107.8135

Новосадска лига: Темеринцима општински дерби

06.04.2021. 15:58 16:09

ТСК – Сириг 3:1 (1:0)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, судија: Чобанов (Руменка), стрелци: Варга у 32, Пуповац у 50. и 56.(из пенала) за ТСК, а Грујичић у 72. (из пенала) за Сириг. Жути картони: Ђанковић, Николић, Клаић (ТСК), Ивковић, Кизић, М. Вулић (Сириг).

ТСК: Војводић 7 (Ивановић - ), Брежњак 7, Стричевић 7,5, Бобот 7, Варга 8, Кнежевић 7, Николић 7 (Томић - ), Недељковић 7,5 (Гргић - ), Ђанковић 8 (Мириловић - ), Пуповац 8,5, Косић 7 (Клаић - ).

СИРИГ: Кизић 7, М. Вулић 7 (Момчиловић - ), Јелић 6,5 (С. Ђукић - ), Ивковић 6,5 (Брежњак 6,5), Васић 7, Грујичић 7,5, Којовић 7, Миловановић 6,5 (Н. Вулић - ), Наранчић 7, Митровић 6,5 (Ј. Ђукић - ), Рајачић 6,5. Домаћи су повели у 32. минуту: слободњак је извео Милан Ђанковић, улогу асистента је одиграо Марко Недељковић, док је капитен Тамаш Варга ударцем главом погодио мету. Четири минута касније, оправдано је поништен гол Недељковића, због офсајда. Голман Кизић се истакао у 39. минуту, осујетивши покушај Пуповца са петерца. Наставак је обележио Јово Пуповац. За 2:0, погодио је натрчавши на одбитак, после шута Ђанковића, а у 56. минуту потврдио је да је мајстор за пенале. Prеthodno га је штопер Васић непрописно зауставио у казненом простору.

И други пенал, оправдано је досудио Чобанов, пошто је Кнежевић фаулирао Ђукића, па је Марко Грујичић поставио коначан резултат.

М. Менићанин

Омладинац - Футог 0:1 (0:0)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, судија: Шарић (Нови Сад), стрелац: Косић у 78. минуту. Жути картони: Мих. Бероња (Футог).

ОМЛАДИНАЦ: Латиновић, Несторовић, Д. Зељковић, Пецељ, Вујичић, Д. Р. Зељковић, Преведен, Јанић, Бјелобаба (Samaryić), Стојановић, Гавранчић (Келеман).

ФУТОГ: Марковић, Стеваногски, Барачанин, Црепуља, Сакач, Косић, Чепић, Вуковић, Сирар, Вулић, Мих. Бероња (Тополић).

Пропустили су домаћи неколико прилика на почетку меча. Шансе су имали капитен Пецељ, а потом и Стојановић. Гости су се успешно бранили па се на одмор отишло без голова.

И у наставку је прву прилику имао капитен Пецељ, а потом је и Преведен био непрецизан. Футожани су чекали прилику и дочекали је након полуконтре Сакач се пробио по десној страни, шутирао је, успео је голман Латиновић да одбије лопту, натрчао је Горан Косић и послао је на право место.

М. По.

Сусек - Фрушкогорац 0:0

СУСЕК: Игралиште Сусека, судија: У. Радиновић (Беочин). Жути картони: Крстић, Старчевић, Дрмаку (Сусек), Варничић, Лукаја, Петровић (Фрушкогорац).

СУСЕК: Племић 7, Мићић 7, Дрмаку 7, Целин 7, Рапић 8, Јованов 7, Крстић 7, Старчевић 8, Топић 6 (Увалек 6), Губериновић 6, Шодић 6.

ФРУШКОГОРАЦ: Медић 7, Sapunyić 6 (Зечевић 6), Васојевић 6 (Милосављевић 7), Драгојловић 7, Петровић 7, Шкрбић 7, Јефтић 7, Варничић 7, Милојевић 6, Лукаја 6 (Мијавец 6), Лалић 6.

Врло добра утакмица, без обзира на положај тимова на табеле. Остаје Сусечанима да жале што оваквих утакмица није било више, јер бодовни салдо био би већи. Прво полувреме је прошло испитивачки, док у другом делу ове екипе су имали шансе међутим, голмани су се истакли својим одбранама. Резултат је сасвим реалан.

Б. Старчевић

Шајкаш - Славија 2:1 (0:0)

КОВИЉ: СЦ у Ади, судија: Каплијев (Нови Сад), стрелци: Мајурић у 52. (из пенала) и Малешевић у 66. за Шајкаш, а Стајић у 72. минуту за Славију. Жути картони: Вујиновић, Ковачевић, Николаш (Шајкаш), Бркљача, Радовановић, Беговић, Ферати (Славија).

