117.0614
108.3501

Новосадска лига: Руменчани преслишали и Темеринце

27.09.2019. 12:50 12:52

Дерби кола претедената за највиши пласман заслужено је припао домаћину који је током  меча доминирао и на крају стигао до убедљиве победе.

Јединство - ТСК 4:0 (2:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 200, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Стричевић у 8. Веселиновић у 21. Родић и 60. и 82. минуту. Жути картон: Митровић (Јединство).

ЈЕДИНСТВО: Костуранов, Штефек, Гаџић, Пекић, Митровић (Котуљач), Ђекић, Веселиновић (Бакић), Родић, Китић, Стричевић (Вучићевић), Заов.

ТСК: Војводић, Ђукић, Варга, Танасић, Милосављевић, Лукић, Пантош, Балаж, Клисара, Пуповац (Николић), Косић (Димитров).

Већ у 8. минуту резантним ударцем са 20 метара Стричевић је погодио сами угао. Ређале су се прлике да би Веселиновић мајсторским ударцем из мртвог угла погодио супротни део гола Војводића.

У наставку се разиграо и Славко Родић и након ударца са угла био је највише у букету играча и погодио мрежу. Исти играч је на центаршут Котуљача постигао и други гол, пожртвовано се бацио и ударцем главом са 11 метара савладао Војводића.

М. По.

Бачка (Б) - Славија 2:3 (2:0)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, гледалац 100, судија: Тепић (Шајкаш), стрелци: Леђанац у 1. и 28. за Бачку, а Остојић у 47. Грубовић у 61. и 78. минуту за Славију. Жути картони: Трифуновић, Слепчев (Бачка), Окиљевић, Галић (Славија).

БАЧКА: Јаношев, Мајсторовић, Мулић, Гавранић, Танцик, Шарић, Трифуновић, Инђић (Сиришки), Леђанац, Лињачки (Глишић), Радосављевић (Слепчев).

СЛАВИЈА: Чавић, Остојић (Мурсели), Галић, Кочи (Паунић), Гајић (Ждеро), Бркљача, Окиљевић, Грубовић, Лаковић, Радовановић, Жакула.

Екипа са Салајке успела је након вођства домаћих у првом полувремену у наставку да у потпуности преокрене резултат и дође до вредне победе. Већ у 39. секунди Леђанац је добио лопту у простор и погодио сами угао. Исти играч је након одбијене лопте по други пут био неумољив. У наставку је Славија кренула са нападима и након две пропуштене прилике Остојић је успео да самњи резултат. Разиграо се и најбољи стрелац Славија Милан Грубовић који је испратио центаршут Радовановића и савладао Јаношева. Исти тандем био је „аутор” гола за победу.

М. По.

Индекс - Фрушкогорац 3:1 (2:1)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца: око 200, судија: Димоски (Нови Сад), стрелци: Бањац у 20. Клаић у 31. и Попин у 77. за Индекс, а Богданов у 33. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Клаић, Бањац, Ковачевић, Бараћ (Индекс), Васојевић, Караћ (Фрушкогорац).

ИНДЕКС: Субашић 7, Ковачевић 7, Бараћ 7, Сендерак 7, Вучковић 7,5, Бељански 7,5, Нађ 7, Недић 7, Бањац 8 (Стојановић), Клаић 7 (Губеринић 7), Попин 8 (Вукашиновић).

ФРУШКОГОРАЦ: Лалић 7, Караћ 6, Васојевић 6, Глишић 6, Перовић 6, Богданов 7, Беговић 6, Шкрбић 6, Куртеш 6,5, Радуловић 5, Спасојевић 6.

Гости су имали шансу већ у 4. минуту преко Куртеша, после акције по десној страни, шутирао је из близине и лопта је одбијена у корнер. Бањац је три минута касније могао Индексу донети вођство, после прекида лопта га је изненадила на другој стативи и отишла поред гола. Спасојевић је тукао преко пречке и гости су у тим тренуцима имали иницијативу.

У 20. минуту Бањац је после соло продора по десној страни преварио голмана Лалића и довео студњенте у вођство.  У 31. минуту Попин је преварио неколико противничких играча и голмана и сервирао лопту на главу Клаића, који је лако погодио мрежу. Само две минута касније гости су изиграли целу задњу линију Индекса, а на другој стативи Богданов је главом лопту спровео у мрежу.

У другом делу игре уласком Губеринића Индекс је преузео иницијативу. Бањац и Попин били су опасни по гол .  У 77. минуту Бањац је шутирао, а Попин је у паду захватио лопту и спровео у мрежу.

М. Ковачевић

Ветерник - Фрушкогорски партизан 4:0 (2:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 60, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелци: Чалија у 3. и 10. (из пенала), Срдановић у 48. и Малиновић у 87. минуту. Жути картони: Субашић, Гвозден, Ушћумлић (Ветерник), Рогановић (Фрушкогорски  партизан).

ВЕТЕРНИК: Ивић, Пекез, огњановић, Ћалија, Турало, Срдановић (Милановић), Ушћумлић, Ђурић, Гвозден (Марковић), Вуковић, Субашић, Томић.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин, Д. Девић, Подрашчанин, Клинцов, М. Бабић (Косијер), В. Девић, Дулић, Јањић, Кантар (Тешановић), Јурковић (Пргоњић), Рогановић.

Кренули су Ветерничани надахнуту и већ у 3. минуту је капитен Ћалија из слободног ударца донео предност. Исти играч је седам минута касније искористио казнени ударац.  У настаку су мудром игром домаћи препустили иницијативу Буковчанима и контрама су покушали да увећају резултат, то им је до краја меча пошло за руком два пута па су се на крају радовали убедљивој победи.

