškov 7, Veličković 7,5 (Spalević), Radulović 7, Trkulja 7 (Stojković 7), Tanjga 7 (Prokić), Ninković 7, (Bojanić), Bojić 9, Brkić 7 (Sremac), Governor 7, Kondić 7, Šemić 8.

PROLETER: Ilkić 6, Cvijetić 7 (Bajin), Jevtić 6,5, Moskić 6, Laka 6,5, Đorđević 7, Tomić 7, Aleksić 5 (Bokun), Timić 7, Rakić 5 (Damnjanović), Ivković 6.

Nemanja Bajić je rešio meč sa tri pogotka.  Karlovčani su dobro počeli utakmicu, Boris Đorđević je doneo vođstvo, ali je iskusni Bojić brzo reagovao i sa dva pogotka preokrenuo rezultat. Pobednik je bio rešen u nastavku meča, a krunu na ubedljiv trijumf stavio je Zoran Šemić, pogodio je s bele tačke.

L. Š.

Naftagas - Borac (St) 3:1 (2:1)

ELEMIR: Igralište Naftagasa, sudija: Runić (Zrenjanin). Strelci: Milivojev u 21. i 37. i Milošević u 49. za Naftagas, a Bajić u 45. minutu za Borac.

NAFTAGAS: Mijatov 6, Štrbac 7, Grbić 6, Popov 6 (A. Petrov 7), R. Dabić 7, V. Petrov 7, Milivojev 7 (D. Dabić), Samardžić 7, Kozlovački 7 (Vidić), Jankov 7 (Panić), Krasić 6,5 (Milošević 6,5).

BORAC: Tomić 6, Jović 6 (Vuković), Joković 6, Đurđev 6, Nedučić 7, Ćirković 6 (Krsmanović), Bajić 7 (Amerijan), Đukić 6, Gigović 6 (Perić), Petrović 6, Malidžan 7.

Naftaši su lako savladali goste iz Starčeva. Milivojev je u 21. minutu doneo prednost, a u 37. je udvostručio. U poslednjem minutu prvog dela Bajić je smanjio vođstvo „naftaša”. Konačan rezultat postignut je već u 49. minutu kada je Miloš Milošević pogodio mrežu golmana Tomića.

M. B.

ŽAK - Crvena zvezda 1:3 (0:2)

KIKINDA: Stadion ŽAK-a, sudija:M. Popov (Zrenjanin), strelci: Radivojac u 64. za ŽAK, a Kozić u 9. Tomin u 12. i Stanić u 84. minutu za Crvenu zvezdu.

ŽAK: Tomašević 5, Baba 6, Arađanin 5 (Lisica, Monoštori), Berbakov 6, Simin 6, Radivojac 6, Važić 6, Penavski 6, Drljača 6, Fučak 6, Mesaroški 6.

CRVENA ZVEZDA: Ćirković 6, Kuburović 7, Komnenović 7, Stanić 7, Vukoje 6 (Zoretić), Radenković 6 (Ribić), Čokulov 7, Prošić 7, Kozić 7 (Tomas), Tomin 7, Knežević 7.

Stepčani su poveli, odbijena lopta pala je pravo na glavu Koziću koji je visoko uputio ka mreži domaćina, a onda je preskočivši kratkog Tomaševića jednostavno propala i završila u golu. Tri minuta kasnije Tomin je sa 25 metara majstorski nanišanio i pogodio iz slobodnog udarca.

Gosti su dva puta pogodili prečku. Sredinom nastavka Radivojac je vratio nadu železničarima koji su u narednih desetak minuta odigrali najboljei deo meča, ali nisu izjednačili. Ćirković je najpre lope reagovao, pa se ipak nekako iskobeljao i vrhovima prstiju sa sopstvene gol-crte izbacio loptu i sprečio izjednačenje.

C. R.

Radnički (K) - Budućnost (SC) 2:4 (0:3)

KOVIN: Gralište Radničkog, sudija: N. Tadić (Pančevo), strelci: Jonović u 59. i Deliblaćanin u 89. za Radnički, a Manojlović u 3. A. Prokin u 26. Nešić u 45. (iz penala) i Šarenac u 90. minutu za Budućnost. Crveni karton: Zafirović (Radnički).

RADNIČKI: Rnić 6, Antić 6, Milenković 6 (Ranković 6), Pavić 6, Jonović 6,5, Kitić 6, Sekulić 6, Dobrosavljević 6 (Zafirović 5), Rajić 6 (Deljanin 6), Čučak 6, Deliblaćanin 6,5.

BUDUĆNOST: Lekin 7, Latković 7, A. Prokin 7, Todorov 7, Ilić 7, Ne. Kovačević 7, Nešić 7, S. Prokin 6 (Perin 6), Manojlović 7, Prpa 7, Ratko 6,5 (Šarenac 8).

Domaćini su posle četiri uzastopne pobede na svom terenu ostali bez bodova. Posle konrera gosti iz Srpske Crnje su poveli golom Manojlovića. Do odlaska na odmor znalački su iskoristili prilike, prvo je A. Prokin udvostručio prednost, a u poslednjem minutu prvog dela iz penala siguran je bio Nešić. U drugom poluvremenu Kovinci su smanjili rezultat golovima Jonovića i Deliblaćanina, ali je Šarenac u poslednjem minutu potvrdio pobedu gostiju.

A. P.

Sloga - Mladost 2:0 (0:0)

PLANDIŠTE: Igralište Sloge, sudija: Bjeloš (Zrenjanin). Strelci: Trenkovski u 50. Lazarević u 72. minutu.

