Vojvođanska liga – Jug: „Studenti” u nadoknadi prizemljili „kanarince”

18.08.2020. 14:15 14:18

Novi Sad - Indeks 2:3 (0:0)

NOVI SAD: Stadion na Detelinari bez prisustva gledalaca, sudija Dimoski (Novi Sad), strelci: Adamek u 56. i Simić u 69. za Novi Sad, a Samardžić u 65, Klaić u 78. i Celin u 93. minutu za Indeks. Žuti kartoni: Ilić, Apić (Novi Sad), Nedić, Samardžić, Knežević (Indeks).

NOVI SAD: Romić 7, Ilić 6, Vrhovac 6, Apić 7 (Đorđević 6), Leđanac 7, Ignjić 7, Adamek 7 (Trivunović 6), Simić 7 (Borovnica 6), Pekić 7 (Da. Marković 6), Leškov 7, Vujović 6 (Kozomora 6).

INDEKS: Subašić 7, Knežević 6, Barać 6, Vuković 7, Vučković 7, Ćuk 7 (Celin 7), Nađ 7, Nedić 7 (Vukašinović), Banjac 6 (Guberinić 7), Klaić 7 (Vukelja), Lavrek 6 (Samardžić 7,5).

U prvom delu meča Novi Sad je imao dve odlične prilike preko Pekića u 11. i 24. minutu. Prvi put je malo zakasnio na loptu ispred Subašića, a potom je dobroe tukao glavom,  a golman Indeksa je odbranio. Gosti su mogli postići pogodak u 39. minutu nakon prodora Klaića po desnoj strani ali je Banjac promašio loptu.

Odlična igra viđena je u nastavku i čak pet golova. U 56. minutu zbunjena je bila odbrana Indeksa nakon prodora Leškova po desnoj strani koji šutirao, a na odbijenu loptu natrčao je Adamek i doneo vođstvo svom timu. Ulaskom Samardžića i Guberinića Indeks je znatno popravio igru. Samardžić je prošao po levoj strani ušao u kazneni prostor ispred Romića i pogodio mrežu za izjednačenje. Već u 69. minutu „kanarinci” su ponovo poveli, dupli pas su razmenili  po desnoj strani Adamek i Simić koji je raspalio po lopti i pogodio mrežu.

Mogao je domaćin da poveća prednost nakon što je Leškov odlično šutirao a Subašić odbranio šut. Indeks je izjednačio u 78. minutu. Barać je uputio loptu po zemlji sa leve strane, a Klaić je na prvoj stativi pogodio gol.

Na samom kraju utakmice u nadoknadi Guberinić je promešao odbranu Novog Sada polu-levo od gola, dodao je loptu do Celina koji šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio mrežu.

M. Popović

Mladost (BJ) – Podunavac 6:2 (3:1)

BAČKI JARAK: Sportski centar Livadica, sudija: Grmuša (Petrovaradin), strelci: Vukmanović u 6. i 65, Vučković u 37. i 56. (iz penala), Erak u 35. i Stojisavljević u 68. za Mladost, Mirčetić u 40. i Labović u 53. minutu za Podunavac, žuti kartoni: Erak (Mladost), Filipović, Pavlović (Podunavac), crveni karton: Marko S. Živković (Podunavac) u 50. minutu.

MLADOST (BJ): Lolić 7, Miloš Kovačević 7,5, Stojisavljević 8, Knežević 7, Stevančević 8, Stojanović 7,5 (od 80. Marković - ), Milan Kovačević 7,5 (od 80. Savo Kovačević - ), Vukmanović 9 (od 75. Jovanović - ), Vučković 8,5 (od 80. Antonić - ), Zukić 8 (od 65. Drinić - ), Erak 8.

PODUNAVAC: Marić 6, Filipović 7,5, Mirčetić 7 (od 46. Miloš Živković 7), Pavlović 6, Marko A. Živković 7, Paunović 6, Soldatović 6 (od 50. Dobrijević 6), Jovanović 6, Marko S. Živković 6,5, Labović 7, Zogović 7.