М. По.

Сириг - Нови Сад 1:2 (0:2)

СИРИГ: Игралиште Сирига, гледалаца 50, судија: Кампић (Нови Сад), стрелци: Ферати у 80. за Сириг, а Тубић у 8. и 14. минуту за Нови Сад.

СИРИГ: Кизић, Грујичић (Петровић), Брежњак, Ђукић, Наранчић, Васиљев (Вујановић), Миловановић, Вучковић (Ферати), Родић, Којовић, Мисини.

НОВИ САД: Ромић, Зекић, Паповић, Бајат, Кременовић, Спиридоновић, Игњић (Панић), Сапунџић (Кућинић), Тубић, Миловановић (Јовановић), Адамек.

Канаринци су након боље игре, поготово у првом полувремену однели бодове из Сирига. Мада су оба тима играла у комбинованим саставима због повреда изостало је неколико квалитетних играча. Тубић је већ у 8. минуту успео да савлада Кизића. Исти играч је неколико минута касније по други пут био неумољив. Све конце у својим рукама држали су Новосађани, успели су мирном игром да држе резултатску предност све до 80. минута, а онда је Ферати прихватио лопту и савладао Ромића. И то је било све што су домаћини урадили у овом мечу.

М. Менићанин

Омладинац - ЖСК 2:2 (2:2)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца 50, судија: Чобанов (Руменка), стрелци: Ђурић у 30. и 35. за Омладинац, Топић у 12. и 4. минуту за ЖСК. Жути картони: Макарић, Пердух, Пилиповић, Комљеновић (Омладинац), Пињо (ЖСК).

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић, Савић (Милић), Штефек, Пердух, Мирковић, Макарић (Пецељ), М. Стојановић (Комљенић), Ђ. Стојановић, Ђурић, Пилиповић, Козарски.

ЖСК: Бајт, Марков (Малић), Нинковић, Ђурђић, Џамбас, Марић, Дамњановић, Топић, Богданов, Пињо, Каурин (Кронић).

У јеку напада домаћих уследио је шок јер је Топић прихватио лопту и казнио несмотрену интервенцију голмана Зељковића. Успели су домаћи у року од  пет минута да преокрену резултат. Ефикасан је био милан Ђурић за вођство Омладинца. Када се чинило да ће се на паузу отићи са предношћу Степановчана, Топић је по други пут савладао Зељковића за изједначење.

У наставку, иако је било прилика на обе стране по ономе што су ривали приказали нерешен резултат је и најправичнији.

М. По.

Бачка (Ђ) - Хајдук 7:0 (3:0)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 100, судија: Добријевић (Нови Сад), стрелци: Ђурић у 1. и 41. Ду. Тривуновић у 28. Станковић у 49. Г. Ђурић у 60. Петровић у 73. и 85. минуту. Жути картони: Станковић (Бачка), Срећков (Хајдук).

БАЧКА: Смољан 7, Др. Тривуновић 7, Вујовић 7, Дејановић 7, Пантелић 7 (Игњић 7), Ј. Тривуновић 7, Станковић 7, Солдат 7, М. Ђурић 8 (Г. Ђурић 7), Д. Тривуновић 8 (Летић 7), Петровић 8.

ХАЈДУК: Лукић 6, Лазић 6, Самоловац 7, Мајски 7, Срећков 6, Игрић 6, Поповић 6, Микулић 6, Брнић 6, Његован 6, Станковић 6 (Сладојевић 6).

Расположени Мирко Ђурић већ у првом  нападу погодио је мрежу Чуружана. До краја меча било је само питања колико ће се лопти наћи у мрежи слабе екипе Хајдука.  До полувремена у стрелце се уписао Душко Тривуновић и по други пут Мирко Ђурић. У наставку је Станковић повећао резултат, а њему се голом придружио и Горан Ђурић да би шлаг на торту за убедљиву победу са два пројектила ставио Петровић.

М. По.

Петроварадин - Футог 1:3 (0:2)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 50, судија: Пејић (Нови Сад), стрелци: Шарац у 66. за Петроварадин, а Швоља у 27. А. Косић у 38. (из пенала) и Чепић у 56. минуту за Футог. Жути картони: Сурдучки, Момчилов, Гардиновачки (Петроварадин), Латиновић, Бероња (Футог).

ПЕТРОВАРАДИН: Јовановић, Лазаревић, Татић, Џарић, Торбица, Момчилов, Гардиновачки, Сурдучки (Шарац), Коска (Буквић), Лалић (Кокановић), Павлов.

ФУТОГ: Марковић, Брнбота (Кресоја), Карановић, Ардалћ, А. Косић, Швоња, Чепић, Стевановски (Тополић), Сирар (Сакач), Бероња, Латиновић.

Горку пилулу попила је екипа Петроварадина у сусрету са искусним гостима из Футога. Ништа није штимовало у редовима домаћина што су гости предвођени капитеном Александром Косићем зналачки кажњавали.

М. По.

Резултати:

Омладинац - ЖСК 2:2, Ветерник - Фрушкогорски партизан 4:0, Татра - Шајкаш 0:2, Бачка (Б) - Славија 2:3, Бачка (Ђ) - Хајдук 7:0, Сириг - Нови Сад 1:2, Индекс - Фрушкогорац 3:1, Петроварадин - Футог 1:3, Јединство - ТСК 4:0.