Novosadska liga: Kamenčani stali u nastavku

02.04.2019. 13:35 14:36
Izvor: D. Ivanić/ Golman Lalić (Fruškogorac) interveniše u gužvi

Gosti su počeli sa napadima, ali i promašajima. Vučković je imao  tri zicera, jednom je pogodio stativu a dva puta je promašio.

Fruškogorac - Mladost 2:4 (1:0)

SREMSKA KAMENICA:  Igralište Fruškogorca, gledalaca 200, sudija: Grahovac (Novi Sad), strelci: Malešević u 36. Lukić u 55. za Fruškogorac, a Popin u 35 (iz penala), Mijić u 60. Renić u 66. i Kaurin u 92. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Lukić, Starovlah (Fruškogorac), Renić, Popin, Kaurin, Vučič, Živojnov (Mladost).

FRUŠKOGORAC: Lalić 6, Karać 7, Vasojević 6, Perović 6, Kukuruzović 7, Jeftić 6, Glišić 6, Lukić 7 (Brkljača), Malešević 7 (Vuković), Pecić 7, Starovlah 6 (Cvetković 6).

MLADOST:  A. Slijepčević 6, Stajić 6, L. Slijepčević 7, Barać 6, Mijić 7 (Novković), Vučković 6, (Zorić 7), Renić 7, Popin 6, Kaurin 7, Dragojlović 7, Vučić 6 (Živojnov 8).

Barač je posle nabacivanja Reničića iz slobodnog udarca sa dv metra promašio prazan gol. Kazna za promašaje stigla je u 36. minutu, kapiten Malešević je sa 16 metara pogodio desni gornji ugao. Na početku drugog poluvremena Pecić je odlično nabacio sa desne strane, Lukić je sa desetak metara pogodio. Međutim, lider je za desetak minuta preokrenuo rezultat.

U 55. minutu Vasojević je srušio Kaurina, sudija Grahovac pokazao je na penal, a siguran sa bele tačke bio je Popin. Nekoliko minuta kasnije Mijić je sa oko 25 metara raspalio, lopta je zakačila A. Slijepčevića i završila pod prečkom. Potom je Renić lako savladao Lalića, a u  nadoknadi vremena Lalić je otišao pred gol Mladosti da pokuša da spase bod, međutim, lopta je došla do Kaurina koji je pretrčao teren i postavio konačan rezultat.

D. Ivanić

Fruškogorski partizan – Jedinstvo 0:3 (0:1)

BUKOVAC: Igralište Fruškogorskog partizana, gledalaca 250, sudija: Ćulum (Šajkaš). Strelci: Makivić (autogol) u 17, Stamenković u 61. i 64. minutu. Žuti kartoni: D. Dević i Klincov (Fruškogorski partizan), Berić i Mitrović (Jedinstvo).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Vulin, D. Dević, Roganović, Makivić (Bulatović), Klincov, Babić, V. Dević, Podraščanin (N. Čergić), Vuković, S. Čergić, Ilić (Grubišić).

JEDINSTVO: Kosturanov, Berić, Stanar, Stojanović (Stričević), Stamenković (Vučićević), Gayić, Pekić, Mitrović, Đekić, Ćetković, Šodić.

Očekivala se još jedna pobeda fudbalera Fruškogorskog partizana, ali nedostajali su odlični Luka Dulić i Bojan Kantar zbog parnih žutih kartona. Rumenčani su to znali da iskoriste i razoružaju Bukovčane. Možda je rezultat previsok, ali pobeda je najvažnija. Bolje pripremljeni gosti su krenuli ofanzivno i to im se isplatilo. Usledio je centaršut s desne strane, na loptu je pošao Makivić želeći da je izbije. Međutim, ona ga je kresnula po glavi i ušla u mrežu Vulina.

Nisu domaći odigrali onako kako se od njih očekuje, ali su imali dosta prilika da izjednače.

Na početku drugog poluvremena crno – beli su zaigrali dosta dobro, ali gola nije bilo. Jedinstvo je, zahvaljujući golovima Davida Stamenkovića, koji je prolazio po desnoj strani, poveli s 3:0 i sve je bilo završeno, pošto ni odbrana Bukovčana, s izuzetkom golmana Vulina, nije bila na visini zadatka.

M. Pavlović

Petrovaradin - TSK 0:1 (0:0)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, gledalaca 100, sudija: Mitrović (Novi Sad), Strelac Lukić u 87. minutu. Žuti kartoni: Pavlov, Šavija, Doroslovački (Petrovaradin), Vojvodić, Varga (TSK).

PETROVARADIN: Sakan, Lazarević (Šavija), Gardinovački, Yarić, Tatić, Šarac, Surdučki, Lalić (Kovačević), Mudrić (Popović), Doroslovački, Pavlov.