U jednoj od najboljih partija tokom poslednjih nekoliko sezona, fudbaleri Mladosti, potvrdili su da imaju pokriće za realizaciju visokih ciljeva. Nemanja Vukmanović je, na debiju u plavo-belom dresu, odigrao simultanku sa gostima iz Belegiša, upisavši se već u 6. minutu, posle dijagonale Zorana Zukića. Na 2:0, povisio je Aleksandar Erak, pošto su Milan Kovačević i Nemanja Vukmanović razmenili dupli pas. Minut kasnije, ponovo je stari lisac Zukić napisao scenario, dok je tačku stavio Andrej Vučković. Trenutak nepažnje odbrane, kaznio je mladi Stefan Mirčetić, a u 50. minutu gosti su ostali bez kapitena Marka S. Živkovića, jer je opsovao sudiju. Posle dodavanja Marka A. Živkovića, ispred golmana Lolića je izašao centarfor Marko Labović i elegantno pogodio mrežu. Vukmanovića je nepropisno zaustavio štoper Pavlović, a siguran realizator najstrože kazne bio je Andrej Vučković. Kao brzi voz, Vukmanović je protutnjao pored Paunovića i skinuo paučinu – 5:2. Zavesu je spustio David Stojisavljević, natrčao je na odbitak od stative posle udarca Eraka i prodora neuhvatljivog Vukmanovića.

M. Menićanin

JugovićSremac 1:1 (0:1)

KAĆ: SC“Siget“, igrano bez gledalaca. Sudija Štumpf(Novi Sad). Strelci: Makivić u 51. za Jugović,a Dimić u 11. minutu za  Sremac. Žuti kartoni: Srdić (Jugović),Grujin i  Vujasinović (Sremac).

JUGOVIĆ: Mladenović 7, Živanov 7, Lakić 7 (od 46. Makivić 7,5), Dubroja 7,5, Zečević 7,5, Ćeran 7, Srdić 7, Popović 7, Jakšić 7,5, Ris 8, Nikolić 7.

SREMAC: Martinović 7,5, Kuburović 7, Turčinović 7, Vujasinović 7,Šašić 7, Grujin 7,Božinović 7 ( od 90. Avramović -), Spalović 7, Dimić 7,5, Stanišljević 7 (od 63. Vuksanović 7),Cmiljanović 6,5 (od 54.Strugalović 7).

U prvom delu u otvorenoj igri bez garda gosti su nakon polukontre uspeli da povedu golom Dimića.. Domaći su uzvratili preko Jakšića, koji je pogodio stativu.

Pravi potez trenera Jugovića Filipovića je ubacivanje u igru Jova Makivića što je urodilo plodom izjednačujućim golom. Ispratio je Makivić centaršut Risa i iz gužve pogodio mrežu. Da stignu do potpunog preokreta Kaćane je sprečio golman Mladen Martinović ukrotivši neugodne udarce Jakšića i Popovića.

M. Po.

Cement - Podrinje 3:0 (1:0)

BEOČIN: Stadion Cementa, bez gledalaca, sudija: Mitrović (Sremska Mitrovica). Strelci: Bukvić u 15. Baletić u 46. i 79. minutu. Žuti kartoni: Tomić, Zeljković, Vilotijević, Peković (Cement), Mijailović (Podrinje).

CEMENT: Đurikin 7, Peković 8, Tomić 7 (Miletić 7), Jelić 8 (Blagojević 7), Ungar 7, Bukvić 8 (Sekulić 7), Baletić 9 (Bajić 7), Jovišić 7 (Laković 7), Vilotijević 7, Zogović 8.

PODRINJE: Relić 7, Teodorović 6, Ilić 6, Pršić 7, Vlajić 6 (Eraković 6), Đurđević 7 (Lukić 6), Delić 7, Simić 7, Mijailović 6, Kabašaj 6 (Maglica 6), Arsenović 6 (Martinović 6).

Beočinci su u dobrom ritmu ušli u prvenstvo i sigurnom igrom savladali solidnu ekipu Podrinja.  Od prvog minuta fudbaleri Cementa su dominirali i stvarali prilike, a poveli su posle 15 minuta igre, kada se mladi Bukvić upisao  u listu strelaca. Gosti su pokušavali da dođu do izjednačenja, međitim čvrsta odbrana Cementa predvođena Stefanom Zogovićem nije se dala iznenaditi.

