117.0614
108.3501

Сремска лига: Племић напао судију због жутог картона

26.08.2020. 13:30 13:32

У 79. минуту један безазлени старт Д. Племића донео прво жути картон, а потом, када је напао судију Релића, и црвени картон, па је судија морао да прекине сусрет.

Доњи Срем - БСК 4:0 (1:0) (прекинуто у 79. минуту)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, судија Релић (Мартинци). Стрелци: Кривокућа у 35. и  66. Рајић у 61. и  Живановић у 72. минуту. Жути картони: Цураковић (Доњи Срем), Скорупан (БСК), црвени картон: Д. Племић (БСК).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача, Лукић, Новић  (С. Радосављевић), Кривокућа, Цураковић, Живановић (Перишић), Вукмановић (Радовановић), Д. Радосављевић (Башић), Јуришић, Пузић (Рајић), В. Љубојевић.

БСК: Сака, Ивковић,  Т. Племић, Мрвичин, Ракетић, Д. Племић, Драгојевић, Скорупан, Цвјетић, Бакић (М. Лакетић),  Ж. Ћирић (Смајловић), Б. Ћирић (Ратковић).

А ривали су одиграли праву првенствену утакмицу.Чврсту, а гости су од првог минута определили да се бране. У наставку домаћин је кренуо агресивније и организованије и плод такве игре још три гола у мрежи Сака.

М. Гмизић

Борац (М) - Борац (К) 1:1 (1:0)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, судија Деспотовић (Огар). Стрелци: Пријић у 44. за домаће, Пјевац у 54. минуту за госте. Жути картони: Ненадовић (домаћи), Радишић, Вукосављевић (гости).

БОРАЦ (М): Јандрић 8, Т. Вулетић 7, Стајчић 6, Зорановић 7, Томшић 7, Ненадовић 6 (Лазић), М. Вулетић 6, Дамјановић 7 (Кљајић 7), Пријић 7 (Шарчевић), Марјановићч 7 (Вукотић), Ђилас 7.

БОРАЦ (К): Илић 8, Б. Samaryić 7, Радишић 7, Вукосављевић 7, Глумчевић 6, В. Матић 7 (Пештерац 7), Д. Samaryić 7, Пјевац 8, Д. Матић 7 (Аћимовић 6), Нинковић 7, Зељић 6.

Мартичани нису успели да савладају чврстог имењака из Кленка, али су по шансама и игри били ближе победи. Још у првом полувренену пропустили су низ зицера. И у другом полувремену после изједначења Мартинчани су имали неколико прилика али их нису искористили.

З. Крстић

Сремац (Д) - Љуково 2:2 (0:0)

ДОБРИНЦИ: Игралиште  Сремца, судија Блажон (Рума).Стрелци: Н. Кордолуп у 52. и Путица у 77. за Сремац, а Стојанац у 48. и Лукач у 89. минуту за Љуково.

СРЕМАЦ: Цветковић 7, Путица 7, Митровић 7, В. Кордолуп 7, Вукајловић 7, Васиљевић 7, Н. Кордолуп 8, Јокић 7 (Вучковић), Балабан 7, Лазић 7, Ашћерић 7 (Томић).

ЉУКОВО: Опачић 7, Грковић 7, Лукач 7, Маљковић 7, Стојанац 7, Дубајић 7, Узелац 7 (Мачак), Мркела 7, Ремић 7, Чучковић 7 (Блануша), Милановић 7 (Чворков, Мандић).

Гости су на почетку ове занимљиве утакмице направили неколико лепих акција. И то је било све што су показали.У наставку домаћини су били бољи ривал, а имали су и пет шест добрих акција и три изванредне прилике, али је недостајало само мало пеисебности да се савлада још неколико пута голман гостију Опачић. Ипак, на крају ривали су завршили утакмицу 2:2, а то нико није очекивао.

Д. Радовац

Рудар - Слога (В) 0:5 (0:1)

ВРДНИК: Игралиште Рудара, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелци: Н. Марковић у 45, Станић у 52. и 76, Јандрић у 60. и Достанић у 88. минуту. Жути картони: Жугић, Гаврић (Рудар), Ерцег (Слога).

