108.3501

Суботичка лига: Баук сломио Равноселце

06.04.2021. 16:35 16:37

Слога - Пролетер (РС) 3:1 (2:0)

ОСТОЈИЋЕВО: Стадион Слоге. Судија: Н. Лукић (Палић). Стрелци: Поповић у 13, Баук у 37. (из једанаестерца) и 93. за Слогу, а Нешковић у 52.минуту за Пролетер. Жути картони: Момиров, Живановић, Барјактаровић, Стијовић (Слога), Дабић и Грујић (Пролетер).

СЛОГА: Стијовић 7, Ушумовић 7, Терзин 7, Барјактаровић 7,5, Банов 7, Поповић 8, Баук 8,5, Момчилов 7,5, Мартиновић 7, Живановић 7, Сарапа 7,5.

ПРОЛЕТЕР: Мирковић 6,5, Огризовић 6 (Осмајић 6,5), Величковић 7, Дабић 6 (Митровић 6,5), Маћиженски 6,5, Секулић 6,5 (Јовановић -) , Грујић 7, Гаџић 6, Бодоњи 6 (Ђанковић 6,5), Филиповић 6,5, Нешковић 7.

Екипа Слоге доминирала је у првом делу утакмице, а вођство је уследило у 13.минуту када је Горан Поповић погодио мајсторским ударцем у дужи угао, после продора Станислава Сарапе и повратне лопте Небојше Баука. Резултат је повисио са беле тачке Баук.

Након одмора гости из Равног Села су кренули офанзивније а одличну акцију у 52 минуту ефектно завршио   Радослав Нешковић. У отвореној игри прилика је било пред оба гола, у неколико наврата лопта је погађала стативе и пречке, а пред сам крај у надокнади времена на набачену лопту коју је упутио Игор Момиров, у празан простор убацио се први стрелац лиге Баук, побегао чувару, и погодио мрежу.

М. Митровић

Искра (К) - Будућност  (Ш) 2:2 (1:2)

КУЦУРА: Игралиште Искре, судија: С. Вукас (Суботица), стрелци: Николић у 33. и Холошњаи у 83. за Искру, а Ђ.Цимбаљевић у 23. и Јанковић у 27. минуту за Будућност, жути картони: Иван, Чургуз (Искра), а М.Мајсторовић, Н.Мајсторовић, Ћоровић, Степанов (Будућност).

ИСКРА: Ступар, Л.Вајагић, Ђаковић, Дамир Губаш, Човс (Чургуз), Иван, Стојановић, Лукић (Михњак), Николић (Дакић), Дрљача (Сталевић), Баровиц (Холошњаи).

БУДУЋНОСТ: Лалић, Шокчић, Јокић, Степанов, Обрадовић, Чоровић, М .Мајсторовић (Samaryić), Вуканић, Ђ. Цимбаљевић (Бубања), Јанковић, Н. Мајсторовић (Пап).

Фудбалери куцуранске Искре исчупали су д у окршају са општинским ривалом из Савиног Села.

Ђ. Шт.

Пролетер (Њ) - Обилић 1:2 (0:1)

ЊЕГОШЕВО: Игралиште Пролетера, Рогановић (Ловћенац), стрелци: Грбић у 65. за Пролетер, а Марковић у 36. и Попин у 64. минуту за Обилић.

ПРОЛЕТЕР: Матковић 6, Цурнов 6, Папрић 6, Пановић 7, Курин 6, Немањић 6, Грбић 7, Париповић 7, Вуњак 6 (Бањеглав 6), Стојиловић (Костовић 6), Јерковић 6 (Анђал 6).

ОБИЛИЋ: Станковић 7, Павичевић 6, Родић 6, Н. Кобиларевић7 (Ћирић), М. Кобиларевић 7 (Ђорђић 6), Дивљак 8, Штефек 7, Попић 6, Живојиновић 6, Марковић 7.

Гости су изненадили добром игром и однели три бода из Његошева. Очигледно да су домаћини понесени добрим стартом ушли лако у уткамицу сматрајући да ће победити. То се није обистинило.

Гости су повели преко Марковића из близине, да би нервозни Попин случајним голом повисио на 2:0. У 65. минуту домаћи су смањили преко Грбића из соло продора.  У самом финиши домаћи су пропустили неколико шанси али гола није било.

С. Ст.

Сутјеска - Ђурђин 1:0 (0:0)

БАЧКО ДОБРО ПОЉЕ: Стадион „ Крај Сушаре“ , судија: Земко (Б.Топола), стрелац: Јакић у 89. минуту. Жути картони: Голубовић (Сутјеска),  Вуковић и Т. Стантић (Ђурђин).

СУТЈЕСКА : Лукић 7,  Тадић 7, Николић 7 ( Бајић 7), Беркловић 7,  Родић 7 ,  Ери 8, Мирковић 7, Гаговић 7 ( Димић -), Пејић 8 (Глумац -), Јакић 9, Голубовић 7.

ЂУРЂИН:  Д. Сарић 7 , Хорватски 6 , Пејић  6 , Мајлат 6 , А. Сарић 6, Матковић 6, Вуковић 7 , Михаиловић 6 (Т. Стантић) 6 , Н. Стантић 6, Видаковић 6 (Билбија), Kujunyić  6 ( Стевановић)

Настављају фудбалери Сутјеске са добрим  играма овог пролећа  и сакупљањем врло  битних  бодова . Млада и полетна екипа Ђурђина успевала је некако да одоли  нападима  домаћих све до финиша утакмице. Голман гостију Сарић , стативе и пречка  успевале су да спрече домаћина да дође до водства  све до тог 89. минута, а онда је Пејића прошао по левој страни  и одлично центрирао, а Јакић је  главом погодио мрежу.

И. Вуковић

Сента - Раднички 4:1, Сутјеска - Ђурђин 1:0, АФК - Јадран 2:1, Слога - Пролетер (РС) 3:1, Искра - Будућност 2:2, Пролетер (Њ) - Обилић 1:2, Еђшег - Торњош 0:2, Напредак - Препород 0:1.

 1. Сента  20     15     3      2               57:18       48

 2. Препород     20     14     4      2      44:9         46

 3. Прол. (РС)   20     12     4      4      53:28       40

 4. Слога  20     12     2      6               57:33       38

 5. Напредак     20     11     5      4      33:13        38

 6. Јадран 20     9      5      6              43:28        32

 7. АФК     20     7      6      7               38:33       27

 8. Прол. (Њ)    20     7      6      7      36:39        27