Ni u drugom delu slika na terenu se nije promenila, posle samo minuta igre Beočinci su postigli i drugi pogodakpreko iskusnog Feđe Baletića.

U finišu utakmice još jednom je kapitulirala odbrana gostiju i ovoga puta bio je strelac Baletić na efektan način.

B. Starčević

Hajduk (D) - Sloga (T) 2:1 (1:0)

DIVOŠ: Stadion Hajduka, sudija Čekičević (Morović). Strelci: Sovilj u 30. i Lukač u 83. za Hajduk, a L. Tomić u 89. minutu za Slogu.Žuti kartoni: Ristić (Hajduk), Nemanja Tomić, Mijailović (Sloga).

HAJDUK: Leković 7, Simić 7, Cvetković 7, Halilović 8, Lukač 7, Ristić 7, Ivković 7, Derajić 7, Trifunović 8,  (Savićević), Sovilj 7 (Mihajlović), Simikić 7 (Živković).

SLOGA: Borojević 7, Teofilović 7, Pastor 7, Mijailović 7, Mihajlović 7, Nemanja Tomić 7, Tucakov 7,  Požarev 7, Grujić 7 (Vasojević), Marković 7, Đurđević 7.

Divošani su upisali prvu pobedu zahvaljujući dobroj organizaciji u odbrani, ali i prisebnosti svojih strelaca pred golom gostiju, koji ni jednog trenutka nisu bili slab rival. Naprotiv, gosti ni jednog trenutka nisu pokušali da se brane.             R. Maričić

Sloboda - Sloga (E) 1:0 (1:0)

DONJI TOVARNIK: Igralište Slobode, sudija Gaćinović (Novi Sad). Strelac: Vukotić u 10. minutu. Žuti kartoni: Aćimović, Vukotić (Sloboda), Tojagić, Đurkić, Džibrić, Ristić (Sloga). Crveni karton: Stojšić (Sloga).

SLOBODA: Šivoljicki, Stević, A, Simić, M. Simić, Lazarević, Salkunić, Aćimović, Radošević (Štulić), Vukotić (Jovičić), Ninić (Dragojević), Đorđević (Jakšić).

SLOGA: Tojagić, Đurkić, Pendo, Džibrić, Belić, Bajunović, Stojčić, Mačvanski (Kovačić), Ristić (Herceg), Stojšić, Uglješić (Volarević).

Erdevičani, su najavljivali  pobedu, ali na kraju slavili su domaći. U 10.minutu. Vukotić je preciznim šutem pogodio mrežu golmana gostiju Tojagića. osti su pokušali da odgovore sa nekoliko napada, ali ber rezultata.

U nastavku, domaćini su  igrali taktički i rutinski, a gostima nisu dali šansu da preokrenu rezultat.

S. Sarić

Budućnost - Borac (Š) 2:2 (1:1)

BELEGIŠ: Igralište Budćnosti, sudija Radić (Novi Sad). Strelci: Simovljević u 16.i 76. za Budućnost, Grković u 29. (iz penala), i Kragović u 63. minutu za Borac. Žuti kartoni: Đukić, Petrović (Budućnost)

BUDUĆNOST: Jokić, Radosavljević, Jeftić, D. Pavlović, Stanivuković, Simovljević, Đukić, M. Pavlović, Vladisavljević, Petrović, Dobo. Igrali su još Stanić, Stojanović, Jošić i Janković.

BORAC: Studen, Tubić, Kragović, Đurić, Topić, Miletić, Mijić, Grgić, Grković, Davidov, Milovac.Igrali su još Vukolić, Zečević, Banović i Varga.

M. Simić

Rezultati

BAČKI JARAK: Mladost - Podunavac 6:2, BEOČIN: Cement - Podrinje 3:0, KAĆ: Jugović - Sremac (Vojka) 1:1, DONJI TOVARNIK: Sloboda - Sloga (E) 1:0, NOVI SAD: Novi Sad - Indeks 2:3, NOVA PAZOVA: Radnički - Jedinstvo (R) 1:0, GOLUBINCI: Jadran - Crvena zvezda 1:1, SALAŠ NOĆAJSKI: Budućnost - Borac (Š) 2:2, DIVOŠ: Hajduk - Sloga (T) 2:1.