Војвођанска лига – Север: Петровчани повели трку

18.08.2020. 14:01 14:03
Извор: Игор Кања преварио голмана Александра Маровића, фото: Приватна архива

Младост (БП) – Његош 4:0 (2:0)

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, играно без присуства гледалаца; судија Мате Нешић (Суботица). Стрелци: Кања у 30. (из пенала) и 53., Зорић у 45. и Ожват у 59. минуту. Жути картони: Зорић и Стаменковић (Младост), Вујошевић, Ковачевић, Савовић, Миљеновић; црвени картон Ковачевић (Његош).

МЛАДОСТ: Лења, Ожват, Шпрох, Загорчић (Мрђан), Зорић (Фабри), Кања, Иветић, Стојаковић (Петеј), Стаменковић (Бабјак), Кавчић, Јакуш (Бероња).

ЊЕГОШ: Маровић, Варга (Никић), Вујошевић, Ковачевић, Савовић, Тешановић, Богавац, Миљеновић (Жмукић), Бојовић, Срђан Кочиш (Иван Кочиш) Мрваљевић.

Новајлија из Ловћенца већ у 10. минуту је први имао колосалну шансу, али је голман Младости Лења бравуром после шута Миљеновића из близине спасао свој гол. Петровчани су у тим моментина деловали доста растрзано, иако су Зорић, Кања и Ожват нешто покушали шутевима из даљине.

У 30. минуту Савовић је фаулирао Стојаковића, судија Нешић је досудио пенал а Кања је лако постигао погодак.  Само минут касније брзи и опасни Богавац је побегао чуварима, али је шутирао поред леве стативе. У надокнади времене Иветић је извео трећи корнер за домаћина, неко је главом избацио лопту тачно на ногу Зорића који је са неких 18 метара погодио десну страну гола под пречку Маровића.

На почетку другог дела Зорић је био непрецизан и слободног ударца. После избацивања лопте са петерца уследио је брзи контранапад, Миљеновић је сам истрчао пред Лењу који је мајсторски скинуо и овај зицер нападача Његоша.

Само пет минута касније Загорчић је проиграо Кању који је са десетак метара  погодио леви доњи угао. а у 59. минуту солидни голман Маровић је направио можда једину грешку на утакмици; лопта му је после шута испала, притрчао је веома агилни Ожват  и поставио коначан резултат.

Ј. Пуцовски

Текстилац - Бачка (П) 0:3 (0:1)

ОЏАЦИ: Градски стадион, судија: Мрђеновић (Врбас). Стрелци: Милијашевић у 17. и 60. и Д. Кркајлић у 81. минуту. Жути картони: Кулић Ж(Текстилац), Д. Кркајлић (Бачка).

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 7, Ђокић 6,5, Јовановић 7 (Радојчић), Гостовић 7, Стокић 6 (Мијатовић 6,5), Божичић 7, Прелић 6 (Илић 7), Поповић 6, Митровић 6 (Дакић 6), Симић 6,5, Кулић 6,5.

БАЧКА: Сабо 7,5, Мајлс Џошуа 7,5, Кујунђић 7, Панић 7,5, Чабрило 7, Драшковић 7, Колунџић 7,5, Иванишевић 8 (Д. Кркајлић 7,5), Дондур 7, Ск. Кркајлић 7,5, Шијачић 8, Милијашевић 8,5.

На отварању нове сезоне Текстилац је забележио убедљив пораз против одличне екипе из Пачира. Гостујући тим је искористио буквално све слабости у игри домаћина и са три лепа погодка стигао до првих бодова у новој сезони.

Након две пропуштене прилике капитена Божичића и младог Стокића гости долазе до предности погодком омаленог Милана Милијашевића у 17. минуту. Шијачић је повукао контра напад гостију, правовремено упослио Милијашевића који је са десетак метара матирао голмана Матијашевића. У другом делу игре домаћини су кренули на све или ништа. Тренер Ћирић увео је четворицу нових фудбалера али безуспешно. У 60. минуту Милијашевић је поново стрелац за свој тим. Пет минута пре краја меча резевиста Драган Кркајлић је ушао у казнени простор домаћина и погодио мрежу.

С. Јовин

Војводина (БГ) – Обилић  3:0 (1:0)

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Џоја“. Без гледалаца. Судија: Стевановић (Ловћенац). Стрелци: Виновић у 39. (из пенала), Ћулум у 68. и Б. Јелић у 75. за Војводину. Жути картони: Илић, Б. Јелић, Ђекић, Дабижљевић (Војводина), а Дражић (Обилић).

