Gradska liga Novog Sada: Veterničani drže korak

04.06.2019. 10:30 10:33
Izvor: Dnevnik.rs

Dinamo - Veternik 1:5 (1:3)

BUDISAVA: Igralište Dinama, gledalaca 100, sudija: Dobrijević (Novi Sad). Strelci: Sin. Miškić u 16. za Dinamo, a Subašić u 34. Čalija u 43. i 61. A. Ušćumlić u 45. (iz penala) i Geri u 86. minutu za Veternik. Žuti kartoni: Sabo (Dinamo), Kupreški (Veternik). Crveni karton: Sabo (Dinamo).

DINAMO: Savić, St. Miškić, Milošević, Učur, Bikicki, Si. Miškić, Ilić, Mitrić, Sabo, Slokar, Lojanica (Vagić).

VETERNIK: Gligorijević, Pekez, J. Ušćumlić, Čalija, Turalo (Gvozden), A. Ušćumlić, Tomić, Vuković, Subašić (Geri), Malinović (Nikolić), Kupreški.

Sve što su domaćili uradili protiv pretendenta za ulazak u viši rang je  je pogodak Siniše Miškića. Do poluvremena su momci trenera Bobana Dašića preokrenuli rezultat i na odmor otišli sa tri gola prednosti. Izjednačili su golom Jove Subašića. Prednost je doneo Branko Čalija, a siguran sa penaltika bio je Aleksa Ušćumlić za ubedljivu prednost.

U nastavku je drugim golom Branko Čalija nagovestio malu katastrofu, ali se do kraja meča još samo jednom zatresla mreža Savića.

M. Po.

Moskva - Borac 0:4 (0:4)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvede, gledalaca 100, sudija: Jorgić (Novi Sad). Strelci: Šumar u 10. (iz penala) Miljković u 26. Karin u 36. Hodžić u 40. minutu. Žuti kartoni: Pećanac (Moskva), a Jovanović, Tomić (Borac).

MOSKVA: Pelegrin, Mladenović (Manasijević), Pećanac, Komazec, Tomić (Milosavljević), Leković, Lato (Greku), Mikan, Burgić, Tot, Limoni.

BORAC: Perić, Spremić, Nedeljković, Tomić (Bursać), Maričić, Šijački, Hodžić, Šumar (Polovina), Karin (Karanović), Jovanović, Miljković.

Ceo posao odradila je ekipa iz Rakovca još u prvom poluvremenu. Već u 10. minutu iz kaznenog udarca Nebojša Šumar je doveo Borac u vođstvo. Do poluvremena Dejan Miljković je savladao Pelegrina, a u strelce su se do odlaska na odmor upisali Karin i Hodžić. Zadovoljni visokim vođstvom u nastavku su gosti rutinski utakmicu priveli kraju, a domaći mogu samo da žale što barem nisu postigli počasni gol.

M. Po.

Susek - Futog 0:2 (0:2) (prekinuto u 59. minutu)

SUSEK: Igralište Suseka, gledalaca 150, sudija: Gaćinović (Novi Sad). Strelci: Milovac u 35. (iz penala) i G. Kosić u 39. minutu. Žuti kartoni: Mesaroš (Susek). Crveni kartoni: Šovljanski, Rapić, Dragić (Susek).

SUSEK: Simić, Šovljanski, Mihajlović, Mačkić, Rapić, Jeremić, Mesaroš, Starčević, Bodnar (Mićetić), Dražić, Lukaja.

FUTOG: Žinić, Karanović, Stevanovski, G. Kosić, Lazić, Sakač, A. Kosić, Švonja, Čepić, Latinović, Sirar (Topalić).

Susret timova iz samog vrha tabele između Suseka i Futoga imao je veliku važnost, pogotovo za Futožane. Sam početak pripao je domaćinu, međutim gosti su preuzali inicijativu i poveli u prvom poluvremenu sa dva gola prednosti.

U toku prvog poluvremena sudija je isključio dva domaća igrača. U toku drugog došlo je do povreda tri domaća igrača, pa su ostali sa samo sedam igrača gde je sudija Gaćinović u 59. minutu prekinuo utakmicu.       D. Ob. - B. St.

Čenej - Vinogradar 4:2 (0:1)

ČENEJ: Igralište Čeneja, gledalaca 50, sudija: Milošević (Novi Sad). Strelci: Prole u 59. Jaćimovski u 63. i 90. i N. Dragin u 70. za Čenej, a Sladić u 25. i Čelić u 50. minutu za Vinogradar. Žuti karton: Milošev (Čenej).

ČENEJ: Kostić, Ćurčić, Milošev, Prole, Vilotijević (Božić), N. Lukić, U. Lukić (Stojković), N. Dragin, Jaćimovski, Kovačević, D. Dragin.

VINOGRADAR: Elez, Arsenijević, Galić, Čelić, Dragutinović, Čortan, Predojević, Milenović, Sladić, Dragojević, Milosavljević.

Domaći su od prvog minuta krenuli u ofanzivu, propustili su nekoliko prilika uz odlične odbrane golmana Eleza. Kazna za promašaje stigla je golom Sladića za vođstvo Ledinčana.

U nastavku je Čelić direktno iz kornera duplirao vođstvo. Tek nakon drugog primljenog gola domaćini su krenuli na sve ili ništa. Najpre su golom Prolea uspeli da smanje rezultat, a Jaćimovski je četiri minuta kasnije bio neumoljiv. Poslednjih dvadesetak minuta igralo se pred golom Eleza. Za potpuni preokret zaslužen je Nenad Dragin, a u poslednjem minutu Jaćimovski je drugim golom overio pobedu.

M. Po.

Hajduk - Titel  2:2 (1:1)

GARDINOVCI: Igralište Hajduka, gledalaca 200, sudija Pantić (Šajkaš), strelci: Cvetković u 18 i Tošić u 59. za Hajduk, a Babić u 40. i  Kulja u 61. minuitu za Titel. Žuti kartoni: Tošić(Hajduk), Vučić, Marinković, Fodor (Titel), crveni karton: Asanov(Hajduk).

HAJDUK: Kandić, Smiljanić, Asanov, B. Ilić, Rakić, M. Ilić, Berak (Anikić), Jovanović, Tošić (Milenković), Cvetković, Radaković (Mindić).

TITEL: Major, Vukov, Fodor, Karataševski, Jovanov, Babić, Kulja, Vučić, Trkulja, Ćirko (Marinković), Pavlović.

Domaćini su poveli golom Cvetkovića, izjednačio je Babić  na asistenciju Kulje. Tošić je Gardinovčane ponovo doveo u prednost posle prodora Cvetkovića, a konačan rezultat je postavio Kulja. Utakmica je bila prekinuta gotovo sat vremena zbog teške povrede Vučića, koji je odmah i operisan u Urgentnom centru u Novom Sadu.

Ž. M.

Moskva – Borac 0:4, Hajduk - Titel 2:2, Čenej - Vinogradar 4:2, Obilić - Železničar 0:2, Dinamo - Veternik 1:5, Susek - Futog 0:3( pff). Slobodne su bile ekipe Jedinstvoa i Bačke

1. Futog                22     18     2      2      82:16        56

2. Bačka                22     18     2      2      71:17        56

3. Veternik          22     17     2      3      70:21        53

4. Jedinstvo        22     14     3      5      70:24        45

5. Susek               22     14     2      6      50:26        44

6. Vinogradar    23     10     7      6      40:41        37

7. Železničar   23     8      4      11     53:47        28

8. Titel             23     7      4      12     46:52        25