117.0199
107.9121

Суперлига Србије: Завршен меч, Војводина победила Вождовац 2:0

17.02.2021. 15:43 18:23

На Стадиону „Карађорђе“ у Новом Саду завршена утакмица Војводина-Вождовац, Вукадиновић довео Војводину у вођство у 50. минуту, други гол за Новосађане
дао Бојић у 80. минуту

90` Крај меча

89` Арсић из Вождовца из слободног ударца погодио стативу са 18 метара

85` У Војводини Зукић заменио Вељка Симића

80` Бојић погађа за Војводину која води са 2:0

77` Станисављевић изашао у Вождовцу ушао Арсић

74` Вождовац офанзивнији у односу на прво полувреме, покушава да изједначи

68`У Војводини изашли Топић, Мркаић и Гемовић, ушли Новевски, Стојковић и Бојић

58` Најбоља прилика за Вождовац до сада, Хајдин шутирао искоса са леве стране са десетак метара, голман Војводине Симић брани, и скреће лопту

50`  Миљан Вукадиновић дао гол 1:0 за Војводину, добро се снашао после центаршута који је стигао са леве стране. Војводина је непрекидно нападала од почетка другог дела утакмице и та офанзива је награђена. Истина, и у првом полувремену је Војводина владала тереном , али је лопта сада "хтела" у гол

45` Крај првог полувремена у којем је Војводина стварала шансе, али није погађала

34` Гемовић солидно шутирао са 18 метара са леве стране десном ногом, лопта по земљи иде поред гола. Полушанса у односу на остале прилике Војводине

32` Нишић из Вождовца добро шутирао са двадесет метара, Симић ефектно брани

31` У Вождовцу Вујновић био неколико минута на терену, заменио га Станисављевић

28`Војводина доминира, имала је неколико стопостотних шанси, али је мрежа Вождовца још увек нетакнута

24`У Вождовцу Вујновић уместо Јанковића, Вукадиновић из Војводине добио жути, судија проценио да је симулирао пенал

20` Миљан Вукадиновић није погодио мрежу после шута у којем му је после уклизавања лопта прешла преко ноге, био је на метар и по од гола

17` Мркаић опет у прилици, али није успео добро да захвати лопту

15`Опет шанса за Војводину, одличан центаршут Дринчића из слободњака, Мркаић је из непосредне близине успео тек да окрзне лопту, која одлази поред гола. У пар минута Војводина је нападала у таласима и стварала прилике за гол

13`Вукадиновић побегао са десне стране, ушао у казнени простор и тамо је оборен, али пенала нема. Потом велика грешка одбране Вождовца, шанса за Симића, Прековић ногама брани

10` Праву шансу имао једино играч Војводине Вељко Симић, али је голман Вождовца био за трен бржи. Шут на гол Војводине упутио је и играч Вождовца Милојевић, али ту није било опасности за голмана  Николу Симића

САСТАВИ

ВОВОДИНА: Никола Симић, Младен Деветак, Мирко Топић, Стефан Ђорђевић, Никола Андрић, Никола Дринчић, Вељко Симић, Момчило Мркаић, Миодраг Гемовић, Славко Бралић, Миљан Вукадиновић

ВОЖДОВАЦ: Милоје Прековић, Александар Богдановић, Иван Милосављевић, Јован Нишић, Лука Цветићанин, Јустас Ласицкас, Един Ајдиновић, Немања Милојевић, Стефан Пуртић, Стефан Хајдин, Алекса Јанковић