Нови Сад-ИТ центар: За студио Becomes посвећеност на првом месту
НОВИ САД: На свега стотинак метара од Милетићевог споменика, вредна екипа студија „Бецомес”, основаног крајем лета прошле године, с директором Момчилом Поповим на челу, доказује да су посвећеност и одговорност врлине неопходне за младе људе који одлуче да направе искорак у ИТ сектору.
Правимо дигиталне производе које људи воле да користе, па иако смо млад студио, већ смо прилично познати по интерактивним веб-сајтовима које правимо, казао је Момчило Попов.
Како је додао, за већину пројеката нас зову брендови да на интерактиван начин испричамо причу о њиховом производу или услузи.
Осим тога, у студију „Бецомес” праве се и веб-апликације да би се корисничко искуство довело до савршенства. Како је казао Попов, 40 одсто времена се користи на клијентске производе, а 60 одсто за интерне пројекте, односно „старт-апе”.
Бескрајно нас забављају све оне ситнице које чине да сајтови и апликације које користе хиљаде и хиљаде људи, раде беспрекорно, рекао је Попов.
По његовим речима, будући да их је мало и да раде у већој канцеларији, где су могли да поштују мере дистанцирања, током првог таласа коронавируса су само месец дана или два провели радећи од куће, и то почетком пролећа.
Неки од познатијих клијената студија „Бецомес” су НАСА, „Кока-кола”, „The Collective”, ХБО, „РедБул”, „Натионал Геограпхиц”, „Њорнер Брос” и „Хулу”. У том студију не мањка организованости, те се запослени воде премисом „Максимална слобода – максимална одговорност”, што их је, како је Момчило казао, на неки начин припремило за неочекиване ситуације.
У првих неколико месеци епидемије коронавируса мислим да смо, као и сви, покушавали да схватимо шта се дешава и куда ће нас све то одвести, објаснио је Момчило Попов.
У том периоду су, како је додао, имали мање посла, али су веома брзо схватили да је интернет оно што ће им највише помоћи да преброде новонастале изазове па је тржиште поново живнуло.
У студију „Бецомес” просек година запослених и екстерних сарадника је 25, док је половина тима још увек на факултету. Радно време није тачно дефинисано јер свако има слободу да дође када му највише одговара, па су запослени у канцеларији углавном од 10 до 17 часова.
Радимо на много пројеката за које мислимо да би били врло интересантни студентима, увек волимо да упознајемо младе и мотивисане појединце, спремне да донесу ново виђење и искуство у наш тим, истакао је Момчило Попов.
Како је додао, осим програмера и дизајнера, у њиховом тиму има и менаџера, маркетара и писаца.
По његовим речима, потражња за запосленима у ИТ сектору је велика, али није сигуран у то колико је лако доћи до посла. Како је казао, очекивања су веома велика, како послодаваца, тако и запослених, те им се за једну отворену позицију у студију недавно пријавило готово 200 кандидата.
Д. Андулајевић
Пројекат „Нови Сад – ИТ центар, од образовања до запослења” суфинансирао је Град Нови Сад, а ставови изнети у подржаном пројекту нужно не изражавају ставове органа који је доделио новац.