Somborska liga: Silovit start Zadrugara

19.08.2020. 10:16 10:17

Zadrugar - BSK 5:0 (1:0)

SRPSKI MILETIĆ: Igralište Zadrugara, sudija: Mitrović (Odžaci). Strelci: Burda u 32. Rančić u 55. 58. i 71. Peković u 82. minutu. Žuti kartoni: Pjević, Pavkov, Kanja (Zadrugar), a Beljanski, Božić, Dragović (BSK).

ZADRUGAR: Stojanović 8, Janković 7, Glumičić 7 (Tasić 7), Zambo 7 (Jovanović 7), Peković 8, Pavkov 7 (Vuković 7), Pjević 7 (Veselinović 7), Končarević 8, Burda 7 (Mrđenović 7), Kanja 7, Rančić 8.

BSK: Nemet 6, Stojaković 6 (Medić 6), Dragović 6, Božić 6, Milošević 7, Stanković 6 (Stanić 6), Đurđević 7, Ćurčija 6, Hinić 6, Beljanski 6, Korać 6.

Gosti su krenuli vrlo agresivno i u prvih 20 minuta Korać je u tri navrata  bio u šansi, ali je golman Stojanović sjajno intervenisao. U 30. minutu Burda je doveo svoj tim u vođstvo šutem sa desetak metara. Tako se otišlo na odmor, da bi u drugom delu domaćin zaigrao odlično, a gosti se praktično nisu ni videli.

Trostruki strelac Rančić obeležio je ovaj susret dobrom igrom. Utakmica je bila veoma korektna.

A. Čičić

Borac (O) - Polet (K) 3:0 (0:0)

OBROVAC: Stadion Borca, sudija: Dražić (Bačka Palanka). Strelci: Jandrić u 60. Dobrnjak u 65. i Jovanović u 83. minutu. Žuti kartoni: S. Balango i Jovanović (Borac), a S. Stanković i N. Milenković (Polet).

BORAC: Đukić 8, Vojinović 8, Glamočanin 8 (Nikolić 7), Lakatoš 8, Vjetrović 9, Soldat 8, S. Balango 8 (Kozomora), Gajić 8, Jovanović 9, Drobnjak 8, D. Balango 7, Jandrić 8.

POLET: Ivanović 7, Stojanović 6, Aleksić 6, Anđelković 6, S. Stanković 7, Ž. Stanković 6, R. Milenković 7, N. Milenković 6, Stojiljković 6 (Stošić 6), Bogdanović 6 (Stamenković), Milinović 6.

Igrači Borca iz Obrovca ostvarili su važnu pobedu na startu prvenstva pošto su pobedili ubedljivo čvrstu ekipu iz Karavukova. Prvo poluvreme prošlo je u nadmoći domaćeg tima, a što nije bilo golova zaslugu ima golman gostiju Boris Ivanović, koji je odbranio nekoliko zicera. Napadači Borca su u drugom poluvremenu nametnuli žestok tempo, a plod takve igre su i tri sjajna gola. Prvo je centarfor Miloš Jandrić promešao odbranu gostiju i sa sedam metara poslao loptu iza leđa Ivanovića. Nije se dugo čekalo na drugi gol, jer je samo pet minuta kasnije Jovan Drobnjak sa 20 metara po zemlji šutem povisio na 2:0. Tačku na utakmicu stavio je kapiten Borca Miodrag Jovanović koji je iz slobodnog udarca sa 18 metara preko živog zida postigao prelep pogodak koji je golman gostiju samo ispratio pogledom. Gosti su samo iz daljine pokušali ugroziti golmana Borca Marka Đukića.

B. Gajić

Budućnost - Tvrđava 2:0 (1:0)

PARAGE: Igralište Budućnosti, igrano bez publike, sudija: G. Janković (Odžaci), strelac: Knežević u 36. i 90. (iz jedanaesterca) minutu, Žuti kartoni: Gašić, Gajić, Nešković, Ponjević (Budućnost), a Šomoši, Malešević, Ralević (Tvrđava).

BUDUĆNOST (P): Abadžić, Popov (Bažanov), Grnja, Gajić (Ponjević), Gašić, Živić (Kovačević), Trivunović, Knežević, Nikolić, Kozomora (Jelić), Marić (Banjac).

TVRĐAVA: Čučković, Dević, Vujinović (Glamočanin), Šečerov, Šomoši, Marčeta, Agbaba, Ralević, Malešević, Andrić, Milovanović.

