Novosadska liga: Rumenčani preslišali i Temerince

27.09.2019. 12:50 12:52

Derbi kola pretedenata za najviši plasman zasluženo je pripao domaćinu koji je tokom  meča dominirao i na kraju stigao do ubedljive pobede.

Jedinstvo - TSK 4:0 (2:0)

RUMENKA: Igralište Jedinstva, gledalaca 200, sudija: Dragoljević (Bački Jarak), strelci: Stričević u 8. Veselinović u 21. Rodić i 60. i 82. minutu. Žuti karton: Mitrović (Jedinstvo).

JEDINSTVO: Kosturanov, Štefek, Gadžić, Pekić, Mitrović (Kotuljač), Đekić, Veselinović (Bakić), Rodić, Kitić, Stričević (Vučićević), Zaov.

TSK: Vojvodić, Đukić, Varga, Tanasić, Milosavljević, Lukić, Pantoš, Balaž, Klisara, Pupovac (Nikolić), Kosić (Dimitrov).

Već u 8. minutu rezantnim udarcem sa 20 metara Stričević je pogodio sami ugao. Ređale su se prlike da bi Veselinović majstorskim udarcem iz mrtvog ugla pogodio suprotni deo gola Vojvodića.

U nastavku se razigrao i Slavko Rodić i nakon udarca sa ugla bio je najviše u buketu igrača i pogodio mrežu. Isti igrač je na centaršut Kotuljača postigao i drugi gol, požrtvovano se bacio i udarcem glavom sa 11 metara savladao Vojvodića.

M. Po.

Bačka (B) - Slavija 2:3 (2:0)

BEGEČ: Igralište Bačke, gledalac 100, sudija: Tepić (Šajkaš), strelci: Leđanac u 1. i 28. za Bačku, a Ostojić u 47. Grubović u 61. i 78. minutu za Slaviju. Žuti kartoni: Trifunović, Slepčev (Bačka), Okiljević, Galić (Slavija).

BAČKA: Janošev, Majstorović, Mulić, Gavranić, Tancik, Šarić, Trifunović, Inđić (Siriški), Leđanac, Linjački (Glišić), Radosavljević (Slepčev).

SLAVIJA: Čavić, Ostojić (Murseli), Galić, Koči (Paunić), Gajić (Ždero), Brkljača, Okiljević, Grubović, Laković, Radovanović, Žakula.

Ekipa sa Salajke uspela je nakon vođstva domaćih u prvom poluvremenu u nastavku da u potpunosti preokrene rezultat i dođe do vredne pobede. Već u 39. sekundi Leđanac je dobio loptu u prostor i pogodio sami ugao. Isti igrač je nakon odbijene lopte po drugi put bio neumoljiv. U nastavku je Slavija krenula sa napadima i nakon dve propuštene prilike Ostojić je uspeo da samnji rezultat. Razigrao se i najbolji strelac Slavija Milan Grubović koji je ispratio centaršut Radovanovića i savladao Janoševa. Isti tandem bio je „autor” gola za pobedu.

M. Po.

Indeks - Fruškogorac 3:1 (2:1)

NOVI SAD: Đačko igralište, gledalaca: oko 200, sudija: Dimoski (Novi Sad), strelci: Banjac u 20. Klaić u 31. i Popin u 77. za Indeks, a Bogdanov u 33. minutu za Fruškogorac. Žuti kartoni: Klaić, Banjac, Kovačević, Barać (Indeks), Vasojević, Karać (Fruškogorac).

INDEKS: Subašić 7, Kovačević 7, Barać 7, Senderak 7, Vučković 7,5, Beljanski 7,5, Nađ 7, Nedić 7, Banjac 8 (Stojanović), Klaić 7 (Guberinić 7), Popin 8 (Vukašinović).

FRUŠKOGORAC: Lalić 7, Karać 6, Vasojević 6, Glišić 6, Perović 6, Bogdanov 7, Begović 6, Škrbić 6, Kurteš 6,5, Radulović 5, Spasojević 6.

