Superliga Srbije: Završen derbi Spartak-Vojvodina (0:1)

12.12.2020. 13:43 15:57
Izvor: J. Grlić

U Subotici Gemović u 50. minutu doneo Vojvodini vođstvo i pobedu

94` Kraj utakmice

93`Gemovića u Vojvodini menja Mladenović

87` Vojvodina se lako brani od pokušaja Spartaka da napravi priliku

78` Zukić u Vojvodini izašao, ušao brzi Vukadinović

76`Spartak više ima loptu, Vojvodina je spustila ritam igre i traži priliku za kontru

71` Šimura umesto Đurasovića u Spartaku

67`Bralić iz Vojvodine dobio žuti karton, faulom je zaustvio kontru Spartaka

65` Vojvodina kontroliše igru

56`Gemović odlično šutirao nakog što je prevario čuvara iz Spartaka

56` Šansa za Subotičane Savković šutirao, lopta prošla pored stative

50`Gemović pogodio, 1:0 za Vojvodinu, prethodila lepa akcija, dobar prodor Zukića, potom šut Čovića, lopta je stigla do Gemovića i ovaj sigurno po zemlji pogađa ugao

46`Krenulo drugo poluvreme, odmah velika šansa za Spartak,odbrambeni igrač Vojvodine Andrić uspeo da izblokira šut

45` Drinčić izveo korner, mreža Spartaka se zatresla, sudija svirao faul, izgleda nad golmanom Dujmovićem, situacija ostaje sporna. Kraj prvog poluvremena

44`Finiš prvog poluvremena, igra se dinamično

38`Brza akcija Vojvodine, Gemović pobegao polulevo, jak udarac po zemlji, lopta otišla pored stative. Ovaj deo utakmice pripada Vojvodini

34` Aranđel Stojković iz Vojvodine odlično šutirao, lopta visoko išla u desni ugao, golman dujmović izuzetnom odbranom sprečio gol

31` Gemović imao veliku šansu. Zukić napravio slalom driblinzima, centrirao, Gemović bio sam i šutirao glavom, ali je golman Spartaka Dujmović odbranio

25` Lepa akcija Vojvodine, ali je Mrkaić ostao u ofsajdu

20` Tufegdžić šutirao, lopta u nezgodnom luku išla na gol Vojvodine, Vukliš skoncentrisan, lepo odbranio

17`Drinčić šutirao iz slobodnog udarca sa prreko 30 metara, Dujmović odbranio, Vojvodina u ovom delu takmice ima izrazitu inicijativu

14` Lepa akcija Vojvodine po levoj strani, počelo je izuzetnim pasom Drinčića, pa centaršutem, lopta je "klizila" po petercu, napadači Vojvodine su za malo kasnili

4` Tugfegdžić iz Spartaka imao veliku šansu, bio sam pred Vuklišom i šutirao pored gola

3` Utakmica tek hvata ritam, krenulo je uobičajeno rastrzano, kao i na svakom početku meča

`SPARTAK:  Filip Dujmović, Mihajlo Ivančević, Nemanja Tekijaški, Nikola Srećković, Stefan Milošević, Vladan Vidaković, David Dunđerski, Mile Savković, Lazar Tufegdžić, Aleksa Đurasović, Luka Bijelović

VOJVODINA: Goran Vukliš, Mladen Devetak, Nemanja Čović, Dejan Zukić, Stefan Đorđević, Nikola Andrić, Nikola Drinčić, Momčilo Mrkaić, Miodrag Gemović, Slavko Bralić, Aranđel Stojković