Vojvođanska liga – Sever: Petrovčani poveli trku

18.08.2020. 14:01 14:03
Izvor: Igor Kanja prevario golmana Aleksandra Marovića, foto: Privatna arhiva

Mladost (BP) – Njegoš 4:0 (2:0)

BAČKI  PETROVAC: Stadion u Vrbari, igrano bez prisustva gledalaca; sudija Mate Nešić (Subotica). Strelci: Kanja u 30. (iz penala) i 53., Zorić u 45. i Ožvat u 59. minutu. Žuti kartoni: Zorić i Stamenković (Mladost), Vujošević, Kovačević, Savović, Miljenović; crveni karton Kovačević (Njegoš).

MLADOST: Lenja, Ožvat, Šproh, Zagorčić (Mrđan), Zorić (Fabri), Kanja, Ivetić, Stojaković (Petej), Stamenković (Babjak), Kavčić, Jakuš (Beronja).

NJEGOŠ: Marović, Varga (Nikić), Vujošević, Kovačević, Savović, Tešanović, Bogavac, Miljenović (Žmukić), Bojović, Srđan Kočiš (Ivan Kočiš) Mrvaljević.

Novajlija iz Lovćenca već u 10. minutu je prvi imao kolosalnu šansu, ali je golman Mladosti Lenja bravurom posle šuta Miljenovića iz blizine spasao svoj gol. Petrovčani su u tim momentina delovali dosta rastrzano, iako su Zorić, Kanja i Ožvat nešto pokušali šutevima iz daljine.

U 30. minutu Savović je faulirao Stojakovića, sudija Nešić je dosudio penal a Kanja je lako postigao pogodak.  Samo minut kasnije brzi i opasni Bogavac je pobegao čuvarima, ali je šutirao pored leve stative. U nadoknadi vremene Ivetić je izveo treći korner za domaćina, neko je glavom izbacio loptu tačno na nogu Zorića koji je sa nekih 18 metara pogodio desnu stranu gola pod prečku Marovića.

Na početku drugog dela Zorić je bio neprecizan i slobodnog udarca. Posle izbacivanja lopte sa peterca usledio je brzi kontranapad, Miljenović je sam istrčao pred Lenju koji je majstorski skinuo i ovaj zicer napadača Njegoša.

Samo pet minuta kasnije Zagorčić je proigrao Kanju koji je sa desetak metara  pogodio levi donji ugao. a u 59. minutu solidni golman Marović je napravio možda jedinu grešku na utakmici; lopta mu je posle šuta ispala, pritrčao je veoma agilni Ožvat  i postavio konačan rezultat.

J. Pucovski

Tekstilac - Bačka (P) 0:3 (0:1)

ODŽACI: Gradski stadion, sudija: Mrđenović (Vrbas). Strelci: Milijašević u 17. i 60. i D. Krkajlić u 81. minutu. Žuti kartoni: Kulić Ž(Tekstilac), D. Krkajlić (Bačka).

TEKSTILAC: Ignjatović 7, Đokić 6,5, Jovanović 7 (Radojčić), Gostović 7, Stokić 6 (Mijatović 6,5), Božičić 7, Prelić 6 (Ilić 7), Popović 6, Mitrović 6 (Dakić 6), Simić 6,5, Kulić 6,5.

BAČKA: Sabo 7,5, Majls Džošua 7,5, Kujunđić 7, Panić 7,5, Čabrilo 7, Drašković 7, Kolundžić 7,5, Ivanišević 8 (D. Krkajlić 7,5), Dondur 7, Sk. Krkajlić 7,5, Šijačić 8, Milijašević 8,5.

Na otvaranju nove sezone Tekstilac je zabeležio ubedljiv poraz protiv odlične ekipe iz Pačira. Gostujući tim je iskoristio bukvalno sve slabosti u igri domaćina i sa tri lepa pogodka stigao do prvih bodova u novoj sezoni.

Nakon dve propuštene prilike kapitena Božičića i mladog Stokića gosti dolaze do prednosti pogodkom omalenog Milana Milijaševića u 17. minutu. Šijačić je povukao kontra napad gostiju, pravovremeno uposlio Milijaševića koji je sa desetak metara matirao golmana Matijaševića. U drugom delu igre domaćini su krenuli na sve ili ništa. Trener Ćirić uveo je četvoricu novih fudbalera ali bezuspešno. U 60. minutu Milijašević je ponovo strelac za svoj tim. Pet minuta pre kraja meča rezevista Dragan Krkajlić je ušao u kazneni prostor domaćina i pogodio mrežu.

S. Jovin

Vojvodina (BG) – Obilić  3:0 (1:0)

BAČKO GRADIŠTE: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Bez gledalaca. Sudija: Stevanović (Lovćenac). Strelci: Vinović u 39. (iz penala), Ćulum u 68. i B. Jelić u 75. za Vojvodinu. Žuti kartoni: Ilić, B. Jelić, Đekić, Dabižljević (Vojvodina), a Dražić (Obilić).