Gosti su imali šansu već u 4. minutu preko Kurteša, posle akcije po desnoj strani, šutirao je iz blizine i lopta je odbijena u korner. Banjac je tri minuta kasnije mogao Indeksu doneti vođstvo, posle prekida lopta ga je iznenadila na drugoj stativi i otišla pored gola. Spasojević je tukao preko prečke i gosti su u tim trenucima imali inicijativu.

U 20. minutu Banjac je posle solo prodora po desnoj strani prevario golmana Lalića i doveo studnjente u vođstvo.  U 31. minutu Popin je prevario nekoliko protivničkih igrača i golmana i servirao loptu na glavu Klaića, koji je lako pogodio mrežu. Samo dve minuta kasnije gosti su izigrali celu zadnju liniju Indeksa, a na drugoj stativi Bogdanov je glavom loptu sproveo u mrežu.

U drugom delu igre ulaskom Guberinića Indeks je preuzeo inicijativu. Banjac i Popin bili su opasni po gol .  U 77. minutu Banjac je šutirao, a Popin je u padu zahvatio loptu i sproveo u mrežu.

M. Kovačević

Veternik - Fruškogorski partizan 4:0 (2:0)

VETERNIK: Igralište Veternika, gledalaca 60, sudija: Vukmanović (Novi Sad), strelci: Čalija u 3. i 10. (iz penala), Srdanović u 48. i Malinović u 87. minutu. Žuti kartoni: Subašić, Gvozden, Ušćumlić (Veternik), Roganović (Fruškogorski  partizan).

VETERNIK: Ivić, Pekez, ognjanović, Ćalija, Turalo, Srdanović (Milanović), Ušćumlić, Đurić, Gvozden (Marković), Vuković, Subašić, Tomić.

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Vulin, D. Dević, Podraščanin, Klincov, M. Babić (Kosijer), V. Dević, Dulić, Janjić, Kantar (Tešanović), Jurković (Prgonjić), Roganović.

Krenuli su Veterničani nadahnutu i već u 3. minutu je kapiten Ćalija iz slobodnog udarca doneo prednost. Isti igrač je sedam minuta kasnije iskoristio kazneni udarac.  U nastaku su mudrom igrom domaći prepustili inicijativu Bukovčanima i kontrama su pokušali da uvećaju rezultat, to im je do kraja meča pošlo za rukom dva puta pa su se na kraju radovali ubedljivoj pobedi.

M. Po.

Sirig - Novi Sad 1:2 (0:2)

SIRIG: Igralište Siriga, gledalaca 50, sudija: Kampić (Novi Sad), strelci: Ferati u 80. za Sirig, a Tubić u 8. i 14. minutu za Novi Sad.

SIRIG: Kizić, Grujičić (Petrović), Brežnjak, Đukić, Narančić, Vasiljev (Vujanović), Milovanović, Vučković (Ferati), Rodić, Kojović, Misini.

NOVI SAD: Romić, Zekić, Papović, Bajat, Kremenović, Spiridonović, Ignjić (Panić), Sapundžić (Kućinić), Tubić, Milovanović (Jovanović), Adamek.

Kanarinci su nakon bolje igre, pogotovo u prvom poluvremenu odneli bodove iz Siriga. Mada su oba tima igrala u kombinovanim sastavima zbog povreda izostalo je nekoliko kvalitetnih igrača. Tubić je već u 8. minutu uspeo da savlada Kizića. Isti igrač je nekoliko minuta kasnije po drugi put bio neumoljiv. Sve konce u svojim rukama držali su Novosađani, uspeli su mirnom igrom da drže rezultatsku prednost sve do 80. minuta, a onda je Ferati prihvatio loptu i savladao Romića. I to je bilo sve što su domaćini uradili u ovom meču.

M. Menićanin

Omladinac - ŽSK 2:2 (2:2)

STEPANOVIĆEVO: Igralište Omladinca, gledalaca 50, sudija: Čobanov (Rumenka), strelci: Đurić u 30. i 35. za Omladinac, Topić u 12. i 4. minutu za ŽSK. Žuti kartoni: Makarić, Perduh, Pilipović, Komljenović (Omladinac), Pinjo (ŽSK).

