Novosadska liga: Temerincima opštinski derbi

06.04.2021. 15:58 16:09

TSK – Sirig 3:1 (1:0)

TEMERIN: Stadion TSK-a, sudija: Čobanov (Rumenka), strelci: Varga u 32, Pupovac u 50. i 56.(iz penala) za TSK, a Grujičić u 72. (iz penala) za Sirig. Žuti kartoni: Đanković, Nikolić, Klaić (TSK), Ivković, Kizić, M. Vulić (Sirig).

TSK: Vojvodić 7 (Ivanović - ), Brežnjak 7, Stričević 7,5, Bobot 7, Varga 8, Knežević 7, Nikolić 7 (Tomić - ), Nedeljković 7,5 (Grgić - ), Đanković 8 (Mirilović - ), Pupovac 8,5, Kosić 7 (Klaić - ).

SIRIG: Kizić 7, M. Vulić 7 (Momčilović - ), Jelić 6,5 (S. Đukić - ), Ivković 6,5 (Brežnjak 6,5), Vasić 7, Grujičić 7,5, Kojović 7, Milovanović 6,5 (N. Vulić - ), Narančić 7, Mitrović 6,5 (J. Đukić - ), Rajačić 6,5. Domaći su poveli u 32. minutu: slobodnjak je izveo Milan Đanković, ulogu asistenta je odigrao Marko Nedeljković, dok je kapiten Tamaš Varga udarcem glavom pogodio metu. Četiri minuta kasnije, opravdano je poništen gol Nedeljkovića, zbog ofsajda. Golman Kizić se istakao u 39. minutu, osujetivši pokušaj Pupovca sa peterca. Nastavak je obeležio Jovo Pupovac. Za 2:0, pogodio je natrčavši na odbitak, posle šuta Đankovića, a u 56. minutu potvrdio je da je majstor za penale. Prethodno ga je štoper Vasić nepropisno zaustavio u kaznenom prostoru.

I drugi penal, opravdano je dosudio Čobanov, pošto je Knežević faulirao Đukića, pa je Marko Grujičić postavio konačan rezultat.

M. Menićanin

Omladinac - Futog 0:1 (0:0)

STEPANOVIĆEVO: Igralište Omladinca, sudija: Šarić (Novi Sad), strelac: Kosić u 78. minutu. Žuti kartoni: Mih. Beronja (Futog).

OMLADINAC: Latinović, Nestorović, D. Zeljković, Pecelj, Vujičić, D. R. Zeljković, Preveden, Janić, Bjelobaba (Samaryić), Stojanović, Gavrančić (Keleman).

FUTOG: Marković, Stevanogski, Baračanin, Crepulja, Sakač, Kosić, Čepić, Vuković, Sirar, Vulić, Mih. Beronja (Topolić).

Propustili su domaći nekoliko prilika na početku meča. Šanse su imali kapiten Pecelj, a potom i Stojanović. Gosti su se uspešno branili pa se na odmor otišlo bez golova.

I u nastavku je prvu priliku imao kapiten Pecelj, a potom je i Preveden bio neprecizan. Futožani su čekali priliku i dočekali je nakon polukontre Sakač se probio po desnoj strani, šutirao je, uspeo je golman Latinović da odbije loptu, natrčao je Goran Kosić i poslao je na pravo mesto.

M. Po.

Susek - Fruškogorac 0:0

SUSEK: Igralište Suseka, sudija: U. Radinović (Beočin). Žuti kartoni: Krstić, Starčević, Drmaku (Susek), Varničić, Lukaja, Petrović (Fruškogorac).

SUSEK: Plemić 7, Mićić 7, Drmaku 7, Celin 7, Rapić 8, Jovanov 7, Krstić 7, Starčević 8, Topić 6 (Uvalek 6), Guberinović 6, Šodić 6.

FRUŠKOGORAC: Medić 7, Sapunyić 6 (Zečević 6), Vasojević 6 (Milosavljević 7), Dragojlović 7, Petrović 7, Škrbić 7, Jeftić 7, Varničić 7, Milojević 6, Lukaja 6 (Mijavec 6), Lalić 6.

Vrlo dobra utakmica, bez obzira na položaj timova na tabele. Ostaje Susečanima da žale što ovakvih utakmica nije bilo više, jer bodovni saldo bio bi veći. Prvo poluvreme je prošlo ispitivački, dok u drugom delu ove ekipe su imali šanse međutim, golmani su se istakli svojim odbranama. Rezultat je sasvim realan.

B. Starčević

Šajkaš - Slavija 2:1 (0:0)

KOVILJ: SC u Adi, sudija: Kaplijev (Novi Sad), strelci: Majurić u 52. (iz penala) i Malešević u 66. za Šajkaš, a Stajić u 72. minutu za Slaviju. Žuti kartoni: Vujinović, Kovačević, Nikolaš (Šajkaš), Brkljača, Radovanović, Begović, Ferati (Slavija).

