117.0614
108.3501

Српска лига - Група Војводина: Борац - Јединство 0:3

18.08.2020. 15:03 15:06

САКУЛЕ: Стадион „Свети Никола”, играно без гледалаца, судија: Зељковић (Црвенка).  Стрелци: Ђокић у 50. и 88. Ранђић у 65. минуту. Жути картони: Секулић (Борац), Ранђић, Лазић (Јединство).

БОРАЦ: Прековић 7, Колунија 7, Павловић 7 (Павлов 6), Ђурић 6, Младеновић 6, Гавриловић 7, Радовић 6 (Мијатовић 6), Галић 7, Зафиров 6 (Николић 6), Качаревић 7, Марковић 7 (Секулић).

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 7, Качар 7, Миросављевић 7, Ранђић 7, Гавриловић 7, Ђокић 8, Зељковић 7 (Суботић), Маринковић 6 (Маодиш 7), Васовић 7, Перовић 7 (Лазић 7), Кркобабић 7.

У занимљивој утакмици гости су први припретили али шут Ђокића добро је одбранио Прековић. У 28. минуту после корнера у скоку шут главом и добра одбрана Јовишића.

У наставку утакмице у 50. минуту добра и брза акција гостију по средини, Славољуб Ђокић избио сам испред голмана и погодио мрежу. Недуго затим слободан ударац за госте са око 20 метара, шутирао је Ранђић и дуплирао вођство. У 88. минуту после добре акције Ђокић се нашао на правом месту и погодио сам угао. Већ у следећем минуту пенал је досуђен за домаће, али шут Галића је одбранио корпулентни Лазар Јовишић. Победа гостију је заслужена.

С. М. П.

ХајдукСтари град 1:0 (0:0)

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, играно без публике.  Судија: Дејан Петроовић (Вршац). Стрелац: Фуртула у 67. минуту. Жути картони: Вуковић и Лончар (Хајдук, а Текић ( Стари град).

ХАЈДУК:  Дринчић 7, Манојловић 7, Арежина 7, Вуковић 7, Лончар 7, Фуртула 8, Лаћарак 7, Слијепчевић 6 ( од 70. Божовић -), Марић 6 ( од 60. Матијевић 7), Жижа 6 ( од 90. Шћепановић -), Манојловић 7 и Костић 6.

СТАРИ ГРАД: Бузаџија 5, Текић 6  (од 70. М. Глувић -), Јевић 6, Танасић 7, Стојановић 6 ( од 46. Крајновић 6), Влајић 7, Илић 6, Вујић 6, Б. Глувић 6, Јухик 7 и Крстић 6 ( од 76. Тодоровић -).

Фудбалери Хадука су остварили премијерну победу у новој српсколигашкој сезони. Савладан је новајлија у српсколигашком друштву Стари град из Бачке Паланке са 1:0. Наиме, у 67. минуту Матијевић је гурнуо лопту у празан простор за Фуртулу, испред којег лопту захвата један играч гостију и она креће ка голману Бузаџији. Овај, из само њему знаних разлога поиграва се лоптом, спретни Фуртула му је односи и са 3-4 метра шаље у мрежу.