Sremska liga: Plemić napao sudiju zbog žutog kartona

26.08.2020. 13:30 13:32

U 79. minutu jedan bezazleni start D. Plemića doneo prvo žuti karton, a potom, kada je napao sudiju Relića, i crveni karton, pa je sudija morao da prekine susret.

Donji Srem - BSK 4:0 (1:0) (prekinuto u 79. minutu)

PEĆINCI: Stadion Suvača, sudija Relić (Martinci). Strelci: Krivokuća u 35. i  66. Rajić u 61. i  Živanović u 72. minutu. Žuti kartoni: Curaković (Donji Srem), Skorupan (BSK), crveni karton: D. Plemić (BSK).

DONJI SREM: Jelača, Lukić, Nović  (S. Radosavljević), Krivokuća, Curaković, Živanović (Perišić), Vukmanović (Radovanović), D. Radosavljević (Bašić), Jurišić, Puzić (Rajić), V. Ljubojević.

BSK: Saka, Ivković,  T. Plemić, Mrvičin, Raketić, D. Plemić, Dragojević, Skorupan, Cvjetić, Bakić (M. Laketić),  Ž. Ćirić (Smajlović), B. Ćirić (Ratković).

A rivali su odigrali pravu prvenstvenu utakmicu.Čvrstu, a gosti su od prvog minuta opredelili da se brane. U nastavku domaćin je krenuo agresivnije i organizovanije i plod takve igre još tri gola u mreži Saka.

M. Gmizić

Borac (M) - Borac (K) 1:1 (1:0)

MARTINCI: Igralište Borca, sudija Despotović (Ogar). Strelci: Prijić u 44. za domaće, Pjevac u 54. minutu za goste. Žuti kartoni: Nenadović (domaći), Radišić, Vukosavljević (gosti).

BORAC (M): Jandrić 8, T. Vuletić 7, Stajčić 6, Zoranović 7, Tomšić 7, Nenadović 6 (Lazić), M. Vuletić 6, Damjanović 7 (Kljajić 7), Prijić 7 (Šarčević), Marjanovićč 7 (Vukotić), Đilas 7.

BORAC (K): Ilić 8, B. Samaryić 7, Radišić 7, Vukosavljević 7, Glumčević 6, V. Matić 7 (Pešterac 7), D. Samaryić 7, Pjevac 8, D. Matić 7 (Aćimović 6), Ninković 7, Zeljić 6.

Martičani nisu uspeli da savladaju čvrstog imenjaka iz Klenka, ali su po šansama i igri bili bliže pobedi. Još u prvom poluvrenenu propustili su niz zicera. I u drugom poluvremenu posle izjednačenja Martinčani su imali nekoliko prilika ali ih nisu iskoristili.

Z. Krstić

Sremac (D) - Ljukovo 2:2 (0:0)

DOBRINCI: Igralište  Sremca, sudija Blažon (Ruma).Strelci: N. Kordolup u 52. i Putica u 77. za Sremac, a Stojanac u 48. i Lukač u 89. minutu za Ljukovo.

SREMAC: Cvetković 7, Putica 7, Mitrović 7, V. Kordolup 7, Vukajlović 7, Vasiljević 7, N. Kordolup 8, Jokić 7 (Vučković), Balaban 7, Lazić 7, Ašćerić 7 (Tomić).

LJUKOVO: Opačić 7, Grković 7, Lukač 7, Maljković 7, Stojanac 7, Dubajić 7, Uzelac 7 (Mačak), Mrkela 7, Remić 7, Čučković 7 (Blanuša), Milanović 7 (Čvorkov, Mandić).

Gosti su na početku ove zanimljive utakmice napravili nekoliko lepih akcija. I to je bilo sve što su pokazali.U nastavku domaćini su bili bolji rival, a imali su i pet šest dobrih akcija i tri izvanredne prilike, ali je nedostajalo samo malo peisebnosti da se savlada još nekoliko puta golman gostiju Opačić. Ipak, na kraju rivali su završili utakmicu 2:2, a to niko nije očekivao.

D. Radovac

Rudar - Sloga (V) 0:5 (0:1)

VRDNIK: Igralište Rudara, sudija Grbatinić (Adaševci). Strelci: N. Marković u 45, Stanić u 52. i 76, Jandrić u 60. i Dostanić u 88. minutu. Žuti kartoni: Žugić, Gavrić (Rudar), Erceg (Sloga).

