108.3501

Сомборска лига: Силовит старт Задругара

19.08.2020. 10:16 10:17

Задругар - БСК 5:0 (1:0)

СРПСКИ МИЛЕТИЋ: Игралиште Задругара, судија: Митровић (Оџаци). Стрелци: Бурда у 32. Ранчић у 55. 58. и 71. Пековић у 82. минуту. Жути картони: Пјевић, Павков, Кања (Задругар), а Бељански, Божић, Драговић (БСК).

ЗАДРУГАР: Стојановић 8, Јанковић 7, Глумичић 7 (Тасић 7), Замбо 7 (Јовановић 7), Пековић 8, Павков 7 (Вуковић 7), Пјевић 7 (Веселиновић 7), Кончаревић 8, Бурда 7 (Мрђеновић 7), Кања 7, Ранчић 8.

БСК: Немет 6, Стојаковић 6 (Медић 6), Драговић 6, Божић 6, Милошевић 7, Станковић 6 (Станић 6), Ђурђевић 7, Ћурчија 6, Хинић 6, Бељански 6, Кораћ 6.

Гости су кренули врло агресивно и у првих 20 минута Кораћ је у три наврата  био у шанси, али је голман Стојановић сјајно интервенисао. У 30. минуту Бурда је довео свој тим у вођство шутем са десетак метара. Тако се отишло на одмор, да би у другом делу домаћин заиграо одлично, а гости се практично нису ни видели.

Троструки стрелац Ранчић обележио је овај сусрет добром игром. Утакмица је била веома коректна.

А. Чичић

Борац (О) - Полет (К) 3:0 (0:0)

ОБРОВАЦ: Стадион Борца, судија: Дражић (Бачка Паланка). Стрелци: Јандрић у 60. Добрњак у 65. и Јовановић у 83. минуту. Жути картони: С. Баланго и Јовановић (Борац), а С. Станковић и Н. Миленковић (Полет).

БОРАЦ: Ђукић 8, Војиновић 8, Гламочанин 8 (Николић 7), Лакатош 8, Вјетровић 9, Солдат 8, С. Баланго 8 (Козомора), Гајић 8, Јовановић 9, Дробњак 8, Д. Баланго 7, Јандрић 8.

ПОЛЕТ: Ивановић 7, Стојановић 6, Алексић 6, Анђелковић 6, С. Станковић 7, Ж. Станковић 6, Р. Миленковић 7, Н. Миленковић 6, Стојиљковић 6 (Стошић 6), Богдановић 6 (Стаменковић), Милиновић 6.

Играчи Борца из Обровца остварили су важну победу на старту првенства пошто су победили убедљиво чврсту екипу из Каравукова. Прво полувреме прошло је у надмоћи домаћег тима, а што није било голова заслугу има голман гостију Борис Ивановић, који је одбранио неколико зицера. Нападачи Борца су у другом полувремену наметнули жесток темпо, а плод такве игре су и три сјајна гола. Прво је центарфор Милош Јандрић промешао одбрану гостију и са седам метара послао лопту иза леђа Ивановића. Није се дуго чекало на други гол, јер је само пет минута касније Јован Дробњак са 20 метара по земљи шутем повисио на 2:0. Тачку на утакмицу ставио је капитен Борца Миодраг Јовановић који је из слободног ударца са 18 метара преко живог зида постигао прелеп погодак који је голман гостију само испратио погледом. Гости су само из даљине покушали угрозити голмана Борца Марка Ђукића.

Б. Гајић

Будућност - Тврђава 2:0 (1:0)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, играно без публике, судија: Г. Јанковић (Оџаци), стрелац: Кнежевић у 36. и 90. (из једанаестерца) минуту, Жути картони: Гашић, Гајић, Нешковић, Поњевић (Будућност), а Шомоши, Малешевић, Ралевић (Тврђава).

БУДУЋНОСТ (П): Абаџић, Попов (Бажанов), Грња, Гајић (Поњевић), Гашић, Живић (Ковачевић), Тривуновић, Кнежевић, Николић, Козомора (Јелић), Марић (Бањац).

ТВРЂАВА: Чучковић, Девић, Вујиновић (Гламочанин), Шечеров, Шомоши, Марчета, Агбаба, Ралевић, Малешевић, Андрић, Миловановић.