TSK: Vojvodić, Pantoš, Brežnjak, Ristić, Varga, Lukić, Nedeljković, Đukić (Pavlović), Rosić (Drinić), Pupovac, (Kosić), Zečević.

Da se utakmica igra svih 90. minuta iskusili su na svojoj koži po drugi put momci trenera Jovice Mrđenovića. U prošlom kolu prokockali su kapital u Salajki, primili gol u 92. minutu. Ovoga puta protiv jednog od kandidata za najviši plasman kapitulirali su tri minuta pre isteka regularnog dela. Da Temerinci odnosu bodovi potrudio se golom Žarko Lukić.

M. Po.

Šajkaš - Slavija 0:1 (0:0)

KOVILJ: Igralište na Adi, gledalaca 100, sudija: Dragoljević (Bački Jarak), strelac: Grubović u 86. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Kotulja, Karas, Majurić (Šajkaš), Vučković, Ubiparip, Šapić (Slavija).

ŠAJKAŠ: Petković, M. Karas, Gojkov, Rulić (Šeguljski), Majurić, Stanković (Panić), Kotuljač, D. Karas, Igračev (Malešević), Nikolaš, Stefanović.

SLAVIJA: Čavić, Vučković, Stajić, Ćulum (Šapić), Radaković, Gajić, Ždero (Paunić), Ubiparip (Gligorić), Grubović, Žakula, Dimitrov.

Igrači obe ekipe više su vodili računa kako da odbrane svoju mrežu, pa sem retkih udaraca nije bilo ozbiljnijih prilika za gol. Trener gostiju Aleksandar Omaljev je u nastavku zatvorio sve prilaze golu, opredelio se za kontranapade. Iz jednog takvog u 85. minutu Milana Grubovića nespretno je u kaznenom prostoru oborio Karas, a odlučni sudija Dragoljević opravdano je pokazao na belu tačku. Kapiten Slavije Milan Grubović uspešno je realizovao jedanaesterac i ekipi doneo vredne bodove.

M. Po.

Omladinac - Indeks 0:0

STEPANOVIĆEVO: Igralište Omladinca, gledalaca 100, sudija: Čobanov (Rumenka). Žuti kartoni: Pecelj, Knežević, Đurić (Omladinac), Lavrek, Banjac (Indeks).

OMLADINAC: Stanković, Savić, Mirković, Batar, Pecelj, Pilipović, Makarić, Đ. Stojanović, St. Pilipović (M. Stojanović), Tomčić (Maksimović), Đurić.

INDEKS: Subašić, Kisić, Lavrek (B. Knežević), R. Knežević, Vuković, Senderak, Ribar (N. Stanković), Stojanović (Varga), Banjac, Čičić, Nađ.

Po onome što se dešavalo na terenu i propuštenim šansama „studenti” su u Stepanovićevo bili bliži pobedi. U prvom poluvremenu domaći su preko Pilipovića, Đurića i Milana Stojanovića imali poluprilike. Revanširali su im se Banjac, Čičić i Ribar.

U nastavku najpovoljniju priliku da odnesu ceo plen na „Đako igralište„ imao je Aleksa Ribar. Sudija Čobanov je nakon duela u kaznenom prostoru pokazao na belu tačku, ali je mladi Sašo Stanković prozreo nameru Ribara i spasao ekipu od poraza.

M. Po.

ŽSK - Sirig 0:0

ŽABALJ: Igralište ŽSK-a, gledalaca oko 250. Sudija: Sekulić (Futog). Žuti kartoni: Damjanović, Matić, Bogdanov, Kaurin, Ninković (ŽSK), Vujanović, Pavlović (Sirig).

ŽSK: Kalajyić 7, Zeljko 7, Ćirin 7, Đurđić 7, Tanasić 7, Damjanović 7, Markov 7 (Matić), Topić 7 (Tošić), Bogdanov 7, Klisara 7, Kaurin 7 (Ninković).

SIRIG: Miščević 8, Grujičić 7, Jelić 7 (Nežić), Petrović 7, Vasić 7, Dražić 7, Radovanović 7, Vasiljev 7 (Misini), Ferati 7 (Naranyić), Vujanović 7, Pavlović 7.

U obostrano tvrdoj, zanimljivoj i neizvesnoj igri protekao je susret i na kraju je rezultat bio po meri gostiju. Iako je domaćin po šansama bio mnogo konkretniji, odbrana gostiju na čelu sa vrlo dobrim golmanom, Milošem Miščevićem nije se dala savladati.

P. Bundalo

Omladinac - Indeks 0:0, Fruškogorski partizan - Jedinstvo 0:3, Miletić - Novi Sad 0:8, ŽSK - Sirig 0:0, Šajkaš - Slavija 0:1, Petrovaradin - TSK 0:1, Fruškogorac - Mladost 2:4. Slobodna je bila Bačka.