104.8191

Потиска лига: Младожења троструки стрелац

25.09.2019. 12:15 12:17
Извор: М. Митровић/ Јожеф Балго (Потисје)

Домаћа екипа се добро држала у првом полувремену, али су након одмора Кањижани преко Чабе Мухија и Јожефа Балгоа повели са два гола предности.

Хајдук - Потисје 2:5 (0:0)

ПОДЛОКАЊ: Игралиште Хајдука, гледалаца 30. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Милан Хајдер у 57. и М. Хорват у 58. за Хајдук, а Мухи у 46, Балго у 53, 77. и 79. и Апро у 72.минуту за Потисје. Жути картони: Николин, Р. Радаковић, Остојић (Хајдук) и В. Хорват (Потисје).

ХАЈДУК: Жишков, Милош Хајдер (Ранков), Бодрожа, А. Хорват, Остојић, Николин (Марта), Ћирић (Милан Хајдер), Ерић, Р. Радаковић, Бањац, М Хорват.

ПОТИСЈЕ: Бохата, Баги, Домонкош, В. Хорват, Мухи, Агоштон, К. Нађ, Балго, Угри, Апро, О. Нађ.

За само два минута Милан Хајдер и Миливој Хорват су успели да изненаде одбрану Потисја и изједначе 2:2, али до краја утакмице комплетнија и спремнија екипа Потисја је освојила читав плен. Занимљиво је да се голгетер Потисја Јожеф Балго оженио у петак и као новопечени младожења у Подлокању био троструки стрелац.

М. Митровић

АФК - Бачка  0:1 (0:0)

АДА: Стадион у Рекреационом центру „Адица“, гледалаца 200. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелац: Сиђи у 97. минуту. Жути картони: Вујић, Баштованов, Киш, Драпшин (АФК), Крижан, Анђелковић, Славко Моровић (Бачка). Црвени картон: Симендић (Бачка).

АФК: Балаж, Влагош (Сегедински), Вујић, Адриан Латак (Пожар), Пеко, Митровић (Шевић), Баштованов, Дражић, Драпшин, Адам Латак, Киш.

БАЧКА: Ђукић, Кубурић (Парабуцки), Симендић, Куртешанин, Влајковић, Врбашки, Стефан Моровић (Д. Радонић), Анђелковић, Славко Моровић, Крижан (Цифрић), Сиђи.

Изузетно неизвесно и жестоко било је надигравање Ађана и Молаца, које је за играче и симаптизере обе екипе изазовно због традиционалног ривалства. Ађани су током целе утакмице атаковали на гол комшија, али без конкретне завршнице. .

Због искључења Николе Симендића у 50.минута Бачка је била са играчем мање, али је издражала и на крају славила. Продужетак у надокнада од седам минута и сам финиш био је срећнији за екипу Бачке.  У последњем минуту надокнаде из контре, Саша Парабуцки је успео да проследи лопту до Чабе Сиђија који је са 14 метара затресао мрежу Ађана.

М. Мр.

Торњош - Славија 9:0 (2:0)

ТОРЊОШ: Игралиште Торњоша, гледалаца 80. Судија: . Стрелци: Рушак у 6. и 85, Чернак у 15, Касаш 47, 50. и 68, Д. Барна у 70. и М. Хомоља 76. и 86. минуту. Жути картон: Пантелин (Славија).

ТОРЊОШ: Мемедовић (Деак), Г. Хомоља, Мезеи, Тот Хоргоши, Ж. Барна, Катона (Цурновић), Д. Барна, Карачоњи, Рушак, М. Хомоља, Чернак (Касаш).

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Кесег, Перишић, Кијац, Пантелин, С. Арсенов, Јовичин, Бајић, Војнић, Елезовић, Малуцков.

Торњошани су се захуктали и укњижили убедљиву победу против гостију из Банатског Аранђелова, који су дошли у некомплетном саставу и без резервних играча на клупи.

Голеаду је у 6. минуту започео Арон Рушак, а девет минута касније предност је удвостручио Роберт Чернак. У другом делу квалитет и боља физичка припремљеност била је страни домаћина који су доминирали. . Криштоф Касаш који је ушао уместо Чернака чак три пута савладао Јована Арсенова. Било је само питање са колико голова ће бити напуњена мреже гостију, а победа је могла бити и са двоцифреним резултатом.

М. Мр.