ШАЈКАШ: Шовљански, Вујиновић, Павков, Алемпић, Марцикић, Мајурић, Ковачевић (Рулић), Станковић, Николаш, Малешевић (Ковачев), Радивојевић.

СЛАВИЈА: Чавић, Беговић, Лазаревић, Стајић, Ћулум (Паунић), Радовановић, Остојић, Јашовић, Ферати, Бркљача (Вучковић), Богданов (Стојичић), Убовић.

Тек након четвртог пролећног кола Ковиљчани су успели да победе. Екипа Славије је у првом полувремену била боља.

У наставку су домаћи ушли максимално одговорно и након досуђеног казненог ударца преко Мајурића повели. Талентовани  Малешевић је након соло продора заобишао неколико чувара, савладао Чавића за повећање резултата. Петнаестак минута пре краја након прекида најбоље се у казненом простору домаћина снашао Стајић, смањио је резултат који се до краја меча није променио.

М. По.

Јединство - ЖСК 3:0 (2:0)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства. Судија Чурчић (Тител). Стрелци: Росић у 7, Ковачевић у 14. и Филиповић у 75. минуту. Жути картони: Ковачевић, Видовић (са клупе), и Малиновић (Јединство). Зекоња и Кронић (ЖСК).

ЈЕДИНСТВО: Гавриловић 8, Медић 7 (Ђорђевић 7), Зорић 8, Ковачевић 8, Росић 8 (Гарић),  Бубњевић 7, Филиповић 8 (Рабљеновић), Тепић 8, Димић 8, Виторац 7 (Михајловић)

ЖСК: Гушић 5, Зекоња 6 (Тошић 6), Бојчук 5, Малић 5, Танасић 6, Yambas 6, Круљ 6, Бороја 7, Марков 6, Клисара 5, Кронић 5.

Госпођинчани су били бољи и надиграли комшије из Жабља. Гости су деловали немоћно,  а рано постигнути голови у 7. и 14. минуту разоружали су и онакоо деморалисану екипу ЖСК -а.  Најпре је Росић предивним волејом начео несигурног Гушћа који је и у 14. минуту неспретно реаговао и пружио могућност да  Ковачевић слави са својим саиграчима.

Могли су Жабљци да се врате у меч у 28. минуту, али је Гавриловић бравурозном парадом то спречио, и практично дао свој пуни допринос победи Јединства. У другом полувремену настављени су напади у таласима на гол ЖСК-а, што је у 75. минуту дивним голом обележио све бољи Филиповић. Тренер ЖСК-а Трнинић је искључен у 37. минуту. због недоличног понашања.

З. Сиришки

Бачка (Б) - Петроварадин 2:1 (2:0)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, судија: Ћулум (Шајкаш), стрелци: Леђанац у 26. и Трифуновић у 38. за Бачку, а Дервиши у 70. минуту за Петроварадин. Жути картони: Карановић, Ђаковић, Софранин, Глишић (Бачка), Дервиш (Петроварадин).

БАЧКА: А. Тодорић, Радосављевић (Брнбота), С. Тодорић (Косић), Карановић, Ђаковић, Милић, Павлов, Ковачевић, Леђанац, Трифуновић (Тепић), Софранин (Глишић).

ПЕТРОВАРАДИН: Јовановић, Буквић (Шарац), Ристивојевић, Шимулија, Тодоровић, Поповић, Дервиши (Зорић), Павлов, Кнежић, Радојковић (Будечевић), Мудрић (Торбица).

Успели су Бегечани после знатно боље игре у првом полувремену да постигну два гола да би у финишу екипа Петроварадина преко Дервишија ублажила пораз.

У 26. минуту Никола Леђанац измакао је пажњи одбране Петроварадина и савладао Јовановића. Дванаест минута касније Марко Трифуновић је повећао резултат. Чинило се да ће до полувремена Бегечани доћи и до видљивије пресноти, али у том периоду а и до краја утакмице нису успели да савладају Александра Јовановића. Није се екипа Петроварадина предавала, повољну прилику имао је ветеран Бошко Шарац. Судија Јован Ћулум после дуела у казненом простору домаћих показао на пеналтик. међутим, ударац Шарца ефектно је одбранио Алекса Тодорић. Све што су гости успели да ураде да преко Итана Дрвишија само ублаже пораз.

М. По.