ВОЈВОДИНА: Милованов -, Ћулум 7, Билбија 7,5, Марковић 7 (од 88. Кудрић -), Прерадов 7, Ђекић 8 (од 88. Д. Јелић -), Дабижљевић 6,5, Виновић 7 (од 70. Пеленгић -), Илић 6 (од 46. Живановић 6,5), Б. Јелић 7,5, Врањеш 7 (од 60. Стефанов 6,5)

ОБИЛИЋ:  Чанади 6,5, Ал Сади 6, Бореновић 6, Мијић 6, Терзин 6 (од 82. Димитров -), Глоговац 6,5, Момчилов 6,5, Ђукић 6 (од 65 Шибул -), Пантелин 5,5 (од 46. Вуковић 6), Дражић 6, Никшић 5,5.

Да су Бачкоградиштанци били иоле прибранији у другом полувремену, Кнежевчани би дотакли дно муљевитог Канала. Јер, поред три поготка, у мрежи Банаћана могло је да се нађе још најмање два пута толико голова.

Ненад Виновић је голом из оправдано досуђене најстроже казне, јер је голман Чанади на ивици петерца оборио Братислава Јелића, начео госте у 39. минуту. Само два минута касније Ђукић је био у прилици, али је из близине главом шутирао право у голмана Милованова.

Наставак је донео далеко лепшу игру домаћина. У 57. минуту је Виновић проиграо виског Јелића, али је голман истрчао и спасио своју мрежу. Међутим, то му није пошло за руком у 68. минуту, кад је Виновић правовремено дубинском лоптом проиграо Ћулума, а овај се ослободио пратиоца у казненом простору и онда из пуног трка закуцао лопту у мрежу.  Млади Живановић се у 75. минуту, изборио за лопту и проиграо Јелића, који сместио иза леђа гостујућег голмана за коначних 3:0. У преосталих петнаестак минута играло се само испред гостујућег гола.

В. Јанков

Раднички (С) - Врбас 2:0 (1:0)

СОМБОР: Градски стадион, судија: Васиљевић (Оџаци). Стрелци: Лучић у 39. и Крунић у 78. минуту. Жути картони: Јосић, Крунић (Раднички), а Варга (Врбас).

РАДНИЧКИ: Зорић 7, Јосић 6,5 (Крунић 7), Мазињанин 8, Коларић 7, Кнежевић 7, Стевановић 7, Митровић 7 (Мијовић), Ожеговић 8, Лучић 8 (Радека), Павин 7 (Чуљак 7), Жежељ 7 (Мартиновић).

ВРБАС: Кронић 7, Макаи 6, Варга 6, Фејса 6 (Срдановић), Јовановић 6,5, Цицмил 6 (Поповић 6), Пековић 6,5 (Папић), Којичић 6,5, Новичевић 6,5, Мушикић 6 (Копривица), Зековић 6,5.

Заслужена победа Радничког на отварању јесење сезоне. Добро су играли домаћи и крунисали су победу у финишу првог дела. Лучић је побегао одбрани и и лако поред Кронића пласирао лопту у мрежу. Гости су у наставку играли боље, али су далеко озбиљније прилике стварали сомборски „црно-бели”. После неколико пропуштених прилика, тачку на утакмицу ставио је талентовани Крунић.

С. Ст.

Таванкут - Бајша 0:0

ТАВАНКУТ: Стадион Таванкута, судија: Кузмановић (Врбас). Жути картони: Шимић, Визин, Масалушић (Таванкут), а Лушак и Рахић (Бајша). Црвени картон Бојан Кујунџић (Таванкут) у 50. минуту.

ТАВАНКУТ: Лебовић 7, Кујунџић 6, Куктин 7, Масалушић 7, И. Скендеровић 8, Гњатовић 7, Вујић 7 (Темуновић 7), Визин 7 (Бурсаћ 7), Н. Скендеровић 7 (Пејић 6,5), Шимић 7,5, Слобода 6,5 (Облаков 6,5).

БАЈША: Дамјановић 7, Дер 7 (Кривокућа 7), Тресиглавић 7, Калуђеровић 7 (Манојловић 7), Рушак 7, Рахић 6,5, Лекај 7, Марјановић 7, Жембери 7, Стојановић 7, Батори 7, Иванов 6,5 (Борош 6,5).

Обе екипе су играле отворено, стварали су доста шанси, али голова није било. Таванкућани су од 50. минута играли без искљученог Бојана Кујунџића, али су и поред тога покушавали да стекну предност. Гости су се борили и на крају однели бод, али су могли и сва три у надокнади када је навала Бајше имала шансу, али је голман Лебовић био сигуран.

С. Ст.

Резултати

Војводина (БГ) - Обилић 3:0, Србобран - Црвенка 2:2, Раднички (С) - ОФК Врбас 2:0, ЧСК Пивара - Војводина (Т) 3:1, Таванкут - Бајша 0:0, Младост (А) - Херцеговац 2:0, Текстилац - Бачка (П) 0:3, Младост (БП) - Његош 4:0, Крила Крајине - Младост (Т) 1:2.