104.8191

Новосадска лига: Каменчани стали у наставку

02.04.2019. 13:35 14:36
Извор: Д. Иванић/ Голман Лалић (Фрушкогорац) интервенише у гужви

Гости су почели са нападима, али и промашајима. Вучковић је имао  три зицера, једном је погодио стативу а два пута је промашио.

Фрушкогорац - Младост 2:4 (1:0)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА:  Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 200, судија: Граховац (Нови Сад), стрелци: Малешевић у 36. Лукић у 55. за Фрушкогорац, а Попин у 35 (из пенала), Мијић у 60. Ренић у 66. и Каурин у 92. минуту за Младост. Жути картони: Лукић, Старовлах (Фрушкогорац), Ренић, Попин, Каурин, Вучич, Живојнов (Младост).

ФРУШКОГОРАЦ: Лалић 6, Караћ 7, Васојевић 6, Перовић 6, Кукурузовић 7, Јефтић 6, Глишић 6, Лукић 7 (Бркљача), Малешевић 7 (Вуковић), Пецић 7, Старовлах 6 (Цветковић 6).

МЛАДОСТ:  А. Слијепчевић 6, Стајић 6, Л. Слијепчевић 7, Бараћ 6, Мијић 7 (Новковић), Вучковић 6, (Зорић 7), Ренић 7, Попин 6, Каурин 7, Драгојловић 7, Вучић 6 (Живојнов 8).

Барач је после набацивања Реничића из слободног ударца са дв метра промашио празан гол. Казна за промашаје стигла је у 36. минуту, капитен Малешевић је са 16 метара погодио десни горњи угао. На почетку другог полувремена Пецић је одлично набацио са десне стране, Лукић је са десетак метара погодио. Међутим, лидер је за десетак минута преокренуо резултат.

У 55. минуту Васојевић је срушио Каурина, судија Граховац показао је на пенал, а сигуран са беле тачке био је Попин. Неколико минута касније Мијић је са око 25 метара распалио, лопта је закачила А. Слијепчевића и завршила под пречком. Потом је Ренић лако савладао Лалића, а у  надокнади времена Лалић је отишао пред гол Младости да покуша да спасе бод, међутим, лопта је дошла до Каурина који је претрчао терен и поставио коначан резултат.

Д. Иванић

Фрушкогорски партизан – Јединство 0:3 (0:1)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 250, судија: Ћулум (Шајкаш). Стрелци: Макивић (аутогол) у 17, Стаменковић у 61. и 64. минуту. Жути картони: Д. Девић и Клинцов (Фрушкогорски партизан), Берић и Митровић (Јединство).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин, Д. Девић, Рогановић, Макивић (Булатовић), Клинцов, Бабић, В. Девић, Подрашчанин (Н. Чергић), Вуковић, С. Чергић, Илић (Грубишић).

ЈЕДИНСТВО: Костуранов, Берић, Станар, Стојановић (Стричевић), Стаменковић (Вучићевић), Gayić, Пекић, Митровић, Ђекић, Ћетковић, Шодић.

Очекивала се још једна победа фудбалера Фрушкогорског партизана, али недостајали су одлични Лука Дулић и Бојан Кантар због парних жутих картона. Руменчани су то знали да искористе и разоружају Буковчане. Можда је резултат превисок, али победа је најважнија. Боље припремљени гости су кренули офанзивно и то им се исплатило. Уследио је центаршут с десне стране, на лопту је пошао Макивић желећи да је избије. Међутим, она га је креснула по глави и ушла у мрежу Вулина.

Нису домаћи одиграли онако како се од њих очекује, али су имали доста прилика да изједначе.

На почетку другог полувремена црно – бели су заиграли доста добро, али гола није било. Јединство је, захваљујући головима Давида Стаменковића, који је пролазио по десној страни, повели с 3:0 и све је било завршено, пошто ни одбрана Буковчана, с изузетком голмана Вулина, није била на висини задатка.

М. Павловић

Петроварадин - ТСК 0:1 (0:0)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 100, судија: Митровић (Нови Сад), Стрелац Лукић у 87. минуту. Жути картони: Павлов, Шавија, Дорословачки (Петроварадин), Војводић, Варга (ТСК).

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан, Лазаревић (Шавија), Гардиновачки, Yarić, Татић, Шарац, Сурдучки, Лалић (Ковачевић), Мудрић (Поповић), Дорословачки, Павлов.

