104.8191

Војводина боља од Рибнице (фото)

12.12.2020. 20:00 08:46
Извор: Ф. Бакић/Са меча Војводина-Рибница

У наставку Суперлиге србије у одбојци Војводина НС семе савладала је краљевачку Рибницу са 3:1 (25:22, 26:28, 25:18, 25:17) у сетовима.

Одбојкаши Војводине НС семе у великом стилу су се реванширали Рибници за једини пораз ове сезоне у Суперлиги и тријумфом у заосталој утакмици 13. кола свргнули су Краљевчане са врха табеле.

Надиграли су Новосађани госте у свим елементима игре и узели су цео плен, с обзиром на то да је у првом сусрету било пет сетова. Шампиона је пад почетком другог сета коштао губитка истог, али на срећу, то га није омело да у наставку одигра на високом нивоу и нанесе Рибници први првенствени пораз.

Војводина је водила главну реч у првом сету у ком је пар пута допустила гостима да изједначе. Закували су Краљевчани и у завршници, али ипак нису истрајали до краја. Капитен гостију, Тодоровић, наставио је да надмудрује Новосађане и Рибница је на техничком тајм-ауту у другом сету имала шест разлике.

Гавранчић је морао нешто да мења, па је у игру увео Рудића уместо Симића. Повратила се Воша из тог минуса, Машуловић је био одличан у важним тренуцима и коначно је режирао изједначење. Стигао је домаћин и до преокрета пред крај (24:23) али није искористио три сет лопте, а Тодоровић је ставио тачку на овај сет за 1:1. У трећем су гости на почетку погубили конце, а Новосађани су додали гас и лагано су повели 2:1. Држала је Рибница корак с Вошом, каскала је два, три поена, али ипак се шампион питао за све и у четвртој деоници, коју је рутински добио за важан тријумф.