Суперлига Србије: Завршен дерби Спартак-Војводина (0:1)

12.12.2020. 13:43 15:57
Извор: Ј. Грлић

У Суботици Гемовић у 50. минуту донео Војводини вођство и победу

94` Крај утакмице

93`Гемовића у Војводини мења Младеновић

87` Војводина се лако брани од покушаја Спартака да направи прилику

78` Зукић у Војводини изашао, ушао брзи Вукадиновић

76`Спартак више има лопту, Војводина је спустила ритам игре и тражи прилику за контру

71` Шимура уместо Ђурасовића у Спартаку

67`Бралић из Војводине добио жути картон, фаулом је зауствио контру Спартака

65` Војводина контролише игру

56`Гемовић одлично шутирао наког што је преварио чувара из Спартака

56` Шанса за Суботичане Савковић шутирао, лопта прошла поред стативе

50`Гемовић погодио, 1:0 за Војводину, prеthodila лепа акција, добар продор Зукића, потом шут Човића, лопта је стигла до Гемовића и овај сигурно по земљи погађа угао

46`Кренуло друго полувреме, одмах велика шанса за Спартак,одбрамбени играч Војводине Андрић успео да изблокира шут

45` Дринчић извео корнер, мрежа Спартака се затресла, судија свирао фаул, изгледа над голманом Дујмовићем, ситуација остаје спорна. Крај првог полувремена

44`Финиш првог полувремена, игра се динамично

38`Брза акција Војводине, Гемовић побегао полулево, јак ударац по земљи, лопта отишла поред стативе. Овај део утакмице припада Војводини

34` Аранђел Стојковић из Војводине одлично шутирао, лопта високо ишла у десни угао, голман дујмовић изузетном одбраном спречио гол

31` Гемовић имао велику шансу. Зукић направио слалом дриблинзима, центрирао, Гемовић био сам и шутирао главом, али је голман Спартака Дујмовић одбранио

25` Лепа акција Војводине, али је Мркаић остао у офсајду

20` Туфегџић шутирао, лопта у незгодном луку ишла на гол Војводине, Вуклиш сконцентрисан, лепо одбранио

17`Дринчић шутирао из слободног ударца са prrеko 30 метара, Дујмовић одбранио, Војводина у овом делу такмице има изразиту иницијативу

14` Лепа акција Војводине по левој страни, почело је изузетним пасом Дринчића, па центаршутем, лопта је "клизила" по петерцу, нападачи Војводине су за мало каснили

4` Тугфегџић из Спартака имао велику шансу, био сам пред Вуклишом и шутирао поред гола

3` Утакмица тек хвата ритам, кренуло је уобичајено растрзано, као и на сваком почетку меча

`СПАРТАК:  Филип Дујмовић, Михајло Иванчевић, Немања Текијашки, Никола Срећковић, Стефан Милошевић, Владан Видаковић, Давид Дунђерски, Миле Савковић, Лазар Туфегџић, Алекса Ђурасовић, Лука Бијеловић

ВОЈВОДИНА: Горан Вуклиш, Младен Деветак, Немања Човић, Дејан Зукић, Стефан Ђорђевић, Никола Андрић, Никола Дринчић, Момчило Мркаић, Миодраг Гемовић, Славко Бралић, Аранђел Стојковић