Тител - Ветерник 0:4 (0:2)

ТИТЕЛ: Игралиште у Спортском центру, судија Драгојевић  (Нови Сад), Стрелци: Ушћумлић у 36. Чалија у 38. Чичић у 54.  и Швоња 85. минуиту.

ТИТЕЛ: Талпаи 6 ( Мајор 7) , Фодор 6(Синани 6), Хорњик 6, Паунић 6, Радаковић 6(Грујић), Суботин 8, Јованов 7, Радин 7( Лимановић 6) , Гардиновачки 6, Милутинов 6(Пешевић) , Куља 6

ВЕТЕРНИК: Ивић 7, Томић 7(Средановић), Швоња 8, Огњановић 8, Чалија 8, Ушћумлић 8, Ђурић 7, Вуковић 7, Пећић 7 ( Малиновић), Чичић 8, Турало 7( Николић)

И поред одличне игре Титељана у првих 35 минута гости су за само два минута постигли два гола и  решили меч. У наставку игре у отвореној и занимљивој утакмици Ветерничани су искористили још две шансе ,а домаћи иако су и даље нападали нису успели да погоде мрежу Ивића. На крају сигурна победа гостију, мада је резултат превисок.

Ж. Марковић

Хајдук - Фрушкогорски партизан 1:1 (0:1)

ЧУРУГ: Стадион Хајдука. Судија: Николаш (Ветерник). Стрелци: Р. Самоловац 89. за Хајдук, а Миловановић 15. минуту за Фрушкогорски партизан. Жути картони: Стјепановић, М. Микулић Хајдук; Девић (Фрушкогорски партизан). Црвени картон: Девић (Фрушкогорски партизан).

ХАЈДУК: Шарић 7, Бранчић 7, М. Микулић 7, Лазић 7, П. Самоловац 7 (Миловановић), Марковић 7, О. Микулић 7 (Н. Вујичић), Петрић 7, Р. Самоловац 8, Стјепановић 7, Топић 7 (Д. Вујичић).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан 8, Девић 7, Симић 7, Клинцов 7 (Гаитацис), Бабић 7 (Макивић), Тешановић 7, Миловановић 7, Антонић 7, Грубишић 7, Месарош 7, Кантар 7.

После обострано отворене, занимљиве и неизвесне игре сусрет Чуружана и Буковчана на крају је завршен правичним исходом. Нешто конкренију игру гости  су успели да претворе у вођство голом Марка Миловановића и то вођство су одржавали до минут пре краја, када се упорност домаћих играча исплатила.

Успели су да погоде мрежу врло доброг голмана Стефана Шурлана после најлепше акције и прелепог, неодбрањивог гола који је главом постигао Раша Самоловац.

П. Бундало

Татра - Бачка (Ђ) 3:0 (1:0)

КИСАЧ: Игралиште Татре. судија: Кукуда(Петроварадин). стрелци: Зукић у 18. Живојинов у 53.  и Граховац 70. минуту. жути картони: Граховац, Ветеха (Татра) и Сивчевић (Бачка).

ТАТРА: Попин 7, Мрђеновић 6, Петровић 8, Живановић 7, Стоишић 6 (Живојинов 8), Ђорђевић 7(Ожват 7), Ветеха 7 (Радић 6), Свитић 7, Зукић 8, Граховац 7 (Пожарев 7) Берић 7.

БАЧКА: Ђ. Игњић 8, Сивчевић 6, Ћирин 6, Љ. Тривуновић 6 (Чегар 6), Д. Тривуновић 6, Чавић 6(Н. Тривуновић 6), Т. Тривуновић 6, Марковић 6, Рогић 7,Дејановић 7, Максимовић 6 (Ћулиберк 6)

Кисачани су били бољи и конкретнији и створили су десетак изгледних прилика, од којих су три претворили у поготке.  Била је то вркло важна победа Кисачана.

П. Палик

Тител - Ветерник 0:4, Шајкаш - Славија 2:1, ТСК - Сириг 3:1, Сусек - Фрушкогорац 0:0, Јединство - ЖСК 3:0, Хајдук - Фрушкогорски партизан 1:1, Бачка (Б) - Петроварадин 2:1, Татра - Бачка (Ђ) 3:0, Омладинац - Футог 0:1.

1. Ветерник     22     18     2      2               88:13       56

2. ТСК     22     15     4      3                       49:13       49

3. Фрушког.     22     11     6      5               49:26       39

4. Сириг  22     12     3      7                       33:21       39

5. Славија       22     11     5      6                42:25      38

6. ЖСК    22     10     8      4                       42:34       38

7. Бачка (Ђ)    22     9      7      6               38:26       34

8. Фр. партизан       22     10     4      8      41:36        34