108.3501

Војвођанска лига – Југ: „Студенти” у надокнади приземљили „канаринце”

18.08.2020. 14:15 14:18

Нови Сад - Индекс 2:3 (0:0)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари без присуства гледалаца, судија Димоски (Нови Сад), стрелци: Адамек у 56. и Симић у 69. за Нови Сад, а Самарџић у 65, Клаић у 78. и Целин у 93. минуту за Индекс. Жути картони: Илић, Апић (Нови Сад), Недић, Самарџић, Кнежевић (Индекс).

НОВИ САД: Ромић 7, Илић 6, Врховац 6, Апић 7 (Ђорђевић 6), Леђанац 7, Игњић 7, Адамек 7 (Тривуновић 6), Симић 7 (Боровница 6), Пекић 7 (Да. Марковић 6), Лешков 7, Вујовић 6 (Козомора 6).

ИНДЕКС: Субашић 7, Кнежевић 6, Бараћ 6, Вуковић 7, Вучковић 7, Ћук 7 (Целин 7), Нађ 7, Недић 7 (Вукашиновић), Бањац 6 (Губеринић 7), Клаић 7 (Вукеља), Лаврек 6 (Самарџић 7,5).

У првом делу меча Нови Сад је имао две одличне прилике преко Пекића у 11. и 24. минуту. Први пут је мало закаснио на лопту испред Субашића, а потом је доброе тукао главом,  а голман Индекса је одбранио. Гости су могли постићи погодак у 39. минуту након продора Клаића по десној страни али је Бањац промашио лопту.

Одлична игра виђена је у наставку и чак пет голова. У 56. минуту збуњена је била одбрана Индекса након продора Лешкова по десној страни који шутирао, а на одбијену лопту натрчао је Адамек и донео вођство свом тиму. Уласком Самарџића и Губеринића Индекс је знатно поправио игру. Самарџић је прошао по левој страни ушао у казнени простор испред Ромића и погодио мрежу за изједначење. Већ у 69. минуту „канаринци” су поново повели, дупли пас су разменили  по десној страни Адамек и Симић који је распалио по лопти и погодио мрежу.

Могао је домаћин да повећа предност након што је Лешков одлично шутирао а Субашић одбранио шут. Индекс је изједначио у 78. минуту. Бараћ је упутио лопту по земљи са леве стране, а Клаић је на првој стативи погодио гол.

На самом крају утакмице у надокнади Губеринић је промешао одбрану Новог Сада полу-лево од гола, додао је лопту до Целина који шутирао са ивице казненог простора и погодио мрежу.

М. Поповић

Младост (БЈ) – Подунавац 6:2 (3:1)

БАЧКИ ЈАРАК: Спортски центар Ливадица, судија: Грмуша (Петроварадин), стрелци: Вукмановић у 6. и 65, Вучковић у 37. и 56. (из пенала), Ерак у 35. и Стојисављевић у 68. за Младост, Мирчетић у 40. и Лабовић у 53. минуту за Подунавац, жути картони: Ерак (Младост), Филиповић, Павловић (Подунавац), црвени картон: Марко С. Живковић (Подунавац) у 50. минуту.

МЛАДОСТ (БЈ): Лолић 7, Милош Ковачевић 7,5, Стојисављевић 8, Кнежевић 7, Стеванчевић 8, Стојановић 7,5 (од 80. Марковић - ), Милан Ковачевић 7,5 (од 80. Саво Ковачевић - ), Вукмановић 9 (од 75. Јовановић - ), Вучковић 8,5 (од 80. Антонић - ), Зукић 8 (од 65. Дринић - ), Ерак 8.

ПОДУНАВАЦ: Марић 6, Филиповић 7,5, Мирчетић 7 (од 46. Милош Живковић 7), Павловић 6, Марко А. Живковић 7, Пауновић 6, Солдатовић 6 (од 50. Добријевић 6), Јовановић 6, Марко С. Живковић 6,5, Лабовић 7, Зоговић 7.

