104.8191

КЛС: Силан преокрет Пазараца у дуелу са Вошом

23.12.2018. 21:14 21:17
Извор: Дуел Војводине и Новог Пазара, фото: Дневник (С. Шушњевић)

Како је приметио тренер домаћих Филип Соцек, „као да је неко средином треће четвртине дотакао прекидач и Војводина се угасила”, најбоље одсликава дерби меч 14. кола КЛС.

Новосађани су одиграли врло добро прво полувреме, имали и 10 поена предности, али Новопазарци су у другом делу били фуриозни, а Војводина неорганизована и врло, врло непрецизна.

Након изједначене прве деонице, црвено – бели су заблистали у другој, те су стигли и до двоцифрене предности (41:31). Имала је Воша и девет поена предности у трећој четвртини, а онда је наступио сумрак. Пазарци су направили серију 11:0, и из минута у минут Војводина је губила конце игре. У гостујућем саставу блистала су двојица играча – сјајни центар Никола Вујовић (тројке 4/5), те Немања Крстић који је одлично обавио посао на позицијама ниског поста. Док је Војводина промашивала зицере, Новопазарци су се силно распуцали, поготово у последњој четвртини, те су након великог преокрета стигли до убедљиве победе.

Д. Кн.

ВојводинаНови Пазар 72:96 (25:25, 26:20, 12:22, 9:29)

НОВИ САД: Мала сала Спенса, гледалаца: 400. Судије: Николић, Арсенијевић, Пешић.

ВОЈВОДИНА: Зарић 7, Стојановић 12, Мајсторовић 12, Анђушић 4, Прица 4 (8ск), Ковачевић 4, Џелетовић 20 (6ас), Атанасов 4, Бировљев 2, Шрајер, Матовић 3.

НОВИ ПАЗАР: Бербериштанин, Брунчевић 8, Бербаков 2, Нумановић 3, Славковић, Радоњић, Симеуновић 3, Крстић 26, Булатовић, Нешовић 5, Ивановић 13, Вујовић 36 (11ск).

КЛС: Кошаркаши Војводине у Суботици ефикасни, у Новом Саду хумани

16.12.2018. 21:36 21:38
КЛС: Пораз Војводине од Златибора

04.12.2018. 08:46 08:48