Srpska liga - Grupa Vojvodina: Borac - Jedinstvo 0:3

18.08.2020. 15:03 15:06

SAKULE: Stadion „Sveti Nikola”, igrano bez gledalaca, sudija: Zeljković (Crvenka).  Strelci: Đokić u 50. i 88. Ranđić u 65. minutu. Žuti kartoni: Sekulić (Borac), Ranđić, Lazić (Jedinstvo).

BORAC: Preković 7, Kolunija 7, Pavlović 7 (Pavlov 6), Đurić 6, Mladenović 6, Gavrilović 7, Radović 6 (Mijatović 6), Galić 7, Zafirov 6 (Nikolić 6), Kačarević 7, Marković 7 (Sekulić).

JEDINSTVO: Jovišić 7, Kačar 7, Mirosavljević 7, Ranđić 7, Gavrilović 7, Đokić 8, Zeljković 7 (Subotić), Marinković 6 (Maodiš 7), Vasović 7, Perović 7 (Lazić 7), Krkobabić 7.

U zanimljivoj utakmici gosti su prvi pripretili ali šut Đokića dobro je odbranio Preković. U 28. minutu posle kornera u skoku šut glavom i dobra odbrana Jovišića.

U nastavku utakmice u 50. minutu dobra i brza akcija gostiju po sredini, Slavoljub Đokić izbio sam ispred golmana i pogodio mrežu. Nedugo zatim slobodan udarac za goste sa oko 20 metara, šutirao je Ranđić i duplirao vođstvo. U 88. minutu posle dobre akcije Đokić se našao na pravom mestu i pogodio sam ugao. Već u sledećem minutu penal je dosuđen za domaće, ali šut Galića je odbranio korpulentni Lazar Jovišić. Pobeda gostiju je zaslužena.

S. M. P.

HajdukStari grad 1:0 (0:0)

KULA: Stadion „Milan Sredanović“, igrano bez publike.  Sudija: Dejan Petroović (Vršac). Strelac: Furtula u 67. minutu. Žuti kartoni: Vuković i Lončar (Hajduk, a Tekić ( Stari grad).

HAJDUK:  Drinčić 7, Manojlović 7, Arežina 7, Vuković 7, Lončar 7, Furtula 8, Laćarak 7, Slijepčević 6 ( od 70. Božović -), Marić 6 ( od 60. Matijević 7), Žiža 6 ( od 90. Šćepanović -), Manojlović 7 i Kostić 6.

STARI GRAD: Buzadžija 5, Tekić 6  (od 70. M. Gluvić -), Jević 6, Tanasić 7, Stojanović 6 ( od 46. Krajnović 6), Vlajić 7, Ilić 6, Vujić 6, B. Gluvić 6, Juhik 7 i Krstić 6 ( od 76. Todorović -).

Fudbaleri Haduka su ostvarili premijernu pobedu u novoj srpskoligaškoj sezoni. Savladan je novajlija u srpskoligaškom društvu Stari grad iz Bačke Palanke sa 1:0. Naime, u 67. minutu Matijević je gurnuo loptu u prazan prostor za Furtulu, ispred kojeg loptu zahvata jedan igrač gostiju i ona kreće ka golmanu Buzadžiji. Ovaj, iz samo njemu znanih razloga poigrava se loptom, spretni Furtula mu je odnosi i sa 3-4 metra šalje u mrežu.