У једној од најбољих партија током последњих неколико сезона, фудбалери Младости, потврдили су да имају покриће за реализацију високих циљева. Немања Вукмановић је, на дебију у плаво-белом дресу, одиграо симултанку са гостима из Белегиша, уписавши се већ у 6. минуту, после дијагонале Зорана Зукића. На 2:0, повисио је Александар Ерак, пошто су Милан Ковачевић и Немања Вукмановић разменили дупли пас. Минут касније, поново је стари лисац Зукић написао сценарио, док је тачку ставио Андреј Вучковић. Тренутак непажње одбране, казнио је млади Стефан Мирчетић, а у 50. минуту гости су остали без капитена Марка С. Живковића, јер је опсовао судију. После додавања Марка А. Живковића, испред голмана Лолића је изашао центарфор Марко Лабовић и елегантно погодио мрежу. Вукмановића је непрописно зауставио штопер Павловић, а сигуран реализатор најстроже казне био је Андреј Вучковић. Као брзи воз, Вукмановић је протутњао поред Пауновића и скинуо паучину – 5:2. Завесу је спустио Давид Стојисављевић, натрчао је на одбитак од стативе после ударца Ерака и продора неухватљивог Вукмановића.

М. Менићанин

ЈуговићСремац 1:1 (0:1)

КАЋ: СЦ“Сигет“, играно без гледалаца. Судија Штумпф(Нови Сад). Стрелци: Макивић у 51. за Југовић,а Димић у 11. минуту за  Сремац. Жути картони: Срдић (Југовић),Грујин и  Вујасиновић (Сремац).

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Живанов 7, Лакић 7 (од 46. Макивић 7,5), Дуброја 7,5, Зечевић 7,5, Ћеран 7, Срдић 7, Поповић 7, Јакшић 7,5, Рис 8, Николић 7.

СРЕМАЦ: Мартиновић 7,5, Кубуровић 7, Турчиновић 7, Вујасиновић 7,Шашић 7, Грујин 7,Божиновић 7 ( од 90. Аврамовић -), Спаловић 7, Димић 7,5, Станишљевић 7 (од 63. Вуксановић 7),Цмиљановић 6,5 (од 54.Стругаловић 7).

У првом делу у отвореној игри без гарда гости су након полуконтре успели да поведу голом Димића.. Домаћи су узвратили преко Јакшића, који је погодио стативу.

Прави потез тренера Југовића Филиповића је убацивање у игру Јова Макивића што је уродило плодом изједначујућим голом. Испратио је Макивић центаршут Риса и из гужве погодио мрежу. Да стигну до потпуног преокрета Каћане је спречио голман Младен Мартиновић укротивши неугодне ударце Јакшића и Поповића.

М. По.

Цемент - Подриње 3:0 (1:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, без гледалаца, судија: Митровић (Сремска Митровица). Стрелци: Буквић у 15. Балетић у 46. и 79. минуту. Жути картони: Томић, Зељковић, Вилотијевић, Пековић (Цемент), Мијаиловић (Подриње).

ЦЕМЕНТ: Ђурикин 7, Пековић 8, Томић 7 (Милетић 7), Јелић 8 (Благојевић 7), Унгар 7, Буквић 8 (Секулић 7), Балетић 9 (Бајић 7), Јовишић 7 (Лаковић 7), Вилотијевић 7, Зоговић 8.

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Теодоровић 6, Илић 6, Пршић 7, Влајић 6 (Ераковић 6), Ђурђевић 7 (Лукић 6), Делић 7, Симић 7, Мијаиловић 6, Кабашај 6 (Маглица 6), Арсеновић 6 (Мартиновић 6).

Беочинци су у добром ритму ушли у првенство и сигурном игром савладали солидну екипу Подриња.  Од првог минута фудбалери Цемента су доминирали и стварали прилике, а повели су после 15 минута игре, када се млади Буквић уписао  у листу стрелаца. Гости су покушавали да дођу до изједначења, међитим чврста одбрана Цемента предвођена Стефаном Зоговићем није се дала изненадити.

