108.3501

Зрењанинска лига: Гвожђарев стартовао победом

18.08.2020. 14:10 14:11

​​​​​​​2. октобар – Војводина (НМ) 3:2 (1:1)

КУМАНЕ: Игралиште у СРЦ “Огњен Контрић”. Играно без присуства публике. Судија: Пецек (Кикианда). Стрелци:  Барта у 32  Вијоглавин у 54. и Јанковиц у 74. за 2. октобар, а С. Терзин у 33. и 80. минуту за Војводину. Жути картони: Бозокин, Икиц, Касаш, Барта и Ковачев (2. октобар), Николић, Арсенов, С. Терзић (Војводина). Црвени картони: Марчић и Зокић (Војводина).

2. ОКТОБАР: Б. Радосављев, Ковачев, Касаш, Бозокин, Љеваја, Вијоглавин (Лазић), Барта, Милосављев, Јанковић (Носоњин), Пекија (Симоновић), Икић.

ВОЈВОДИНА: Б. Весков, Марчић, Шкеро, Б. Терзин (Малешев), Арсенов (Зокић), Роцков, С. Терзин,  Д. Стојков (Дакић), Николић (Б. Стојков), Јосимовић, Матић.

Жреб је хтео да Куманчани и Новомилошевчани и овог пута отворе сезону. Као и пре годину дана у Новом Милошеву 2. октобар је овога пута на домаћем терену победио И то је први тријумф новог тренера Душана Гвожђарева.

Теренску иницијативу Куманчани су реализовали у 32. минуту када је искусни Барта погодио мрежу Вескова. Међутим, тек што се кренуло с центра гости су преко Стефана Терзина изједначили.

У другом полувремену најпре је најбољи стрелац 2. октобра Дејан Вијоглавин довео домаће у вођство а 16 минута пре краја погодио је и Јанковић. Трачак наде гостима да могу да оду из Кумана непоражени донео је новим поготком С. Терзин, али бодове су ипак укњижили изабраници Душана Гвожђарева.

М. Б.

Младост - Војводина (Б) 1:4 (1:2)

ЛУКИЋЕВО: СЦ Младост, судија: Лазар (Бока). Стрелци: Станић у 11. (из пенала) за Младост, а Грујић у 20, 33, 70. и 81. минут за Војводину.

МЛАДОСТ: Мисић 6, Субу 6, Станић 6, Арсић 6 (Ђукановић), Сављевић 6, Трошић 6 (Лаловић 6), Перовић 6, Секулић 6, Опријан 6 (Галић 6), Магда 6, Кулић 6.

ВОЈВОДИНА: Протић 7, Винцан 7, Завишин 7, Селаковић 7, Ољача 7 (Стоисављевић 7), Грујић 9, Тодоров 8, Тасић 8, Глушац 7 (Армацки), Попов 7 (Баба), Фуртула 7 (Милин 7).

У отвореној игри домаћи су стигли до предности са беле тачке, да би гости изједначили у 20. минуту после корнера. Горан Грујић је ефектно главом погодио мрежу, а у 33. минуту створила се гужва, најспретнији је био Грујић за резултат полувремена. У другом делу водила се углавном изједначена борба, а онда у финишу утакмице Горан Грујић је после два соло продора запечатио судбину домаћина и донео вредну победу екипи из Башаида.

М. Н. П.

Потисје - МСК 1:1 (0:0)

КНИЋАНИН: Игралиште „крај Бикаре”, судија: Марков (Зрењанин). Стрелци: Кодић у 71. (из пенала) за Потисје, а Бука у 88. минуту за МСК.

ПОТИСЈЕ: Де. Стојковић 6, Новковић 6 (Анђелковић), Штетин 6 (Амиџић), Н. Антић 6, Да. Стојковић 6 (Михајловић), Балаћ 7, Маринковић 6, Станковић 6, Кодић 7, М. Антић 6 (Павловић), Илић 6.

МСК: Секушан 7, Цвејин 6, Ружа 6, Гујаш 7, Аслани 6, Рама 6 (Ковач), Тот 6 (Бука 7), Николић 6 (Марковић), Јаковљев 6, Попић 6, Исак 7.

Фаворизовани домаћини имали су већи посед и више прилика, а у 71. минуту Жељко Кодић је са беле тачке донео предност домаћинима и кад су сви очекивали крај сусрета после корнера пред голом домаћих створила се гужва, а Шандор Бука је спретно погодио мрежу за изједначење.

М. Н. П.

