Градска лига Новог Сада: Лидер сигуран

26.11.2019. 11:47 11:48
Извор: Dnevnik.rs

​​​​​​​Борац (Р) - Јединство (Г) 1:2 (0:1)

РАКОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца око 50, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелци: Кукурузовић у 85. за Борац, а Ковачевић у 20. Зукић у 60. минуту за Јединство. Жути картон: Зорић (Јединство).

БОРАЦ: Иванишевић 6, Јовановић 6, Бакош 6 (Перић 6), Хаџић 7, Кукурузовић 7, Мирић 6 (Недељковић 6), Шевић 6, Бајић 6, Миљковић 6, Војновић 6, Томић 7.

ЈЕДИНСТВО: Калајџић 8, Кезија 7, Зорић 7, Драгољевић 8, Зукић 8, Ковачевић 7, Димић 7 (Ђорђевић 6), Самарџић 6 (Ваљић), Малиновић 7, Вихорац 7, Бубњевић 7.

Бледу партију пружили су фудбалери Борца против лидера на табели Јединства, који је знао да казни сваку грешку домаћих играча. Тренер госитју Мирослав Лолић добро је водио тим са клупе па бодови заслужено одлазе у Госпођинце.

У финишу утакмице и домаћи су кренули на све или ништа а плод тога је погодак Кукурзовића који је успео да ублажи пораз своје екипе.  Д. Об. - Б. Ст.

Железничар - Сланобарац 6:0 (4:0)

НОВИ САД: Игралиште Железничара, гледалаца 100, судија: Полић (Ченеј), стрелци: Кременовић у 5. Срдановић у 13. и 15. Ђорђијевски у 21. Милутиновић у 79. и 82. минуту.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Гавриловић (Пелегрин), Цвијић, Павловић (Милутиновић), Ничић, Бајић, Плавшић, Лаловић, Ђорђијевски, Кременовић (Дендић), Ћетковић, Срдановић.

СЛАНОБАРАЦ: Вебер, Грек, Ашћерић, Ковач, Пенов, С. Аземи (Рајхерт), С. Мацакања, З. Мацакања, Лончарски, А. Аземи (Миловановић), Ј. Аземи (Мутавџић).

Од првог минута домаћи су кренули са офахзивом која је уродила плодом већ у 5. минуту када је Милош Кременовић прецизним ударцем савладао голмана Сланобарца. Разиграли су се момци тренера Ћетковића па су до полувремена још три пута пронашли пут ка мрежи. Израђене акције у голове је два пута претворио Душан Срдановић и Стефан Ђорђијевски. У наставку задовољни убедљивом предношћу домаћи су се опустили, да би у финишу утакмице резервиста Марко Милутиновић са два ефектна гола поставио коначан резултат за пола туцета у мрежи срчаних гостију.

М. По.

Тител - Сусек 1:1 (0:0)

ТИТЕЛ: Игралиште Титела, гледалаца 100, судија : Драгољевић ( Нови Сад). Стрелци:  Јованов у 82. за Туител, а Дражић у 91. минуту за Сусек. Жути картон: Хуцки , Н. Караташевски (Тител)

ТИТЕЛ: Мајор 7, Ћирко 8, Ђаковић 7, Тркуља 8, Паунић 7 ( Н.  Караташевски ), Јованов 8, Ј. Караташевски 7, Хуцки 7, Ружин 7, Синани 7, Дивнић 7

СУСЕК: Сајам 7, Шовљански 7, Стојановић 7, Старчевић 7, Рашић 8, Шобић 8, Месарић 7, Бакош 8, Вукмировић 7, Дражић 8, Лукаја 7

Утакмица која је оправдала очекивања навијача у Тителу, голмани су били изуизузетно расположени, па није било више погодака.  Јованов се у 82.  минуту лепо снашао у шеснестерцу после прекида и главом лобовао голмана. Ипак, правду и заслужен бод гостима донео је Дражић који је после продора Бакоша испратио лопту која се одбила од стативе и послао је у празну мрежу.

Ж. Марковић

Обилић - Динамо 1:2, Тител - Сусек 1:1, Железничар - Сланобарац 6:0, Борац - Јединство (Г) 1:2, Слога - Милетић 1:2, Хајдук - Москва 4:3, Виноградар -Ченеј 2:2. Слободан је био Пролетер

1. Једин. (Г)       13     12     0      1      41:11        36

2. Сусек             13     9      3      1      53:12        30

3. Борац             13     9      1      3      31:9  28

4. Милетић          14     8      4      2      34:30        28

5. Пролетер       13     7      2      4      49:16        23

6. Железничар   13     6      5      2      24:14        23

7. Хајдук             13     7      0      6      33:18        21

8. Виноградар    13     5      4      4      33:23        19