ŠAJKAŠ: Šovljanski, Vujinović, Pavkov, Alempić, Marcikić, Majurić, Kovačević (Rulić), Stanković, Nikolaš, Malešević (Kovačev), Radivojević.

SLAVIJA: Čavić, Begović, Lazarević, Stajić, Ćulum (Paunić), Radovanović, Ostojić, Jašović, Ferati, Brkljača (Vučković), Bogdanov (Stojičić), Ubović.

Tek nakon četvrtog prolećnog kola Koviljčani su uspeli da pobede. Ekipa Slavije je u prvom poluvremenu bila bolja.

U nastavku su domaći ušli maksimalno odgovorno i nakon dosuđenog kaznenog udarca preko Majurića poveli. Talentovani  Malešević je nakon solo prodora zaobišao nekoliko čuvara, savladao Čavića za povećanje rezultata. Petnaestak minuta pre kraja nakon prekida najbolje se u kaznenom prostoru domaćina snašao Stajić, smanjio je rezultat koji se do kraja meča nije promenio.

M. Po.

Jedinstvo - ŽSK 3:0 (2:0)

GOSPOĐINCI: Igralište Jedinstva. Sudija Čurčić (Titel). Strelci: Rosić u 7, Kovačević u 14. i Filipović u 75. minutu. Žuti kartoni: Kovačević, Vidović (sa klupe), i Malinović (Jedinstvo). Zekonja i Kronić (ŽSK).

JEDINSTVO: Gavrilović 8, Medić 7 (Đorđević 7), Zorić 8, Kovačević 8, Rosić 8 (Garić),  Bubnjević 7, Filipović 8 (Rabljenović), Tepić 8, Dimić 8, Vitorac 7 (Mihajlović)

ŽSK: Gušić 5, Zekonja 6 (Tošić 6), Bojčuk 5, Malić 5, Tanasić 6, Yambas 6, Krulj 6, Boroja 7, Markov 6, Klisara 5, Kronić 5.

Gospođinčani su bili bolji i nadigrali komšije iz Žablja. Gosti su delovali nemoćno,  a rano postignuti golovi u 7. i 14. minutu razoružali su i onakoo demoralisanu ekipu ŽSK -a.  Najpre je Rosić predivnim volejom načeo nesigurnog Gušća koji je i u 14. minutu nespretno reagovao i pružio mogućnost da  Kovačević slavi sa svojim saigračima.

Mogli su Žabljci da se vrate u meč u 28. minutu, ali je Gavrilović bravuroznom paradom to sprečio, i praktično dao svoj puni doprinos pobedi Jedinstva. U drugom poluvremenu nastavljeni su napadi u talasima na gol ŽSK-a, što je u 75. minutu divnim golom obeležio sve bolji Filipović. Trener ŽSK-a Trninić je isključen u 37. minutu. zbog nedoličnog ponašanja.

Z. Siriški

Bačka (B) - Petrovaradin 2:1 (2:0)

BEGEČ: Igralište Bačke, sudija: Ćulum (Šajkaš), strelci: Leđanac u 26. i Trifunović u 38. za Bačku, a Derviši u 70. minutu za Petrovaradin. Žuti kartoni: Karanović, Đaković, Sofranin, Glišić (Bačka), Derviš (Petrovaradin).

BAČKA: A. Todorić, Radosavljević (Brnbota), S. Todorić (Kosić), Karanović, Đaković, Milić, Pavlov, Kovačević, Leđanac, Trifunović (Tepić), Sofranin (Glišić).

PETROVARADIN: Jovanović, Bukvić (Šarac), Ristivojević, Šimulija, Todorović, Popović, Derviši (Zorić), Pavlov, Knežić, Radojković (Budečević), Mudrić (Torbica).

Uspeli su Begečani posle znatno bolje igre u prvom poluvremenu da postignu dva gola da bi u finišu ekipa Petrovaradina preko Dervišija ublažila poraz.

U 26. minutu Nikola Leđanac izmakao je pažnji odbrane Petrovaradina i savladao Jovanovića. Dvanaest minuta kasnije Marko Trifunović je povećao rezultat. Činilo se da će do poluvremena Begečani doći i do vidljivije presnoti, ali u tom periodu a i do kraja utakmice nisu uspeli da savladaju Aleksandra Jovanovića. Nije se ekipa Petrovaradina predavala, povoljnu priliku imao je veteran Boško Šarac. Sudija Jovan Ćulum posle duela u kaznenom prostoru domaćih pokazao na penaltik. međutim, udarac Šarca efektno je odbranio Aleksa Todorić. Sve što su gosti uspeli da urade da preko Itana Drvišija samo ublaže poraz.