ТСК: Војводић, Пантош, Брежњак, Ристић, Варга, Лукић, Недељковић, Ђукић (Павловић), Росић (Дринић), Пуповац, (Косић), Зечевић.

Да се утакмица игра свих 90. минута искусили су на својој кожи по други пут момци тренера Јовице Мрђеновића. У прошлом колу прокоцкали су капитал у Салајки, примили гол у 92. минуту. Овога пута против једног од кандидата за највиши пласман капитулирали су три минута пре истека регуларног дела. Да Темеринци односу бодови потрудио се голом Жарко Лукић.

М. По.

Шајкаш - Славија 0:1 (0:0)

КОВИЉ: Игралиште на Ади, гледалаца 100, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелац: Грубовић у 86. минуту (из пенала). Жути картони: Котуља, Карас, Мајурић (Шајкаш), Вучковић, Убипарип, Шапић (Славија).

ШАЈКАШ: Петковић, М. Карас, Гојков, Рулић (Шегуљски), Мајурић, Станковић (Панић), Котуљач, Д. Карас, Играчев (Малешевић), Николаш, Стефановић.

СЛАВИЈА: Чавић, Вучковић, Стајић, Ћулум (Шапић), Радаковић, Гајић, Ждеро (Паунић), Убипарип (Глигорић), Грубовић, Жакула, Димитров.

Играчи обе екипе више су водили рачуна како да одбране своју мрежу, па сем ретких удараца није било озбиљнијих прилика за гол. Тренер гостију Александар Омаљев је у наставку затворио све прилазе голу, определио се за контранападе. Из једног таквог у 85. минуту Милана Грубовића неспретно је у казненом простору оборио Карас, а одлучни судија Драгољевић оправдано је показао на белу тачку. Капитен Славије Милан Грубовић успешно је реализовао једанаестерац и екипи донео вредне бодове.

М. По.

Омладинац - Индекс 0:0

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца 100, судија: Чобанов (Руменка). Жути картони: Пецељ, Кнежевић, Ђурић (Омладинац), Лаврек, Бањац (Индекс).

ОМЛАДИНАЦ: Станковић, Савић, Мирковић, Батар, Пецељ, Пилиповић, Макарић, Ђ. Стојановић, Ст. Пилиповић (М. Стојановић), Томчић (Максимовић), Ђурић.

ИНДЕКС: Субашић, Кисић, Лаврек (Б. Кнежевић), Р. Кнежевић, Вуковић, Сендерак, Рибар (Н. Станковић), Стојановић (Варга), Бањац, Чичић, Нађ.

По ономе што се дешавало на терену и пропуштеним шансама „студенти” су у Степановићево били ближи победи. У првом полувремену домаћи су преко Пилиповића, Ђурића и Милана Стојановића имали полуприлике. Реванширали су им се Бањац, Чичић и Рибар.

У наставку најповољнију прилику да однесу цео плен на „Ђако игралиште„ имао је Алекса Рибар. Судија Чобанов је након дуела у казненом простору показао на белу тачку, али је млади Сашо Станковић прозрео намеру Рибара и спасао екипу од пораза.

М. По.

ЖСК - Сириг 0:0

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а, гледалаца око 250. Судија: Секулић (Футог). Жути картони: Дамјановић, Матић, Богданов, Каурин, Нинковић (ЖСК), Вујановић, Павловић (Сириг).

ЖСК: Kalajyić 7, Зељко 7, Ћирин 7, Ђурђић 7, Танасић 7, Дамјановић 7, Марков 7 (Матић), Топић 7 (Тошић), Богданов 7, Клисара 7, Каурин 7 (Нинковић).

СИРИГ: Мишчевић 8, Грујичић 7, Јелић 7 (Нежић), Петровић 7, Васић 7, Дражић 7, Радовановић 7, Васиљев 7 (Мисини), Ферати 7 (Naranyić), Вујановић 7, Павловић 7.

У обострано тврдој, занимљивој и неизвесној игри протекао је сусрет и на крају је резултат био по мери гостију. Иако је домаћин по шансама био много конкретнији, одбрана гостију на челу са врло добрим голманом, Милошем Мишчевићем није се дала савладати.

П. Бундало

Омладинац - Индекс 0:0, Фрушкогорски партизан - Јединство 0:3, Милетић - Нови Сад 0:8, ЖСК - Сириг 0:0, Шајкаш - Славија 0:1, Петроварадин - ТСК 0:1, Фрушкогорац - Младост 2:4. Слободна је била Бачка.