SLOGA: Stevanović 7, Prica 7, Angelovski 7, Trenkovski 7 (Stojaković), Lazarević 8, Selaković 7, Spremo 7 (Crnogorac), Tadić 7, Albert 7, Stefanovski 7, Olđa 7.

MLADOST: Luković 7, Antić 6, Nikolajev 6, Lazinica 6, Savkov 7 (Simonović), Jakovljević 7, Pešterac 7, Markov 6, Vučković 6 (Graovac 6), Lukić 6, Živković 6 (Spaskovski 6).

U prvom delu golman fgostiju Luković je branio odlično.  U drugom delu Prica je odlično prošao i centrirao, Selaković je skočio i glavom spustio loptu, natrčao je mladi Mateja Trenkovski i postigao pogodak.  Dvadesetak minuta kasnije Dejan Lazarević je prošao po desnoj strani i  pogodio mrežu, za slavlje Plandištana.

Z. K.

Radnički (S) - Banat 2:0 (1:0)

SUTJESKA: Sudija: Gaborov (Zrenjanin). Strelci: Mihajlović u 18. Vučković u 73. minutu.

RADNIČKI: Horvat 7, Tatić 7, Kukolj 7, Ognjenović 7 (Jovanović), Milošević 7, Miloš 6,5, Vučković 7,5, Mirčetić 7 (Mamlić), Vukoje 7, Mihajlović 7,5, Mirković 7 (Kondan).

BANAT: Sladović 6,5, Radojević 6, Raketić 6,5, Pantović 6,5, Cvetković 6 (Ostojić 6), Eskić 7, Cukić 6,5, Bajkin 6, Radoje 6,5 (Jovanović), Divljački 6 (Disić), Kojić 6,5 (Nenezić).

Sutješčani su zahvaljujući kumovima došli do pobede u derbiju začelja. Prvo je Dušan Mihajlvić u 18. minutu poslao loptu iza leđa golmana Nemalje Sladovića, da bi u drugom poluvremenu njegov kum, Borislav vučković postavio konačnih i zasluženih 2:1.

S. Ž.

Begej - Jedinstvo (BK) 5:4 (1:4)

ŽITIŠTE: Igralište Begeja, sudija: Domazetovski (Pančevo). Strelci: Mijatović u 13. Ml. Novak u 49, 64. i 69. i Vlaučin u 55. (iz penala) za Begej, a Matić u 15. Anović u 35. (iz penala) i Vukoje u 38. i 39. za Jedinstvo. Žuti kartoni: Bajat, Anović i Dapčević (Jedinstvo).

BEGEJ: Arsin 6, Bajić 7, Radulović 7, Kosović 7, Rapaić 7, Ml. Novak 8, Mijatović 7 (Bogić), Umićević 6,5 (Erdeljan 7), Nikolić 6, Vlaučin 7,5, Ma. Novak 7.

JEDINSTVO: Tomić 7 (Novković 6), Bajat 7, Dapčevićč 6 (Jeftenić 6), Grban 7, Korać 7, Matić 7, Zekanović 6,5 (S. Martinović 7), Šarenac 6,5, Anović 7, Đokić 7, Vukoje 8.

U duelu bez takmičarskog značaja, jer su domaćini ranije obezbedili opstanak, a gosti odustali od borbe za najviši plasman prikazana su dva različita poluvremena uz reviju golova. Od nekadašljeg derbija komšija malo je bilo dopadljivog, a monotoniju su razbijali golovi kojih je bilo kao nikad. Zanimljivo je da je Marko Vukoje postigao dva pogotka u prvom delu, a u drugom je odbranio sa bele tačke Vlaučinu u 60. minutu. Golman gostiju Tomić se povredio, a mesto između stativa zauzeo je Vukoje, inače bivši igrač Begeja.

D. Milićev

Jedinstvo (VL) - Krajina 10:1 (7:1)

VLAJKOVAC: Igralište Jedinstva. Sudija: Petrović (Pančevo). Strelci: Sekulić u 1. i 21. Bogdanovć u 11, 19. i 36. Ćirka u 28. i 60. Motorov u 17. Stankov u 50. i Jankovkć u 67. minutu za Jedinstvo, a Trikić u 8. minutu za Krajinu.

JEDINSTVO: Donović, Mioško 7 (Janković 7), Tekijaški 7 (Nikolin 7), Sekulić 7,5 (Milićević 7), Bobić 7, Ćirka 7,5, Bogdanović 8 (Necin 7), Motorov 7, Živanov 7, Stankov 7, Jovanović 7 (Tešić 7).

KRAJINA: Kosanović 5, Latković 5, Rajkov 5, Markanovć 5, Bjeletić 5, Grahovac 5, Šarac 5, Trikić 6. Gosti iz Krajišnika, doputovali su sa samo osam fudbalera i nije ni čudo da se njihova mreža zatresla čak deset puta.

B. J.

Omladinac FAM - Proleter 5:2, Jedinstvo (V) - Krajina 10:1, Sloga - Mladost 2:0, Begej - Jedinstvo (BK) 5:4, Radnički (K) - Budućnost 2:4, Naftagas - Borac 3:1, Radnički (S) - Banat 2:0, ŽAK - Crvena zvezda 1:3. Slobodna je bila Kikinda.

1. Kikinda 27     21     3      3      67:21        66

2. Naftagas       28     17     7      4      79:30        58

3. Jedins. (BK)   27     17     6      4      61:22        57

4. Omladinac     27     15     2      10     60:39        47

5. Mladost 27     13     7      7      78:43        46

6. Proleter       28     15     0      13     56:55        45

7. Borac    27     14     2      11     54:51        44

8. Jedinst. (V)    27     13     4      10     55:33        43