Vojvodina bolja od Ribnice (foto)

12.12.2020. 20:00 08:46
Izvor: F. Bakić/Sa meča Vojvodina-Ribnica

U nastavku Superlige srbije u odbojci Vojvodina NS seme savladala je kraljevačku Ribnicu sa 3:1 (25:22, 26:28, 25:18, 25:17) u setovima.

Odbojkaši Vojvodine NS seme u velikom stilu su se revanširali Ribnici za jedini poraz ove sezone u Superligi i trijumfom u zaostaloj utakmici 13. kola svrgnuli su Kraljevčane sa vrha tabele.

Nadigrali su Novosađani goste u svim elementima igre i uzeli su ceo plen, s obzirom na to da je u prvom susretu bilo pet setova. Šampiona je pad početkom drugog seta koštao gubitka istog, ali na sreću, to ga nije omelo da u nastavku odigra na visokom nivou i nanese Ribnici prvi prvenstveni poraz.

Vojvodina je vodila glavnu reč u prvom setu u kom je par puta dopustila gostima da izjednače. Zakuvali su Kraljevčani i u završnici, ali ipak nisu istrajali do kraja. Kapiten gostiju, Todorović, nastavio je da nadmudruje Novosađane i Ribnica je na tehničkom tajm-autu u drugom setu imala šest razlike.

Gavrančić je morao nešto da menja, pa je u igru uveo Rudića umesto Simića. Povratila se Voša iz tog minusa, Mašulović je bio odličan u važnim trenucima i konačno je režirao izjednačenje. Stigao je domaćin i do preokreta pred kraj (24:23) ali nije iskoristio tri set lopte, a Todorović je stavio tačku na ovaj set za 1:1. U trećem su gosti na početku pogubili konce, a Novosađani su dodali gas i lagano su poveli 2:1. Držala je Ribnica korak s Vošom, kaskala je dva, tri poena, ali ipak se šampion pitao za sve i u četvrtoj deonici, koju je rutinski dobio za važan trijumf.