Хоргош - Граничар 4:2 (2:1)

ХОРГОШ: Игралиште Хоргоша, гледалаца 100. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Крчмар у 7, Веселинов у 25. (из једанаестерца), Божанин у 42. и Сабо у 59. за Хоргош, а Огњеновић у 30. и Б. Поповић у 82. минуту (из једанаестерца) за Граничар.

ХОРГОШ: Бенде, Бате (Јаковљев), Сабо, Фехер, Бохата, Веселинов (Салма), Крчмар, Тертели, Пуљаи, Добо (Иванчић), Божанин.

ГРАНИЧАР: Јовановић, З. Поповић, Уверић, Јованов, Савић, Игњатов, Кобрехел, Иванов (Пантелин), Огњеновић, Б. Поповић, Тодоровић (Стојановић).

Већ у 7.минуту пројектилом са 25 метара  десни угао је погодио Драган Крчмар. Корнел Сабо је у 25.минуту заустављен непрописно у казненом простору, а сигуран реализатор пенала био је Дарко Веселинов.  Пет минута касније Преграг Огњеновић је из гужве смањио предност Хоргошана. Александар Божанин је стигао кратко враћену лопту  брже од одрбане гостију, а четврти гол за Хоргошане након корнера главом постигао Сабо, а у финишу утакмице Ђалинци су пораз ублажили из пенала.

М. Мр.

Чока - Јадран 2:2 (2:2)

ЧОКА: Игралиште Чоке, гледалаца 150. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Јолић у 11. и Косић у 25. за Чоку, а Татић у 13. и 36. минуту за Јадран. Жути катрони: Келава, Атанасовић, Концулић, Живков (Чока), Ћинкућ, Зубрецки и Татић (Јадран).

ЧОКА: Милитаров, Чавић, Шустран, Живанов, Косић (Малбаша), Рожа (Атанасовић), Попов, Јолић, Концулић, Келава, Драгољевић.

ЈАДРАН: Пантелин, Зубрецки, Олушки, Бебек, Ћинкул, Б. Стојановић, Кнежевић (М. Стојановић), Михаљев, Јухас (Миланов), Ђурђев, Татић.

Динамично и узбудљиво било је прво полувреме. Чокани су головима Огњена Јолића и Синише Косића, међутим, оба пута за изједначења чорбу им је запржио Марко Татић. У дургом полувремену играчима обе екипе је понестало снаге, а подела плена у комшијском дербију је најреалнији исход.

М. Мр.

Тиса - Јединство 1:4 (0:2)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе, гледалаца 50. Судија: А. Торњански (Нови Кнежевац). Стрелци: Јенеи у 47. за Тису, а Илић у 14, Миланов у 26. и 82. и Попов у 63.минуту за Јединство. Жути картони: Раданов, Малетин И Шили (Тиса), Ђерић И Стијовић (Јединство).

ТИСА: Ковач, Кошиш, Шили, Мојсин, Раданов, Малетин, Јенеи, Зубрецки, Тот (Игњин), Липтаи, Фодор.

ЈЕДИНСТВО: Стијовић, Илић (Сечеи), Ђерић (Јованов), Брзак, Калмар, Мичевић, Коблехер, Миланов, Мајер (Ранков), Попов, Живков.

Крстурци су пружили добру партију на гостовању у Падеју. Ефектним шутом са 20 метара у 14.минуту Жарко Илић је донео вођство, које је у 26.минуту увећао Никола Миланов, двоструки стрелац за госте. Почетком другог дела Норберт Јенеи је дао наду домаћој екипи да може изједначити, али расположени Миланов и Слободан Попов су узвратили и обезбедили уверљиву победу, која је могла бити и убедљивија да је искоришћена још нека од повољних прилика. Између осталог, голман гостију Никола Стијовић није искористио пенал, шутиравши преко гола.

М. Мр.

ПАДЕЈ: Тиса - Јединство (Српски Крстур) 1:4, ЧОКА: Чока - Јадран (Санад) 2:2, ХОРГОШ: Хоргош 1911 - Граничар (Ђала) 4:2, АДА: АФК - Бачка (Мол) 0:1, ТОРЊОШ: Торњош - Славија (Банатско Аранђелово) 9:0, ПОДЛОКАЊ: Хајдук - Потисје (Кањижа) 2:5, МАЈДАН: Тромеђа - Шампион (Ором) 2:4.