Црвена звезда - АСК 3:3 (1:1)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, судија: Пауновић (Житиште). Стрелци: Буцул у 40. Попесков у 83. и Медић у 92. за Црвену звезду, а Адамов у 25. 57. и 80. минуту за АСК.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Хајровић 7, Ђорђевић 6, Савичић 6, Кнежевић 7, Јанков 6, Ружић 6 (Чуданов), Петровић 6 (Медић 7), Гуцул 7, Попесков 7, Узелац 6, Чубрило 6.

АСК: Стојков 7, Гал 7 (Кујунџић), Јанковић 7, Говедар 6, Чуровић 6, Зоретић 7, Адамов 9, Закић 7, Милић 7, Матејин 7, Стришков 6 (Јевремов).

Фудбалери Црвене звезде са једним бодом отворили су јесењу сезону против новајлије у лиги. Гости из Арадца изненадили су Рускоселце. Три пута су водили да би на крају спасавали предност од 3:1. Имали су гости у својим редовима расположеног стрелца Адамова који је три пута погађао мрежу искусног Хајровића.

Рускоселци се нису предавали већ су кренули у општу офанзиву, и на крају стигли до великог бода.

М. Рачић

ОФК Клек - Полет 0:2 (0:1)

КЛЕК: Игралиште „Ђуро Вучуревић”, судија: Ћурчија (Житиште). Стрелци: Бабић у 31. (из пенала) и Кењало у 62. минуту.

ОФК КЛЕК: Јанкулов 6, Богдановић 6, Лојпур 6, Вучетић 8, Ивановић 6, Цветић 6, Д. Милановић 6, Б. Милановић 6 (Нинковић), Јовановић 6, Ћубра 6, Миленковић 6 (Стојановски).

ПОЛЕТ: Ковач 9, Марковић 7, Кењало 8, Вукобрат 7 (Димитрић), Радак 7, Радловић 7 (Ступар), Драганов 7 (Велимиров), Гушић 7, Бабић 8, Буцало 7, Зорић 7.

Домаћи су имали већи посед лопте, више прилика, али на голу гостију је стајао несавладиви Кристијан Ковач. У 31. минуту досуђен је пенал за госте, а Бабић је био сигуран реализатор. У наставку иста слика. А онда у 62. минуту искоса са једно 18 метара капитен Милан Кењало је ефектним шутем увећао предност и осигурао победу Наковчана.

М. Н. П.

Русанда - Јединство 2:2 (1:1)

МЕЛЕНЦИ: Игралиште „крај Бање”, судија: Лекић (Кикинда). Стрелци: Мрђеновић у 16. и Стеванов у 64. за Русанду, а Спахић у 21. и Ћеран у 93. минуту за Јединство.

РУСАНДА: Ми. Куручев 7, Давидов 6, Грабунџија 7, Кемера 6, Мрђеновић 7 (Цветић), Ма. Куручев 5 (Шаргин 6), Колопер 6,5 (Шкондрић), Стеванов 7, Ракић 6, Радишић 6 (Теодоровић), Оџин 6.

ЈЕДИНСТВО: Богдановић 7, Мирков (Сивчев 6), Ћубрило 6 (Голушин), Малеш 7, Кошничар 7, Мијић 7, Шугић 6 (Матијевић), Ћеран 7, Марков 6 (Коврлија 7), Васичин 7, Спахић 7.

У занимљивој игри Мрђеновић је после доброг продора шутирао и погодио супротан угао, а у 21. минуту после гужве Спахић је из окрета успео изједначити.

У другом делу боља игра домаћих, Стеванов је успео шутирати, лопта је једва од стативе завршила у мрежи. И када су сви очекивали крај сусрета, после доброг продора Коврлије, Ћеран је у надокнади времена главом изједначио резултат.

М.Н. П.

Младост (БД) - Борац 1:0 (0:0)

БАНАТСКИ ДЕСПОТОВАЦ: Стадион „Младости”, судија: Пешић (Перлез). Стрелац: Бакош у 87. минуту.

МЛАДОСТ: Т. Марић 7, С. Марић 7 (Габоров 7), Мијатовић 7 (Мрђа 7), С. Топаловић 8, Митрић 7, Б. Топаловић 7, М. Топаловић 8, Бакош 8, Каурин 8, Срдић 7 (Мандић), Крстовић 7.

БОРАЦ: Гајинов 8, Ковачевић 7, Томин 7, Самолов 7 (С. Зечевић), Грбић 7, Станојевић 7, Цуцић 7, Личанин 7, Грујић 7, Бошков 7, В. Зечевић 7.

У веома занимљивој игри домаћи су имали већи посед лопте и више прилика, али на голу гостију је блистао Стевица Гајинов. И кад су сви очекивали да ће бити нерешено у 87. минуту после добро убачене лопте са стране створила се гужва а најприсебнији и прецизан је био Роберт Бакош и донео значајну победу домаћинима.