Gradska liga Novog Sada: Lider siguran

26.11.2019. 11:47 11:48
Izvor: Dnevnik.rs

​​​​​​​Borac (R) - Jedinstvo (G) 1:2 (0:1)

RAKOVAC: Igralište Borca, gledalaca oko 50, sudija: Vukmanović (Novi Sad), strelci: Kukuruzović u 85. za Borac, a Kovačević u 20. Zukić u 60. minutu za Jedinstvo. Žuti karton: Zorić (Jedinstvo).

BORAC: Ivanišević 6, Jovanović 6, Bakoš 6 (Perić 6), Hadžić 7, Kukuruzović 7, Mirić 6 (Nedeljković 6), Šević 6, Bajić 6, Miljković 6, Vojnović 6, Tomić 7.

JEDINSTVO: Kalajdžić 8, Kezija 7, Zorić 7, Dragoljević 8, Zukić 8, Kovačević 7, Dimić 7 (Đorđević 6), Samardžić 6 (Valjić), Malinović 7, Vihorac 7, Bubnjević 7.

Bledu partiju pružili su fudbaleri Borca protiv lidera na tabeli Jedinstva, koji je znao da kazni svaku grešku domaćih igrača. Trener gositju Miroslav Lolić dobro je vodio tim sa klupe pa bodovi zasluženo odlaze u Gospođince.

U finišu utakmice i domaći su krenuli na sve ili ništa a plod toga je pogodak Kukurzovića koji je uspeo da ublaži poraz svoje ekipe.  D. Ob. - B. St.

Železničar - Slanobarac 6:0 (4:0)

NOVI SAD: Igralište Železničara, gledalaca 100, sudija: Polić (Čenej), strelci: Kremenović u 5. Srdanović u 13. i 15. Đorđijevski u 21. Milutinović u 79. i 82. minutu.

ŽELEZNIČAR: Gavrilović (Pelegrin), Cvijić, Pavlović (Milutinović), Ničić, Bajić, Plavšić, Lalović, Đorđijevski, Kremenović (Dendić), Ćetković, Srdanović.

SLANOBARAC: Veber, Grek, Ašćerić, Kovač, Penov, S. Azemi (Rajhert), S. Macakanja, Z. Macakanja, Lončarski, A. Azemi (Milovanović), J. Azemi (Mutavdžić).

Od prvog minuta domaći su krenuli sa ofahzivom koja je urodila plodom već u 5. minutu kada je Miloš Kremenović preciznim udarcem savladao golmana Slanobarca. Razigrali su se momci trenera Ćetkovića pa su do poluvremena još tri puta pronašli put ka mreži. Izrađene akcije u golove je dva puta pretvorio Dušan Srdanović i Stefan Đorđijevski. U nastavku zadovoljni ubedljivom prednošću domaći su se opustili, da bi u finišu utakmice rezervista Marko Milutinović sa dva efektna gola postavio konačan rezultat za pola tuceta u mreži srčanih gostiju.

M. Po.

Titel - Susek 1:1 (0:0)

TITEL: Igralište Titela, gledalaca 100, sudija : Dragoljević ( Novi Sad). Strelci:  Jovanov u 82. za Tuitel, a Dražić u 91. minutu za Susek. Žuti karton: Hucki , N. Karataševski (Titel)

TITEL: Major 7, Ćirko 8, Đaković 7, Trkulja 8, Paunić 7 ( N.  Karataševski ), Jovanov 8, J. Karataševski 7, Hucki 7, Ružin 7, Sinani 7, Divnić 7

SUSEK: Sajam 7, Šovljanski 7, Stojanović 7, Starčević 7, Rašić 8, Šobić 8, Mesarić 7, Bakoš 8, Vukmirović 7, Dražić 8, Lukaja 7

Utakmica koja je opravdala očekivanja navijača u Titelu, golmani su bili izuizuzetno raspoloženi, pa nije bilo više pogodaka.  Jovanov se u 82.  minutu lepo snašao u šesnestercu posle prekida i glavom lobovao golmana. Ipak, pravdu i zaslužen bod gostima doneo je Dražić koji je posle prodora Bakoša ispratio loptu koja se odbila od stative i poslao je u praznu mrežu.

Ž. Marković

Obilić - Dinamo 1:2, Titel - Susek 1:1, Železničar - Slanobarac 6:0, Borac - Jedinstvo (G) 1:2, Sloga - Miletić 1:2, Hajduk - Moskva 4:3, Vinogradar -Čenej 2:2. Slobodan je bio Proleter

1. Jedin. (G)       13     12     0      1      41:11        36

2. Susek             13     9      3      1      53:12        30

3. Borac             13     9      1      3      31:9  28

4. Miletić          14     8      4      2      34:30        28

5. Proleter       13     7      2      4      49:16        23

6. Železničar   13     6      5      2      24:14        23

7. Hajduk             13     7      0      6      33:18        21

8. Vinogradar    13     5      4      4      33:23        19