RUDAR: Milanović 6, Dejić 7, Ninković 6 (Milan Lužajić), Daničić 8, Majkić 6, Gerbec 6, Žugić 6, Basara 6, Miloš Lužajić 6 (Manojlović), Vuković 6 (Gavrić), Trivunčić 5 (Dragutinović 6).

SLOGA: Erceg 7, Česni 7, Jovanović 7, Jandrić 7, Dostanić 7, N. Marković 7 (Lazičić), Stanić 8 (Matić), Petrović 7 (Damnjanović), Pupovac 7 (Vučković), Jorgić 7 (Mijatović), D. Marković 7.

Vrdnčani su sve do 42. minuta bili ranopravan rival. Onda je Trivunčić promašio penal. Golman gostiju Erceg je odbranio šut sa bele tačke i od tog trenutka domaći su potpuno pali, a gosti agresivniji poletniji, a strelci ubojiti i plod takve igre je ubedljiva pobeda.

A. Sretić

Mitros - Partizan 0:1 (0:0)

SREMSKA MITROVICA: Igralište Mitrosa, sudija Kagvić (Ruma).Strelac: Vladimir Petrović u 84. minutu.Žuti kartoni: Oparušić, Grabić, Trubić (Mitros), Matijević, Bosiljkov (Partizan).

MITROS: Mršić 7,  Lačarački 7, Oparušić 6, Simjanovski 7 (Simić), Sremac 6, Malinović 6, Grbić 6, Milošević 7 (Nikolić), Babić 7, Trubić 6, Cvijanović 6 (Kovačević, Borovac).

PARTIZAN: Stajčić 7, Đurović 7, Tripić 7, Mirković 7, Veljko Petrović 7, Vladimir Petrović 8, G. Radović 7, Matijević 7 (Bosiljkov), Mlađenović 7 (Gemeri), Dobić 7, Jovanović 7.

Mitrovčani su igrali dobro. Imali su i dobre prilike preko Trubića i Simjanovskog ali ih nisu iskoristili. U finišu meča  Vladimir Petrović je sa s oko 22 metra šutirao, lopta je na putu ka golu nekog zakačula i prevarila golmana Mršića.

R. Petković

Železničar - Napredak 0:1 (0:0)

INĐIJA: Stadion u Inđiji, sudija Mitrović (Ruma). Strelac: Todorović u 78. minutu. Žuti kartoni: Denić, M. Mitrović (Železničar), Jovanović, Marković, Poljak (Napredak).

ŽELEZNIČAR: Blagojević 8, Rakar 7, Plećaš 7, Ž. Mitrović 7, M. Mitrović 7, Brtka 8, Denić 7, Trica 6 (Sokolović), Jovanov 6, Kovačević 7 (Dubajić), Dimitijević 7.

NAPREDAK: Nikolić 7, Kočijaševioć 7 (Lazić), Đalić 7, Ragastovac 7, Đurić 7, Savković 7, Todorović 8 (Vukin), Mitrović 7 (Marjanović), Jovanović 7, Poljak 7, Ružičić 7.

Bila je to čvrsta, otvorena, ali borbena i živa utakmica. Domaćini  su propustili nekolko povoljnih šansi, da dođu do ubedljivog vođstva .A gosti su čekali svoj trenutak. Prvu šansu nisu iskoristili, kada je Jovanov skrivio penal. Golman Blagojević je to ispravio i odbranio najstrožu kaznu. Međutim, malo kasnije Jovanov je izgubio loptu na nekih 30 metara, a Todorović je video da je golman Blagojević izašao van gola, preciznom loptom ga je lobovao.

I. Đumić

PSK Putinci - LSK 3:1 (2:0)

PUTINCI: Igralište kraj Kudeljare, sudija Bilić (Morović). Strelci: Cvetinović u 26. i 32. i Alimpić u 62. za PSK Putince, a Morak u 58.  minutu za LSK. Žuti kartoni: Kljajić (PSK Putinci), Teodorović, Polovina (LSK).

