Војвођанска лига – север: Није помогла промена тренера

02.04.2019. 13:25 13:26
Извор: В. Јанковић/ Моменат са утакмице у Младенову

Шок терапија са новим тренером Браниславом Граховцом није донела помак у игри Младеновљана, који су задржали неефикасност.

Будућност (М) - Раднички (С) 0:2 (0:0)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца:200, судија: А. Милосављевић (Суботица), стрелац: Матијевић у 68. и у 90. минуту, жути картони: Чуљак, Жежељ (Раднички).

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Медић, Ралевић (Шатора), Радичић, Ловре, Вулић, Дујаковић, Јосимовић, Јурчевић, Секулић (Ђумић), Субошић (Васић).

РАДНИЧКИ (С): Зорић, Гргић, Чуљак, Рњак, Вуковић , Жежељ (Бубоња), Ресановић, Мазињанин (Замбо), Веселиновић, Матијевић (Зорица), Вукадиновић.

За нереализоване шансе фудбалере Будућности казнио је капитен Сомбораца Милан Матијевић, који је крунисао две брзе и филигрански прецизне акције своје дружине.

Ђ. Штрбац

Тиса - БСК 2:1 (0:1)

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 100. Судија: Страхиња Ковач (Врбас. Стрелци: Жмукић у 66. и Шицар у 70. за Тису, а Медић у 21. минуту за БСК.

ТИСА: Тасић 7, Станишић 7, Тандари 8, Панић 7, Тодоровић 7, Жмукић 7, Живковић 7, Апро 6 (Шијачић 6), Ђурановић 7, Шицар 8, Чабрило 6 (Нађ 7).

БСК: Молнар 7, Станић 7, Божић 6, Владетић 6, Вујић 7, Медић 7 (Савић -), Агбаба 6, Перовић 7, Живкуцин 7, Сушић 6, Данујевић 7.

Фењераш из Бачког Брестовца прописно је намучио домаћине. У 21. минуту Медић је чак успео да надмудри одбрану Тисе, па су гости повели. Покушавала је домаћа екипа да до одмора анулира предност гостију, али без успеха.

У другом полувремену Тиса је преузела игру, али до изједначења је дошло тек у 66.минуту. Четири минута касније за преокрет Шицар је соло акцију започео са половине терена , кроз средину ушао у шеснаестерац и затресао мрежу Молнара. Имала је Тиса још неколико прилика, Шицар погодио и стативу, али није успела да увећа предност.

М. Митровић

Младост (БП) – Црвенка 1:1 (1:0)

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца: 250; судија Крушић (Кањижа). Стрелци: М. Адамек у 38. минуту за Младост, Радмановић у 86. минуту за Црвенку. Жути картони: Ожват (Младост), Ј. Суботић, Драговић (Црвенка), црвени картон: Ивић (Црвенка).

МЛАДОСТ: Лења, Штефек, Познановић (Целин), Глувић, Кања, М. Адамек (Кобиларов), Северињи (Ожват), Фабри, Докић, Јакуш, Шкрбић.

ЦРВЕНКА: Дринчић, Костић, Радмановић, Сакић (Бабић), М. Суботић, Фаћол, Марић (Драговић), Ивић, Вујовић, Ј. Суботић, Фуртула.

У првом полувремену  ни једна од екипа се није показала у правом светлу, иако су Петровчани били за нијансу бољи. Потврдио је то Милан Адамек голом у 38. минуту после додавања Глувића са десне стране. У 18. минуту голман Црвенке Миљан Дринчић повредио је прст, указана му је помоћ и храбро, уз болове, остао је до краја на голу, јер гости нису имали резервног чувара мреже. Дринчић је пет минута после повреде спасао чист гол.

У наставку меча као да су играла сасвим два различита тима. Иницијативу су преузели Црвенчани, опасно нападали, али је голман Лења био просто несавладив. Укротио је најмање пет зицера.  Гости су у 73. минуту били најближе изједначењу, када се лопта одбила од рогља гола на ногу Фаћола, који је снажно опалио, али голман Лења је парадом спасао свој гол. Коначно у 86. минуту после силних пропуштених прилика, Црвенчани су изједначили. Био је то помало чудан гол Радмановића, који је центрирао са десне стране, лопта је одскочила у шеснаестерцу, преварила све играче и завршила у доњем десном углу.

