Градска лига Новог Сада: Ветерничани држе корак

04.06.2019. 10:30 10:33
Извор: Dnevnik.rs

Динамо - Ветерник 1:5 (1:3)

БУДИСАВА: Игралиште Динама, гледалаца 100, судија: Добријевић (Нови Сад). Стрелци: Син. Мишкић у 16. за Динамо, а Субашић у 34. Чалија у 43. и 61. А. Ушћумлић у 45. (из пенала) и Гери у 86. минуту за Ветерник. Жути картони: Сабо (Динамо), Купрешки (Ветерник). Црвени картон: Сабо (Динамо).

ДИНАМО: Савић, Ст. Мишкић, Милошевић, Учур, Бикицки, Си. Мишкић, Илић, Митрић, Сабо, Слокар, Лојаница (Вагић).

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић, Пекез, Ј. Ушћумлић, Чалија, Турало (Гвозден), А. Ушћумлић, Томић, Вуковић, Субашић (Гери), Малиновић (Николић), Купрешки.

Све што су домаћили урадили против претендента за улазак у виши ранг је  је погодак Синише Мишкића. До полувремена су момци тренера Бобана Дашића преокренули резултат и на одмор отишли са три гола предности. Изједначили су голом Јове Субашића. Предност је донео Бранко Чалија, а сигуран са пеналтика био је Алекса Ушћумлић за убедљиву предност.

У наставку је другим голом Бранко Чалија наговестио малу катастрофу, али се до краја меча још само једном затресла мрежа Савића.

М. По.

Москва - Борац 0:4 (0:4)

НОВИ САД: Игралиште Црвене зведе, гледалаца 100, судија: Јоргић (Нови Сад). Стрелци: Шумар у 10. (из пенала) Миљковић у 26. Карин у 36. Хоџић у 40. минуту. Жути картони: Пећанац (Москва), а Јовановић, Томић (Борац).

МОСКВА: Пелегрин, Младеновић (Манасијевић), Пећанац, Комазец, Томић (Милосављевић), Лековић, Лато (Греку), Микан, Бургић, Тот, Лимони.

БОРАЦ: Перић, Спремић, Недељковић, Томић (Бурсаћ), Маричић, Шијачки, Хоџић, Шумар (Половина), Карин (Карановић), Јовановић, Миљковић.

Цео посао одрадила је екипа из Раковца још у првом полувремену. Већ у 10. минуту из казненог ударца Небојша Шумар је довео Борац у вођство. До полувремена Дејан Миљковић је савладао Пелегрина, а у стрелце су се до одласка на одмор уписали Карин и Хоџић. Задовољни високим вођством у наставку су гости рутински утакмицу привели крају, а домаћи могу само да жале што барем нису постигли почасни гол.

М. По.

Сусек - Футог 0:2 (0:2) (прекинуто у 59. минуту)

СУСЕК: Игралиште Сусека, гледалаца 150, судија: Гаћиновић (Нови Сад). Стрелци: Миловац у 35. (из пенала) и Г. Косић у 39. минуту. Жути картони: Месарош (Сусек). Црвени картони: Шовљански, Рапић, Драгић (Сусек).

СУСЕК: Симић, Шовљански, Михајловић, Мачкић, Рапић, Јеремић, Месарош, Старчевић, Боднар (Мићетић), Дражић, Лукаја.

ФУТОГ: Жинић, Карановић, Стевановски, Г. Косић, Лазић, Сакач, А. Косић, Швоња, Чепић, Латиновић, Сирар (Топалић).

Сусрет тимова из самог врха табеле између Сусека и Футога имао је велику важност, поготово за Футожане. Сам почетак припао је домаћину, међутим гости су преузали иницијативу и повели у првом полувремену са два гола предности.

У току првог полувремена судија је искључио два домаћа играча. У току другог дошло је до повреда три домаћа играча, па су остали са само седам играча где је судија Гаћиновић у 59. минуту прекинуо утакмицу.       Д. Об. - Б. Ст.

Ченеј - Виноградар 4:2 (0:1)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, гледалаца 50, судија: Милошевић (Нови Сад). Стрелци: Проле у 59. Јаћимовски у 63. и 90. и Н. Драгин у 70. за Ченеј, а Сладић у 25. и Челић у 50. минуту за Виноградар. Жути картон: Милошев (Ченеј).

ЧЕНЕЈ: Костић, Ћурчић, Милошев, Проле, Вилотијевић (Божић), Н. Лукић, У. Лукић (Стојковић), Н. Драгин, Јаћимовски, Ковачевић, Д. Драгин.

ВИНОГРАДАР: Елез, Арсенијевић, Галић, Челић, Драгутиновић, Чортан, Предојевић, Миленовић, Сладић, Драгојевић, Милосављевић.

Домаћи су од првог минута кренули у офанзиву, пропустили су неколико прилика уз одличне одбране голмана Елеза. Казна за промашаје стигла је голом Сладића за вођство Лединчана.

У наставку је Челић директно из корнера дуплирао вођство. Тек након другог примљеног гола домаћини су кренули на све или ништа. Најпре су голом Пролеа успели да смање резултат, а Јаћимовски је четири минута касније био неумољив. Последњих двадесетак минута играло се пред голом Елеза. За потпуни преокрет заслужен је Ненад Драгин, а у последњем минуту Јаћимовски је другим голом оверио победу.

М. По.

Хајдук - Тител  2:2 (1:1)

ГАРДИНОВЦИ: Игралиште Хајдука, гледалаца 200, судија Пантић (Шајкаш), стрелци: Цветковић у 18 и Тошић у 59. за Хајдук, а Бабић у 40. и  Куља у 61. минуиту за Тител. Жути картони: Тошић(Хајдук), Вучић, Маринковић, Фодор (Тител), црвени картон: Асанов(Хајдук).

ХАЈДУК: Кандић, Смиљанић, Асанов, Б. Илић, Ракић, М. Илић, Берак (Аникић), Јовановић, Тошић (Миленковић), Цветковић, Радаковић (Миндић).

ТИТЕЛ: Мајор, Вуков, Фодор, Караташевски, Јованов, Бабић, Куља, Вучић, Тркуља, Ћирко (Маринковић), Павловић.

Домаћини су повели голом Цветковића, изједначио је Бабић  на асистенцију Куље. Тошић је Гардиновчане поново довео у предност после продора Цветковића, а коначан резултат је поставио Куља. Утакмица је била прекинута готово сат времена због тешке повреде Вучића, који је одмах и оперисан у Ургентном центру у Новом Саду.

Ж. М.

Москва – Борац 0:4, Хајдук - Тител 2:2, Ченеј - Виноградар 4:2, Обилић - Железничар 0:2, Динамо - Ветерник 1:5, Сусек - Футог 0:3( pff). Слободне су биле екипе Јединствоа и Бачке

1. Футог                22     18     2      2      82:16        56

2. Бачка                22     18     2      2      71:17        56

3. Ветерник          22     17     2      3      70:21        53

4. Јединство        22     14     3      5      70:24        45

5. Сусек               22     14     2      6      50:26        44

6. Виноградар    23     10     7      6      40:41        37

7. Железничар   23     8      4      11     53:47        28

8. Тител             23     7      4      12     46:52        25