PSK PUTINCI: Milošević 6, Kljajić 6, Zeljug 6, Batanjski 8 (Inđić), Malbaša 7, Alimpić 9, Vidaković 7 (Vidović), Cvetinović 9, Zeljko 7, Dukić 7 (Vuković), Stjepanović 7 (Medić).

LSK: Teodorović 6, Radišić 6, N. Dronić 6 (Dragišić), Savić 8, Polovina 7, Bosančić 6, B. Todorović 7, Dronić 6 (Vuković), Gršić 7, Malinović 6 (Morak 7), Šćurk 6.

Domaćini bili mnogo bolji  u prvom poluvremenu mada su gosti igrali borbeno i odlično u odbrani, ali su ipak primili dva pogotka. Alimpić je bio začetnik akcija posle kojih je Cvetinović pogađao mrežu.

U nastavku gosti su smanjili rezultat iz retko lepog pogotka  Moraka iz slobodnog udarca s 24 metra. Samo nakon četiri minuta igre Alimpić je pokazao svoje umeće.U trku je prevario odbranu gostiju pa i golmana, a onda je sa same gol linije sproveo loptu u mrežu.

Č. Jovičić

Sloven - Radnički (Š) 4:0 (2:0)

RUMA: Stadion Slovena, sudija Petrović (Sremska Mitrovica).Strelci: Adamović u 5. i 55, Topić u 47. i Sremčević u 88. minuti. Žuti kartoni: Mandić, Marin (Sloven), Šuša (Radnički).

SLOVEN: Veselinović 8, Mandić 8, Kalajyić 8, Samaryić 8, Topić 8, Adamović) 9, Ivanković 8 (Cerovac), Stanisavljević 8 (Batalo), Kondić 8 (Marin), Branković 8 (Petrković), Sremčević 8 (Čvorkov).

RADNIČKI: Nikolić 6, Cvijić 6, Aperlić 6, Drča 6, Stojšić 5, Šuša 7, Vojnović 6, Dobrijević 6 (Bakajlić 6), Grumić 6 (Pavlović), Subotić 6 (Vlajisavljević), Aleksić 6.

Rumljani su igrali čvrsto u odbrani i brzo ui napadu, a golove su postigli iz kontri. Gosti iz Šida imali su i sreće, jer su mogli doživeti mnogo teži poraz.

G. Sučević

Hajduk (V) - Hajduk (B) 4:4 (0:2)

VIŠNJIĆEVO: Igralište Hajduka, sudija Selaković (Laćarak).Strelci: Damjanović u 52. i Veteha u 68, 78. i 93. za domače, D. Kovačević u 24. i 69. i Karač u 27. i 64. minutu za goste.Žuti kartoni: Stojaković, Perić, Nježić (domaći), Čiča, Karač, Georgijev (gosti).

HAJDUK (V): Mitrović 7, Kovačević 7, Sarić 7, Stojaković 7 (Ličanin), Todorović 7, Nježić 7, Veteha 8, Grujičić 7, Gavrilović 7 (Damjanović 7), Stanković 7, Perić 7.

HAJDUK (B): Ralić 7, Popović 7, Čiča 7, Grujičić 7, D. Kovačević 7, Milosavljević 7, Ivaniš 7, Stojanović 7, Tatić 7, Georgijev 7 (Nedimović), Karać 7 (Krstić).

Sudija Selaković je bio u centru pažnje. A utakmica je  bila zanimljiva, i puna obrta. Domaćini su propustili nekoliko prilika da još u prvom poluvremenu reše meč u svoju korist.Ali, lopta, nije htela u gol gostiju.Zato su gosti kaznili promašaje domaćih strelaca, a u finišu meča, domaćina je spasla sreća.

S. Tomašević

Rezultati:

PEĆINCI: Donji Srem - BSK 4:0 (prekinuto u 83.minutu), INĐIJA: Železničar - Napredak 0:1, VRDNIK: Rudar - Sloga (V) 0:5, RUMA: Sloven -Radnički (Š) 4:0, SREMSKA MITROVICA: Mitros - Partizan 0:1, PUTINCI: PSK Putinci - LSK 3:1, MARTINCI: Borac - Borac(K) 1:1, VIŠNJIĆEVO: Hajduk - Hajduk (B) 4:4, DOBRINCI: Sremac - Ljukovo 2:2.