Ј. Пуцовски

Бајша - Бачка (П) 3:2 (0:1)

БАЈША: Стаион Бајше, гледалаца 250, судија: Мартиновић (Кљајићево), стрелци: Ховрат у 46. и 47. Чагаљ у 75. за Бајшу, Миловановић у 25. и Петковић у 85. минуту за Бачку.

БАЈША: Дамјановић 7, Борош 7, Мајкић 7, Кривокапић 7, Тресиглавић 7, Мајорош 6, И. Кочиш 7, Катараш 7, Михалец 7 (Маријановић), Чагаљ 7,5 (Петрић), С. Кочиш 6 (Хорват 8).

БАЧКА: Стантић 6,5, Дослов 6,5, Ковач 6,5, Радуловић 6,5, Живан 6,5 (Вујаклија), Станачев 7, Танер 6,5 (Петковић 7), Игњатовић 7, Момчилов 7, Шабан 7, Миловановић 7,5.

У комшијском дербију победа је припала домаћину. Гости су повели лепим голом Бојана Милованвоића у 25. минуту, док су фудбалери Бајше пропустили неколико шанси. У другом полувремену тренер Булатовић  убацио је Хорвата који је за непуних два минута постигао два гола и преокренуо је резултат. У 75. минуту Чагаљ постигаолеп погодак,  а Петковић је ублажио пораз у финишу утакмице.

С. Ст.

Раднички (СТ) - Таванкут 3:2 (1:0)

СОМБОР: Градски стадион, гледалац 300, судија: Шипош (Србобран), стрелци: Ковачевић у 28. Богуновић у 50. и Кнежевић у 88. за Раднички, а Н. Скендеровић у 47. и Пејић у 85. минуту за Таванкут.

РАДНИЧКИ: Павасовић 6,5, Арежина 7, Шаренац 6,5, Чордашић 7,5, Славуљица 6,5, Кнежевћ 7, (Манчић), Ђоровић (Ковачевић 7), Шћепановић 7 (Сапозниченко), Бошковић 7, Цветковић 7, Богуновић 8.

ТАВАНКУТ: Сабо 6,5, Kujunyić 6,5, Слобода 7, Темуновић 6,5, Облаковић 7, И. Скендеровић 7, Шимић 7, Пољаковић 6,5, Годар 6,5 (Пејић 6,5), Н. Скендеровић 7, Плавшић 6,5 (Dopuy 6,5).

Капитен Милан Богуновић из слободног ударца са 20 метара погодио је пречку, да би у 28. минуту Ковачевић искористио грешку одбране за вођство.

Само што је почело друго полувреме Шимић је центриао а Небојша Скендеровић је изједначи. Богуновић је из слободног ударца погодио мрежу, а Сабо се истакао после слабог ударца Кнежевића.

Гости нису одустали, нападали и изједначили у 85. минуту голом Пејића. Резервиста са клупе два минута касније после фаула над Ковачевићем у шенаестерцу, судија је показао на белу тачку, а сигуран са  беле тачке био је Кнежевић.

С. Ст.

Полет - Текстилац 2:1 (1:1)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 60, судија: Чапко (Руски Крстур), стрелци: Зец у 10. С. Санковић у 55. (из пенала) за Полет, Вукобратовић у 42. минуту за Текстилац

ПОЛЕТ: Спасић 7, Благојевић 6,5, Милуновић 6 (Смиљковиић 6), Анђелковић 7, С. Станковић 7,5, Ж. Станковић 7, Стошић 7, Златковић 7, Зец 7,5, Богдановић 7, Величковић 6.

ТЕКСТИЛАЦ: Крстић 6,5, Латиновић 6,5, Гостовић 6,5, Дивјак 7,5, Стевановић 6 (Пиваров 6), Ђокић 6,5, Божичић 7 (Спасић 6), Дакић 7, Радоичић 6,5 (Вукадиновић), Митровић 6,5, Вукобратовић 7.

Општински ривали наступили су у подмлађеним саставима, али је виђена лепа игра. Домаћин је победио тешко али заслужено. Домаћи нападач Зец истакао се добром и ефикасном игром, а код гостију најбољи појдинац био је Ненад Дивјак.

А. Чичић

Младост (А) - Младост (Т) 4:1, Тиса - БСК 2:1, Будућност - Раднички (С) 0:2, Полет (К) - Текстилац 2:1, Младост (БП) - Црвенка 1:1, Врбас - Слога (Ч) 0:2, Раднички - Таванкут 3:2, Бајша - Бачка 3:2.