Zrenjaninska liga: Gvožđarev startovao pobedom

18.08.2020. 14:10 14:11

​​​​​​​2. oktobar – Vojvodina (NM) 3:2 (1:1)

KUMANE: Igralište u SRC “Ognjen Kontrić”. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Pecek (Kikianda). Strelci:  Barta u 32  Vijoglavin u 54. i Jankovic u 74. za 2. oktobar, a S. Terzin u 33. i 80. minutu za Vojvodinu. Žuti kartoni: Bozokin, Ikic, Kasaš, Barta i Kovačev (2. oktobar), Nikolić, Arsenov, S. Terzić (Vojvodina). Crveni kartoni: Marčić i Zokić (Vojvodina).

2. OKTOBAR: B. Radosavljev, Kovačev, Kasaš, Bozokin, Ljevaja, Vijoglavin (Lazić), Barta, Milosavljev, Janković (Nosonjin), Pekija (Simonović), Ikić.

VOJVODINA: B. Veskov, Marčić, Škero, B. Terzin (Malešev), Arsenov (Zokić), Rockov, S. Terzin,  D. Stojkov (Dakić), Nikolić (B. Stojkov), Josimović, Matić.

Žreb je hteo da Kumančani i Novomiloševčani i ovog puta otvore sezonu. Kao i pre godinu dana u Novom Miloševu 2. oktobar je ovoga puta na domaćem terenu pobedio I to je prvi trijumf novog trenera Dušana Gvožđareva.

Terensku inicijativu Kumančani su realizovali u 32. minutu kada je iskusni Barta pogodio mrežu Veskova. Međutim, tek što se krenulo s centra gosti su preko Stefana Terzina izjednačili.

U drugom poluvremenu najpre je najbolji strelac 2. oktobra Dejan Vijoglavin doveo domaće u vođstvo a 16 minuta pre kraja pogodio je i Janković. Tračak nade gostima da mogu da odu iz Kumana neporaženi doneo je novim pogotkom S. Terzin, ali bodove su ipak uknjižili izabranici Dušana Gvožđareva.

M. B.

Mladost - Vojvodina (B) 1:4 (1:2)

LUKIĆEVO: SC Mladost, sudija: Lazar (Boka). Strelci: Stanić u 11. (iz penala) za Mladost, a Grujić u 20, 33, 70. i 81. minut za Vojvodinu.

MLADOST: Misić 6, Subu 6, Stanić 6, Arsić 6 (Đukanović), Savljević 6, Trošić 6 (Lalović 6), Perović 6, Sekulić 6, Oprijan 6 (Galić 6), Magda 6, Kulić 6.

VOJVODINA: Protić 7, Vincan 7, Zavišin 7, Selaković 7, Oljača 7 (Stoisavljević 7), Grujić 9, Todorov 8, Tasić 8, Glušac 7 (Armacki), Popov 7 (Baba), Furtula 7 (Milin 7).

U otvorenoj igri domaći su stigli do prednosti sa bele tačke, da bi gosti izjednačili u 20. minutu posle kornera. Goran Grujić je efektno glavom pogodio mrežu, a u 33. minutu stvorila se gužva, najspretniji je bio Grujić za rezultat poluvremena. U drugom delu vodila se uglavnom izjednačena borba, a onda u finišu utakmice Goran Grujić je posle dva solo prodora zapečatio sudbinu domaćina i doneo vrednu pobedu ekipi iz Bašaida.

M. N. P.

Potisje - MSK 1:1 (0:0)

KNIĆANIN: Igralište „kraj Bikare”, sudija: Markov (Zrenjanin). Strelci: Kodić u 71. (iz penala) za Potisje, a Buka u 88. minutu za MSK.

POTISJE: De. Stojković 6, Novković 6 (Anđelković), Štetin 6 (Amidžić), N. Antić 6, Da. Stojković 6 (Mihajlović), Balać 7, Marinković 6, Stanković 6, Kodić 7, M. Antić 6 (Pavlović), Ilić 6.

MSK: Sekušan 7, Cvejin 6, Ruža 6, Gujaš 7, Aslani 6, Rama 6 (Kovač), Tot 6 (Buka 7), Nikolić 6 (Marković), Jakovljev 6, Popić 6, Isak 7.

Favorizovani domaćini imali su veći posed i više prilika, a u 71. minutu Željko Kodić je sa bele tačke doneo prednost domaćinima i kad su svi očekivali kraj susreta posle kornera pred golom domaćih stvorila se gužva, a Šandor Buka je spretno pogodio mrežu za izjednačenje.

M. N. P.

Crvena zvezda - ASK 3:3 (1:1)

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, sudija: Paunović (Žitište). Strelci: Bucul u 40. Popeskov u 83. i Medić u 92. za Crvenu zvezdu, a Adamov u 25. 57. i 80. minutu za ASK.