Izuzetno bitnu pobedu ostvarili su fudbaleri paroške Budućnosti. U stvari, oni su veoma snažan otpor gostiju slomili tek u samom finišu utakmice. U junaka susreta izrastao je napadač domaćeg tima Dragan Knežević, koji je rutinski postigao oba pogotka.

Đ. Štrbac

Borac (BG) - ŽAK 2:3 (2:1)

BAČKI GRAČAC: Igralište Borca, sudija: Vujić (Kula). Strelci: Žegarac u 17. i Zagorac u 30. za Borac, a Milanović u 32. Jovanović u 59. i Hoscieslavski u 68. minutu za ŽAK. Žuti kartoni: Radaković, Ćuk, Čuturilo (Borac), a Sazdanić, Knežević i Šimunov (ŽAK). Crveni karton Žegarac (Borac).

BORAC: Marković 6, Ličina 6 (Krtinić 6), Čuturilo 7, Pokrajac 7, Zagorac 7 (Čanković), Žegarac 6, Ćuk 7, Nešković 7, Radaković 7, Medić 7, Obradović 7.

ŽAK: Kozlina 6, Šimunov 7, Krstić 6 (Timar 7), Knežević 7, Banić 8, Sazdanić 7, Milanović 9, Nikić 7, Hoscieslavski 7 (Trivunović 7), Vulin 7 (Savić 7), Jovanović 8.

Domaćin je počeo vrlo dobro i poveo je sa 2:0, golovima Žegarca i Zagorca. U narednom minutu Milanović je uspeo da smanji rezultat izvanrednim šutem sa 35 metara.

U drugom delu igre gosti su napadali i preneli težište igre na polovinu domaćina. Gračacimaje ponestajalo snage i gosti su uspeli da preokrenu rezultat golovima Jovanovića i Hoscieslavskog.

Sudija Vujić u nekoliko navrata pravio je greške i oštetio obe ekipe.

A. Čičić

Rusin - Kulpin 5:3 (2:1)

RUSKI KRSTUR: Igralište Rusina, bez gledalaca, sudija: N. Malbašić (Sombor), strelci: Sajanković u 21., Rac u 45. i 62. (iz jedanaesterca) i Danojević u 53. i 65. minutu za Rusin, a Burger u 36. i Santrač u 55. i 85. minutu za Kulpin. Žuti kartoni: Koçić, Vislavski (Rusin).

RUSIN: Kalinić, Kočić (I. Budinski), Holik, Lančuzanin, Nađ, Sajanković (Đukanović), Vujović, D. Budinski (Šarac), Branković, Rac, Danojević (Vislavski).

KULPIN: Jurik, Haška (Zamfrović), Kolarski, Popržen, Valentik, Stanišić (Fabri), Burger (Nikolić), Kiš, Milenković (Šekez), Moravek, Santrač.

Zanimljivo je da su se isti sportski rivali sastali proletos, pred prekid prošlog prvenstva. Na startu nove sezone opet su odmerili snage fudbaleri Rusina i Kulpina. I ovoga puta Krsturci su bili bolji.

Đ. Štr.

Kordun - Budućnost (M) 0:4 (0:1)

KLJAJIĆEVO: Igralište Korduna, igrano bez publike, sudija: D. Janjić (Crvenka), strelci: Novaković u 7. (iz jedanaesterca) i 61. i Jurčević u 53. i 68. minutu, žuti kartoni: Antić, Trbojević, Sekulić (Kordun), a Bajić (Budućnost).

KORDUN: Curnović, Mile Čekeliš, Šaula, Trbojević, Kovačić, Češnovar, Marko Čekeliš, Vila (Barač), A. Janjić (Mažešić), Antić (Geljić), Sekulić.

BUDUĆNOST (M): Bojanić, Prošić (Trkulja), Bajić (Rađenović), Kopanja, Radišić, Bukvić, Kučenić (Zirojević), Jurčević, Novakoviç (Vignjević), Bošnjak, Meseldžija (Aćamović).

Fudbaleri Budućnosti lako su došli do visoke pobede.

Đ. Š.

Rezultati

Borac (BG) - ŽAK 2:3, Omladinac - Maglić 7:1, Rusin - Kulpin 5:3, Budućnost (G) - Slavija 0:1, Borac (O) -  Polet 3:0, Kordun - Budućnost 0:4, Budućnost (P) - Tvrđava 2:0, Zadrugar - BSK 5:0, Stanišić - Radnički (R) 2:0.