VOJVODINA: Milovanov -, Ćulum 7, Bilbija 7,5, Marković 7 (od 88. Kudrić -), Preradov 7, Đekić 8 (od 88. D. Jelić -), Dabižljević 6,5, Vinović 7 (od 70. Pelengić -), Ilić 6 (od 46. Živanović 6,5), B. Jelić 7,5, Vranješ 7 (od 60. Stefanov 6,5)

OBILIĆ:  Čanadi 6,5, Al Sadi 6, Borenović 6, Mijić 6, Terzin 6 (od 82. Dimitrov -), Glogovac 6,5, Momčilov 6,5, Đukić 6 (od 65 Šibul -), Pantelin 5,5 (od 46. Vuković 6), Dražić 6, Nikšić 5,5.

Da su Bačkogradištanci bili iole pribraniji u drugom poluvremenu, Kneževčani bi dotakli dno muljevitog Kanala. Jer, pored tri pogotka, u mreži Banaćana moglo je da se nađe još najmanje dva puta toliko golova.

Nenad Vinović je golom iz opravdano dosuđene najstrože kazne, jer je golman Čanadi na ivici peterca oborio Bratislava Jelića, načeo goste u 39. minutu. Samo dva minuta kasnije Đukić je bio u prilici, ali je iz blizine glavom šutirao pravo u golmana Milovanova.

Nastavak je doneo daleko lepšu igru domaćina. U 57. minutu je Vinović proigrao viskog Jelića, ali je golman istrčao i spasio svoju mrežu. Međutim, to mu nije pošlo za rukom u 68. minutu, kad je Vinović pravovremeno dubinskom loptom proigrao Ćuluma, a ovaj se oslobodio pratioca u kaznenom prostoru i onda iz punog trka zakucao loptu u mrežu.  Mladi Živanović se u 75. minutu, izborio za loptu i proigrao Jelića, koji smestio iza leđa gostujućeg golmana za konačnih 3:0. U preostalih petnaestak minuta igralo se samo ispred gostujućeg gola.

V. Jankov

Radnički (S) - Vrbas 2:0 (1:0)

SOMBOR: Gradski stadion, sudija: Vasiljević (Odžaci). Strelci: Lučić u 39. i Krunić u 78. minutu. Žuti kartoni: Josić, Krunić (Radnički), a Varga (Vrbas).

RADNIČKI: Zorić 7, Josić 6,5 (Krunić 7), Mazinjanin 8, Kolarić 7, Knežević 7, Stevanović 7, Mitrović 7 (Mijović), Ožegović 8, Lučić 8 (Radeka), Pavin 7 (Čuljak 7), Žeželj 7 (Martinović).

VRBAS: Kronić 7, Makai 6, Varga 6, Fejsa 6 (Srdanović), Jovanović 6,5, Cicmil 6 (Popović 6), Peković 6,5 (Papić), Kojičić 6,5, Novičević 6,5, Mušikić 6 (Koprivica), Zeković 6,5.

Zaslužena pobeda Radničkog na otvaranju jesenje sezone. Dobro su igrali domaći i krunisali su pobedu u finišu prvog dela. Lučić je pobegao odbrani i i lako pored Kronića plasirao loptu u mrežu. Gosti su u nastavku igrali bolje, ali su daleko ozbiljnije prilike stvarali somborski „crno-beli”. Posle nekoliko propuštenih prilika, tačku na utakmicu stavio je talentovani Krunić.

S. St.

Tavankut - Bajša 0:0

TAVANKUT: Stadion Tavankuta, sudija: Kuzmanović (Vrbas). Žuti kartoni: Šimić, Vizin, Masalušić (Tavankut), a Lušak i Rahić (Bajša). Crveni karton Bojan Kujundžić (Tavankut) u 50. minutu.

TAVANKUT: Lebović 7, Kujundžić 6, Kuktin 7, Masalušić 7, I. Skenderović 8, Gnjatović 7, Vujić 7 (Temunović 7), Vizin 7 (Bursać 7), N. Skenderović 7 (Pejić 6,5), Šimić 7,5, Sloboda 6,5 (Oblakov 6,5).

BAJŠA: Damjanović 7, Der 7 (Krivokuća 7), Tresiglavić 7, Kaluđerović 7 (Manojlović 7), Rušak 7, Rahić 6,5, Lekaj 7, Marjanović 7, Žemberi 7, Stojanović 7, Batori 7, Ivanov 6,5 (Boroš 6,5).

Obe ekipe su igrale otvoreno, stvarali su dosta šansi, ali golova nije bilo. Tavankućani su od 50. minuta igrali bez isključenog Bojana Kujundžića, ali su i pored toga pokušavali da steknu prednost. Gosti su se borili i na kraju odneli bod, ali su mogli i sva tri u nadoknadi kada je navala Bajše imala šansu, ali je golman Lebović bio siguran.

S. St.

Rezultati

Vojvodina (BG) - Obilić 3:0, Srbobran - Crvenka 2:2, Radnički (S) - OFK Vrbas 2:0, ČSK Pivara - Vojvodina (T) 3:1, Tavankut - Bajša 0:0, Mladost (A) - Hercegovac 2:0, Tekstilac - Bačka (P) 0:3, Mladost (BP) - Njegoš 4:0, Krila Krajine - Mladost (T) 1:2.