M. Po.

Titel - Veternik 0:4 (0:2)

TITEL: Igralište u Sportskom centru, sudija Dragojević  (Novi Sad), Strelci: Ušćumlić u 36. Čalija u 38. Čičić u 54.  i Švonja 85. minuitu.

TITEL: Talpai 6 ( Major 7) , Fodor 6(Sinani 6), Hornjik 6, Paunić 6, Radaković 6(Grujić), Subotin 8, Jovanov 7, Radin 7( Limanović 6) , Gardinovački 6, Milutinov 6(Pešević) , Kulja 6

VETERNIK: Ivić 7, Tomić 7(Sredanović), Švonja 8, Ognjanović 8, Čalija 8, Ušćumlić 8, Đurić 7, Vuković 7, Pećić 7 ( Malinović), Čičić 8, Turalo 7( Nikolić)

I pored odlične igre Titeljana u prvih 35 minuta gosti su za samo dva minuta postigli dva gola i  rešili meč. U nastavku igre u otvorenoj i zanimljivoj utakmici Veterničani su iskoristili još dve šanse ,a domaći iako su i dalje napadali nisu uspeli da pogode mrežu Ivića. Na kraju sigurna pobeda gostiju, mada je rezultat previsok.

Ž. Marković

Hajduk - Fruškogorski partizan 1:1 (0:1)

ČURUG: Stadion Hajduka. Sudija: Nikolaš (Veternik). Strelci: R. Samolovac 89. za Hajduk, a Milovanović 15. minutu za Fruškogorski partizan. Žuti kartoni: Stjepanović, M. Mikulić Hajduk; Dević (Fruškogorski partizan). Crveni karton: Dević (Fruškogorski partizan).

HAJDUK: Šarić 7, Brančić 7, M. Mikulić 7, Lazić 7, P. Samolovac 7 (Milovanović), Marković 7, O. Mikulić 7 (N. Vujičić), Petrić 7, R. Samolovac 8, Stjepanović 7, Topić 7 (D. Vujičić).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Šurlan 8, Dević 7, Simić 7, Klincov 7 (Gaitacis), Babić 7 (Makivić), Tešanović 7, Milovanović 7, Antonić 7, Grubišić 7, Mesaroš 7, Kantar 7.

Posle obostrano otvorene, zanimljive i neizvesne igre susret Čuružana i Bukovčana na kraju je završen pravičnim ishodom. Nešto konkreniju igru gosti  su uspeli da pretvore u vođstvo golom Marka Milovanovića i to vođstvo su održavali do minut pre kraja, kada se upornost domaćih igrača isplatila.

Uspeli su da pogode mrežu vrlo dobrog golmana Stefana Šurlana posle najlepše akcije i prelepog, neodbranjivog gola koji je glavom postigao Raša Samolovac.

P. Bundalo

Tatra - Bačka (Đ) 3:0 (1:0)

KISAČ: Igralište Tatre. sudija: Kukuda(Petrovaradin). strelci: Zukić u 18. Živojinov u 53.  i Grahovac 70. minutu. žuti kartoni: Grahovac, Veteha (Tatra) i Sivčević (Bačka).

TATRA: Popin 7, Mrđenović 6, Petrović 8, Živanović 7, Stoišić 6 (Živojinov 8), Đorđević 7(Ožvat 7), Veteha 7 (Radić 6), Svitić 7, Zukić 8, Grahovac 7 (Požarev 7) Berić 7.

BAČKA: Đ. Ignjić 8, Sivčević 6, Ćirin 6, LJ. Trivunović 6 (Čegar 6), D. Trivunović 6, Čavić 6(N. Trivunović 6), T. Trivunović 6, Marković 6, Rogić 7,Dejanović 7, Maksimović 6 (Ćuliberk 6)

Kisačani su bili bolji i konkretniji i stvorili su desetak izglednih prilika, od kojih su tri pretvorili u pogotke.  Bila je to vrklo važna pobeda Kisačana.

P. Palik

Titel - Veternik 0:4, Šajkaš - Slavija 2:1, TSK - Sirig 3:1, Susek - Fruškogorac 0:0, Jedinstvo - ŽSK 3:0, Hajduk - Fruškogorski partizan 1:1, Bačka (B) - Petrovaradin 2:1, Tatra - Bačka (Đ) 3:0, Omladinac - Futog 0:1.

1. Veternik     22     18     2      2               88:13       56

2. TSK     22     15     4      3                       49:13       49

3. Fruškog.     22     11     6      5               49:26       39

4. Sirig  22     12     3      7                       33:21       39

5. Slavija       22     11     5      6                42:25      38

6. ŽSK    22     10     8      4                       42:34       38

7. Bačka (Đ)    22     9      7      6               38:26       34

8. Fr. partizan       22     10     4      8      41:36        34