Novi Sad-IT centar: Za studio Becomes posvećenost na prvom mestu
NOVI SAD: Na svega stotinak metara od Miletićevog spomenika, vredna ekipa studija „Becomes”, osnovanog krajem leta prošle godine, s direktorom Momčilom Popovim na čelu, dokazuje da su posvećenost i odgovornost vrline neophodne za mlade ljude koji odluče da naprave iskorak u IT sektoru.
Pravimo digitalne proizvode koje ljudi vole da koriste, pa iako smo mlad studio, već smo prilično poznati po interaktivnim veb-sajtovima koje pravimo, kazao je Momčilo Popov.
Kako je dodao, za većinu projekata nas zovu brendovi da na interaktivan način ispričamo priču o njihovom proizvodu ili usluzi.
Osim toga, u studiju „Becomes” prave se i veb-aplikacije da bi se korisničko iskustvo dovelo do savršenstva. Kako je kazao Popov, 40 odsto vremena se koristi na klijentske proizvode, a 60 odsto za interne projekte, odnosno „start-ape”.
Beskrajno nas zabavljaju sve one sitnice koje čine da sajtovi i aplikacije koje koriste hiljade i hiljade ljudi, rade besprekorno, rekao je Popov.
Po njegovim rečima, budući da ih je malo i da rade u većoj kancelariji, gde su mogli da poštuju mere distanciranja, tokom prvog talasa koronavirusa su samo mesec dana ili dva proveli radeći od kuće, i to početkom proleća.
Neki od poznatijih klijenata studija „Becomes” su NASA, „Koka-kola”, „The Collective”, HBO, „RedBul”, „National Geographic”, „Njorner Bros” i „Hulu”. U tom studiju ne manjka organizovanosti, te se zaposleni vode premisom „Maksimalna sloboda – maksimalna odgovornost”, što ih je, kako je Momčilo kazao, na neki način pripremilo za neočekivane situacije.
U prvih nekoliko meseci epidemije koronavirusa mislim da smo, kao i svi, pokušavali da shvatimo šta se dešava i kuda će nas sve to odvesti, objasnio je Momčilo Popov.
U tom periodu su, kako je dodao, imali manje posla, ali su veoma brzo shvatili da je internet ono što će im najviše pomoći da prebrode novonastale izazove pa je tržište ponovo živnulo.
U studiju „Becomes” prosek godina zaposlenih i eksternih saradnika je 25, dok je polovina tima još uvek na fakultetu. Radno vreme nije tačno definisano jer svako ima slobodu da dođe kada mu najviše odgovara, pa su zaposleni u kancelariji uglavnom od 10 do 17 časova.
Radimo na mnogo projekata za koje mislimo da bi bili vrlo interesantni studentima, uvek volimo da upoznajemo mlade i motivisane pojedince, spremne da donesu novo viđenje i iskustvo u naš tim, istakao je Momčilo Popov.
Kako je dodao, osim programera i dizajnera, u njihovom timu ima i menadžera, marketara i pisaca.
Po njegovim rečima, potražnja za zaposlenima u IT sektoru je velika, ali nije siguran u to koliko je lako doći do posla. Kako je kazao, očekivanja su veoma velika, kako poslodavaca, tako i zaposlenih, te im se za jednu otvorenu poziciju u studiju nedavno prijavilo gotovo 200 kandidata.
D. Andulajević
Projekat „Novi Sad – IT centar, od obrazovanja do zaposlenja” sufinansirao je Grad Novi Sad, a stavovi izneti u podržanom projektu nužno ne izražavaju stavove organa koji je dodelio novac.