Изузетно битну победу остварили су фудбалери парошке Будућности. У ствари, они су веома снажан отпор гостију сломили тек у самом финишу утакмице. У јунака сусрета израстао је нападач домаћег тима Драган Кнежевић, који је рутински постигао оба поготка.

Ђ. Штрбац

Борац (БГ) - ЖАК 2:3 (2:1)

БАЧКИ ГРАЧАЦ: Игралиште Борца, судија: Вујић (Кула). Стрелци: Жегарац у 17. и Загорац у 30. за Борац, а Милановић у 32. Јовановић у 59. и Хосциеславски у 68. минуту за ЖАК. Жути картони: Радаковић, Ћук, Чутурило (Борац), а Сазданић, Кнежевић и Шимунов (ЖАК). Црвени картон Жегарац (Борац).

БОРАЦ: Марковић 6, Личина 6 (Кртинић 6), Чутурило 7, Покрајац 7, Загорац 7 (Чанковић), Жегарац 6, Ћук 7, Нешковић 7, Радаковић 7, Медић 7, Обрадовић 7.

ЖАК: Козлина 6, Шимунов 7, Крстић 6 (Тимар 7), Кнежевић 7, Банић 8, Сазданић 7, Милановић 9, Никић 7, Хосциеславски 7 (Тривуновић 7), Вулин 7 (Савић 7), Јовановић 8.

Домаћин је почео врло добро и повео је са 2:0, головима Жегарца и Загорца. У наредном минуту Милановић је успео да смањи резултат изванредним шутем са 35 метара.

У другом делу игре гости су нападали и пренели тежиште игре на половину домаћина. Грачацимаје понестајало снаге и гости су успели да преокрену резултат головима Јовановића и Хосциеславског.

Судија Вујић у неколико наврата правио је грешке и оштетио обе екипе.

А. Чичић

Русин - Кулпин 5:3 (2:1)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, без гледалаца, судија: Н. Малбашић (Сомбор), стрелци: Сајанковић у 21., Рац у 45. и 62. (из једанаестерца) и Данојевић у 53. и 65. минуту за Русин, а Бургер у 36. и Сантрач у 55. и 85. минуту за Кулпин. Жути картони: Коçић, Виславски (Русин).

РУСИН: Калинић, Кочић (И. Будински), Холик, Ланчузанин, Нађ, Сајанковић (Ђукановић), Вујовић, Д. Будински (Шарац), Бранковић, Рац, Данојевић (Виславски).

КУЛПИН: Јурик, Хашка (Замфровић), Коларски, Попржен, Валентик, Станишић (Фабри), Бургер (Николић), Киш, Миленковић (Шекез), Моравек, Сантрач.

Занимљиво је да су се исти спортски ривали састали пролетос, пред прекид прошлог првенства. На старту нове сезоне опет су одмерили снаге фудбалери Русина и Кулпина. И овога пута Крстурци су били бољи.

Ђ. Штр.

Кордун - Будућност (М) 0:4 (0:1)

КЉАЈИЋЕВО: Игралиште Кордуна, играно без публике, судија: Д. Јањић (Црвенка), стрелци: Новаковић у 7. (из једанаестерца) и 61. и Јурчевић у 53. и 68. минуту, жути картони: Антић, Трбојевић, Секулић (Кордун), а Бајић (Будућност).

КОРДУН: Цурновић, Миле Чекелиш, Шаула, Трбојевић, Ковачић, Чешновар, Марко Чекелиш, Вила (Барач), А. Јањић (Мажешић), Антић (Гељић), Секулић.

БУДУЋНОСТ (М): Бојанић, Прошић (Тркуља), Бајић (Рађеновић), Копања, Радишић, Буквић, Кученић (Зиројевић), Јурчевић, Новаковиç (Вигњевић), Бошњак, Меселџија (Аћамовић).

Фудбалери Будућности лако су дошли до високе победе.

Ђ. Ш.

Резултати

Борац (БГ) - ЖАК 2:3, Омладинац - Маглић 7:1, Русин - Кулпин 5:3, Будућност (Г) - Славија 0:1, Борац (О) -  Полет 3:0, Кордун - Будућност 0:4, Будућност (П) - Тврђава 2:0, Задругар - БСК 5:0, Станишић - Раднички (Р) 2:0.