OMLADINAC: Zeljković, Savić (Milić), Štefek, Perduh, Mirković, Makarić (Pecelj), M. Stojanović (Komljenić), Đ. Stojanović, Đurić, Pilipović, Kozarski.

ŽSK: Bajt, Markov (Malić), Ninković, Đurđić, Džambas, Marić, Damnjanović, Topić, Bogdanov, Pinjo, Kaurin (Kronić).

U jeku napada domaćih usledio je šok jer je Topić prihvatio loptu i kaznio nesmotrenu intervenciju golmana Zeljkovića. Uspeli su domaći u roku od  pet minuta da preokrenu rezultat. Efikasan je bio milan Đurić za vođstvo Omladinca. Kada se činilo da će se na pauzu otići sa prednošću Stepanovčana, Topić je po drugi put savladao Zeljkovića za izjednačenje.

U nastavku, iako je bilo prilika na obe strane po onome što su rivali prikazali nerešen rezultat je i najpravičniji.

M. Po.

Bačka (Đ) - Hajduk 7:0 (3:0)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledalaca 100, sudija: Dobrijević (Novi Sad), strelci: Đurić u 1. i 41. Du. Trivunović u 28. Stanković u 49. G. Đurić u 60. Petrović u 73. i 85. minutu. Žuti kartoni: Stanković (Bačka), Srećkov (Hajduk).

BAČKA: Smoljan 7, Dr. Trivunović 7, Vujović 7, Dejanović 7, Pantelić 7 (Ignjić 7), J. Trivunović 7, Stanković 7, Soldat 7, M. Đurić 8 (G. Đurić 7), D. Trivunović 8 (Letić 7), Petrović 8.

HAJDUK: Lukić 6, Lazić 6, Samolovac 7, Majski 7, Srećkov 6, Igrić 6, Popović 6, Mikulić 6, Brnić 6, Njegovan 6, Stanković 6 (Sladojević 6).

Raspoloženi Mirko Đurić već u prvom  napadu pogodio je mrežu Čuružana. Do kraja meča bilo je samo pitanja koliko će se lopti naći u mreži slabe ekipe Hajduka.  Do poluvremena u strelce se upisao Duško Trivunović i po drugi put Mirko Đurić. U nastavku je Stanković povećao rezultat, a njemu se golom pridružio i Goran Đurić da bi šlag na tortu za ubedljivu pobedu sa dva projektila stavio Petrović.

M. Po.

Petrovaradin - Futog 1:3 (0:2)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, gledalaca 50, sudija: Pejić (Novi Sad), strelci: Šarac u 66. za Petrovaradin, a Švolja u 27. A. Kosić u 38. (iz penala) i Čepić u 56. minutu za Futog. Žuti kartoni: Surdučki, Momčilov, Gardinovački (Petrovaradin), Latinović, Beronja (Futog).

PETROVARADIN: Jovanović, Lazarević, Tatić, Džarić, Torbica, Momčilov, Gardinovački, Surdučki (Šarac), Koska (Bukvić), Lalić (Kokanović), Pavlov.

FUTOG: Marković, Brnbota (Kresoja), Karanović, Ardalć, A. Kosić, Švonja, Čepić, Stevanovski (Topolić), Sirar (Sakač), Beronja, Latinović.

Gorku pilulu popila je ekipa Petrovaradina u susretu sa iskusnim gostima iz Futoga. Ništa nije štimovalo u redovima domaćina što su gosti predvođeni kapitenom Aleksandrom Kosićem znalački kažnjavali.

M. Po.

Rezultati:

Omladinac - ŽSK 2:2, Veternik - Fruškogorski partizan 4:0, Tatra - Šajkaš 0:2, Bačka (B) - Slavija 2:3, Bačka (Đ) - Hajduk 7:0, Sirig - Novi Sad 1:2, Indeks - Fruškogorac 3:1, Petrovaradin - Futog 1:3, Jedinstvo - TSK 4:0.