РУДАР: Милановић 6, Дејић 7, Нинковић 6 (Милан Лужајић), Даничић 8, Мајкић 6, Гербец 6, Жугић 6, Басара 6, Милош Лужајић 6 (Манојловић), Вуковић 6 (Гаврић), Тривунчић 5 (Драгутиновић 6).

СЛОГА: Ерцег 7, Чесни 7, Јовановић 7, Јандрић 7, Достанић 7, Н. Марковић 7 (Лазичић), Станић 8 (Матић), Петровић 7 (Дамњановић), Пуповац 7 (Вучковић), Јоргић 7 (Мијатовић), Д. Марковић 7.

Врднчани су све до 42. минута били раноправан ривал. Онда је Тривунчић промашио пенал. Голман гостију Ерцег је одбранио шут са беле тачке и од тог тренутка домаћи су потпуно пали, а гости агресивнији полетнији, а стрелци убојити и плод такве игре је убедљива победа.

А. Сретић

Митрос - Партизан 0:1 (0:0)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Игралиште Митроса, судија Кагвић (Рума).Стрелац: Владимир Петровић у 84. минуту.Жути картони: Опарушић, Грабић, Трубић (Митрос), Матијевић, Босиљков (Партизан).

МИТРОС: Мршић 7,  Лачарачки 7, Опарушић 6, Симјановски 7 (Симић), Сремац 6, Малиновић 6, Грбић 6, Милошевић 7 (Николић), Бабић 7, Трубић 6, Цвијановић 6 (Ковачевић, Боровац).

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Ђуровић 7, Трипић 7, Мирковић 7, Вељко Петровић 7, Владимир Петровић 8, Г. Радовић 7, Матијевић 7 (Босиљков), Млађеновић 7 (Гемери), Добић 7, Јовановић 7.

Митровчани су играли добро. Имали су и добре прилике преко Трубића и Симјановског али их нису искористили. У финишу меча  Владимир Петровић је са с око 22 метра шутирао, лопта је на путу ка голу неког закачула и преварила голмана Мршића.

Р. Петковић

Железничар - Напредак 0:1 (0:0)

ИНЂИЈА: Стадион у Инђији, судија Митровић (Рума). Стрелац: Тодоровић у 78. минуту. Жути картони: Денић, М. Митровић (Железничар), Јовановић, Марковић, Пољак (Напредак).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић 8, Ракар 7, Плећаш 7, Ж. Митровић 7, М. Митровић 7, Бртка 8, Денић 7, Трица 6 (Соколовић), Јованов 6, Ковачевић 7 (Дубајић), Димитијевић 7.

НАПРЕДАК: Николић 7, Кочијашевиоћ 7 (Лазић), Ђалић 7, Рагастовац 7, Ђурић 7, Савковић 7, Тодоровић 8 (Вукин), Митровић 7 (Марјановић), Јовановић 7, Пољак 7, Ружичић 7.

Била је то чврста, отворена, али борбена и жива утакмица. Домаћини  су пропустили неколко повољних шанси, да дођу до убедљивог вођства .А гости су чекали свој тренутак. Прву шансу нису искористили, када је Јованов скривио пенал. Голман Благојевић је то исправио и одбранио најстрожу казну. Међутим, мало касније Јованов је изгубио лопту на неких 30 метара, а Тодоровић је видео да је голман Благојевић изашао ван гола, прецизном лоптом га је лобовао.

И. Ђумић

ПСК Путинци - ЛСК 3:1 (2:0)

ПУТИНЦИ: Игралиште крај Кудељаре, судија Билић (Моровић). Стрелци: Цветиновић у 26. и 32. и Алимпић у 62. за ПСК Путинце, а Морак у 58.  минуту за ЛСК. Жути картони: Кљајић (ПСК Путинци), Теодоровић, Половина (ЛСК).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 6, Кљајић 6, Зељуг 6, Батањски 8 (Инђић), Малбаша 7, Алимпић 9, Видаковић 7 (Видовић), Цветиновић 9, Зељко 7, Дукић 7 (Вуковић), Стјепановић 7 (Медић).