CRVENA ZVEZDA: Hajrović 7, Đorđević 6, Savičić 6, Knežević 7, Jankov 6, Ružić 6 (Čudanov), Petrović 6 (Medić 7), Gucul 7, Popeskov 7, Uzelac 6, Čubrilo 6.

ASK: Stojkov 7, Gal 7 (Kujundžić), Janković 7, Govedar 6, Čurović 6, Zoretić 7, Adamov 9, Zakić 7, Milić 7, Matejin 7, Striškov 6 (Jevremov).

Fudbaleri Crvene zvezde sa jednim bodom otvorili su jesenju sezonu protiv novajlije u ligi. Gosti iz Aradca iznenadili su Ruskoselce. Tri puta su vodili da bi na kraju spasavali prednost od 3:1. Imali su gosti u svojim redovima raspoloženog strelca Adamova koji je tri puta pogađao mrežu iskusnog Hajrovića.

Ruskoselci se nisu predavali već su krenuli u opštu ofanzivu, i na kraju stigli do velikog boda.

M. Račić

OFK Klek - Polet 0:2 (0:1)

KLEK: Igralište „Đuro Vučurević”, sudija: Ćurčija (Žitište). Strelci: Babić u 31. (iz penala) i Kenjalo u 62. minutu.

OFK KLEK: Jankulov 6, Bogdanović 6, Lojpur 6, Vučetić 8, Ivanović 6, Cvetić 6, D. Milanović 6, B. Milanović 6 (Ninković), Jovanović 6, Ćubra 6, Milenković 6 (Stojanovski).

POLET: Kovač 9, Marković 7, Kenjalo 8, Vukobrat 7 (Dimitrić), Radak 7, Radlović 7 (Stupar), Draganov 7 (Velimirov), Gušić 7, Babić 8, Bucalo 7, Zorić 7.

Domaći su imali veći posed lopte, više prilika, ali na golu gostiju je stajao nesavladivi Kristijan Kovač. U 31. minutu dosuđen je penal za goste, a Babić je bio siguran realizator. U nastavku ista slika. A onda u 62. minutu iskosa sa jedno 18 metara kapiten Milan Kenjalo je efektnim šutem uvećao prednost i osigurao pobedu Nakovčana.

M. N. P.

Rusanda - Jedinstvo 2:2 (1:1)

MELENCI: Igralište „kraj Banje”, sudija: Lekić (Kikinda). Strelci: Mrđenović u 16. i Stevanov u 64. za Rusandu, a Spahić u 21. i Ćeran u 93. minutu za Jedinstvo.

RUSANDA: Mi. Kuručev 7, Davidov 6, Grabundžija 7, Kemera 6, Mrđenović 7 (Cvetić), Ma. Kuručev 5 (Šargin 6), Koloper 6,5 (Škondrić), Stevanov 7, Rakić 6, Radišić 6 (Teodorović), Odžin 6.

JEDINSTVO: Bogdanović 7, Mirkov (Sivčev 6), Ćubrilo 6 (Golušin), Maleš 7, Košničar 7, Mijić 7, Šugić 6 (Matijević), Ćeran 7, Markov 6 (Kovrlija 7), Vasičin 7, Spahić 7.

U zanimljivoj igri Mrđenović je posle dobrog prodora šutirao i pogodio suprotan ugao, a u 21. minutu posle gužve Spahić je iz okreta uspeo izjednačiti.

U drugom delu bolja igra domaćih, Stevanov je uspeo šutirati, lopta je jedva od stative završila u mreži. I kada su svi očekivali kraj susreta, posle dobrog prodora Kovrlije, Ćeran je u nadoknadi vremena glavom izjednačio rezultat.

M.N. P.

Mladost (BD) - Borac 1:0 (0:0)

BANATSKI DESPOTOVAC: Stadion „Mladosti”, sudija: Pešić (Perlez). Strelac: Bakoš u 87. minutu.

MLADOST: T. Marić 7, S. Marić 7 (Gaborov 7), Mijatović 7 (Mrđa 7), S. Topalović 8, Mitrić 7, B. Topalović 7, M. Topalović 8, Bakoš 8, Kaurin 8, Srdić 7 (Mandić), Krstović 7.

BORAC: Gajinov 8, Kovačević 7, Tomin 7, Samolov 7 (S. Zečević), Grbić 7, Stanojević 7, Cucić 7, Ličanin 7, Grujić 7, Boškov 7, V. Zečević 7.

U veoma zanimljivoj igri domaći su imali veći posed lopte i više prilika, ali na golu gostiju je blistao Stevica Gajinov. I kad su svi očekivali da će biti nerešeno u 87. minutu posle dobro ubačene lopte sa strane stvorila se gužva a najprisebniji i precizan je bio Robert Bakoš i doneo značajnu pobedu domaćinima.