Ни у другом делу слика на терену се није променила, после само минута игре Беочинци су постигли и други погодакпреко искусног Феђе Балетића.

У финишу утакмице још једном је капитулирала одбрана гостију и овога пута био је стрелац Балетић на ефектан начин.

Б. Старчевић

Хајдук (Д) - Слога (Т) 2:1 (1:0)

ДИВОШ: Стадион Хајдука, судија Чекичевић (Моровић). Стрелци: Совиљ у 30. и Лукач у 83. за Хајдук, а Л. Томић у 89. минуту за Слогу.Жути картони: Ристић (Хајдук), Немања Томић, Мијаиловић (Слога).

ХАЈДУК: Лековић 7, Симић 7, Цветковић 7, Халиловић 8, Лукач 7, Ристић 7, Ивковић 7, Дерајић 7, Трифуновић 8,  (Савићевић), Совиљ 7 (Михајловић), Симикић 7 (Живковић).

СЛОГА: Боројевић 7, Теофиловић 7, Пастор 7, Мијаиловић 7, Михајловић 7, Немања Томић 7, Туцаков 7,  Пожарев 7, Грујић 7 (Васојевић), Марковић 7, Ђурђевић 7.

Дивошани су уписали прву победу захваљујући доброј организацији у одбрани, али и присебности својих стрелаца пред голом гостију, који ни једног тренутка нису били слаб ривал. Напротив, гости ни једног тренутка нису покушали да се бране.             Р. Маричић

Слобода - Слога (Е) 1:0 (1:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, судија Гаћиновић (Нови Сад). Стрелац: Вукотић у 10. минуту. Жути картони: Аћимовић, Вукотић (Слобода), Тојагић, Ђуркић, Џибрић, Ристић (Слога). Црвени картон: Стојшић (Слога).

СЛОБОДА: Шивољицки, Стевић, А, Симић, М. Симић, Лазаревић, Салкунић, Аћимовић, Радошевић (Штулић), Вукотић (Јовичић), Нинић (Драгојевић), Ђорђевић (Јакшић).

СЛОГА: Тојагић, Ђуркић, Пендо, Џибрић, Белић, Бајуновић, Стојчић, Мачвански (Ковачић), Ристић (Херцег), Стојшић, Угљешић (Воларевић).

Ердевичани, су најављивали  победу, али на крају славили су домаћи. У 10.минуту. Вукотић је прецизним шутем погодио мрежу голмана гостију Тојагића. ости су покушали да одговоре са неколико напада, али бер резултата.

У наставку, домаћини су  играли тактички и рутински, а гостима нису дали шансу да преокрену резултат.

С. Сарић

Будућност - Борац (Ш) 2:2 (1:1)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Будћности, судија Радић (Нови Сад). Стрелци: Симовљевић у 16.и 76. за Будућност, Грковић у 29. (из пенала), и Краговић у 63. минуту за Борац. Жути картони: Ђукић, Петровић (Будућност)

БУДУЋНОСТ: Јокић, Радосављевић, Јефтић, Д. Павловић, Станивуковић, Симовљевић, Ђукић, М. Павловић, Владисављевић, Петровић, Добо. Играли су још Станић, Стојановић, Јошић и Јанковић.

БОРАЦ: Студен, Тубић, Краговић, Ђурић, Топић, Милетић, Мијић, Гргић, Грковић, Давидов, Миловац.Играли су још Вуколић, Зечевић, Бановић и Варга.

М. Симић

Резултати

БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Подунавац 6:2, БЕОЧИН: Цемент - Подриње 3:0, КАЋ: Југовић - Сремац (Војка) 1:1, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Слога (Е) 1:0, НОВИ САД: Нови Сад - Индекс 2:3, НОВА ПАЗОВА: Раднички - Јединство (Р) 1:0, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - Црвена звезда 1:1, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Борац (Ш) 2:2, ДИВОШ: Хајдук - Слога (Т) 2:1.