ЛСК: Теодоровић 6, Радишић 6, Н. Дронић 6 (Драгишић), Савић 8, Половина 7, Босанчић 6, Б. Тодоровић 7, Дронић 6 (Вуковић), Гршић 7, Малиновић 6 (Морак 7), Шћурк 6.

Домаћини били много бољи  у првом полувремену мада су гости играли борбено и одлично у одбрани, али су ипак примили два поготка. Алимпић је био зачетник акција после којих је Цветиновић погађао мрежу.

У наставку гости су смањили резултат из ретко лепог поготка  Морака из слободног ударца с 24 метра. Само након четири минута игре Алимпић је показао своје умеће.У трку је преварио одбрану гостију па и голмана, а онда је са саме гол линије спровео лопту у мрежу.

Ч. Јовичић

Словен - Раднички (Ш) 4:0 (2:0)

РУМА: Стадион Словена, судија Петровић (Сремска Митровица).Стрелци: Адамовић у 5. и 55, Топић у 47. и Сремчевић у 88. минути. Жути картони: Мандић, Марин (Словен), Шуша (Раднички).

СЛОВЕН: Веселиновић 8, Мандић 8, Kalajyić 8, Samaryić 8, Топић 8, Адамовић) 9, Иванковић 8 (Церовац), Станисављевић 8 (Батало), Кондић 8 (Марин), Бранковић 8 (Петрковић), Сремчевић 8 (Чворков).

РАДНИЧКИ: Николић 6, Цвијић 6, Аперлић 6, Дрча 6, Стојшић 5, Шуша 7, Војновић 6, Добријевић 6 (Бакајлић 6), Грумић 6 (Павловић), Суботић 6 (Влајисављевић), Алексић 6.

Румљани су играли чврсто у одбрани и брзо уи нападу, а голове су постигли из контри. Гости из Шида имали су и среће, јер су могли доживети много тежи пораз.

Г. Сучевић

Хајдук (В) - Хајдук (Б) 4:4 (0:2)

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, судија Селаковић (Лаћарак).Стрелци: Дамјановић у 52. и Ветеха у 68, 78. и 93. за домаче, Д. Ковачевић у 24. и 69. и Карач у 27. и 64. минуту за госте.Жути картони: Стојаковић, Перић, Њежић (домаћи), Чича, Карач, Георгијев (гости).

ХАЈДУК (В): Митровић 7, Ковачевић 7, Сарић 7, Стојаковић 7 (Личанин), Тодоровић 7, Њежић 7, Ветеха 8, Грујичић 7, Гавриловић 7 (Дамјановић 7), Станковић 7, Перић 7.

ХАЈДУК (Б): Ралић 7, Поповић 7, Чича 7, Грујичић 7, Д. Ковачевић 7, Милосављевић 7, Иваниш 7, Стојановић 7, Татић 7, Георгијев 7 (Недимовић), Караћ 7 (Крстић).

Судија Селаковић је био у центру пажње. А утакмица је  била занимљива, и пуна обрта. Домаћини су пропустили неколико прилика да још у првом полувремену реше меч у своју корист.Али, лопта, није хтела у гол гостију.Зато су гости казнили промашаје домаћих стрелаца, а у финишу меча, домаћина је спасла срећа.

С. Томашевић

Резултати:

ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем - БСК 4:0 (прекинуто у 83.минуту), ИНЂИЈА: Железничар - Напредак 0:1, ВРДНИК: Рудар - Слога (В) 0:5, РУМА: Словен -Раднички (Ш) 4:0, СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Митрос - Партизан 0:1, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - ЛСК 3:1, МАРТИНЦИ: Борац - Борац(К) 1:1, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Хајдук (Б) 4:4, ДОБРИНЦИ: Сремац - Љуково 2:2.