scattered clouds
17°C
25.04.2025.
Нови Сад
eur
117.0992
usd
112.8015
Сачуване вести Претрага Navigacija
Подешавања сајта
Одабери писмо
Одабери град
  • Нови Сад
  • Бачка Паланка
  • Бачка Топола
  • Бечеј
  • Београд
  • Инђија
  • Крагујевац
  • Лесковац
  • Ниш
  • Панчево
  • Рума
  • Сомбор
  • Стара Пазова
  • Суботица
  • Вршац
  • Зрењанин

Инвеј жели да преузме све акције Витала

02.03.2021. 17:44 17:46
Пише:
Фото: Dnevnik.rs

БЕОГРАД/ВРБАС: Земунски АД Инвеј обавестио је о намери преузимање фабрике уља и биљних масти "Витал", објављено је на Београдској берзи.

"Инвеј" има нешто више од 60 процената акција "Витала" и има намеру да преузме преосталих 30,9 процената акција те фирме из Врбаса.



У року од 15 радних дана Инвеј ће објавити понуду за преузимање акција а најкасније наредног радног дана од пријема решење Комисије за хартије од вредности о одобрењу објављивања.



Према евиденцији Централног регистра хартија од вредности једини акционар Инвеја је Средојевић Слађана.



У истом регистру се наводи да је на већем делу акција Инвеја у Виталу уписано заложно право док је мањи под судском блокадом.



Акционари Витала су Паралела Д.О.О, Бизнис супорт компани, Тривит-млин, Енигма интернационал, а још готово 18 процената их је у власништву малих акционара.

Пише:
Пошаљите коментар