KLS: Silan preokret Pazaraca u duelu sa Vošom

23.12.2018. 21:14 21:17
Izvor: Duel Vojvodine i Novog Pazara, foto: Dnevnik (S. Šušnjević)

Kako je primetio trener domaćih Filip Socek, „kao da je neko sredinom treće četvrtine dotakao prekidač i Vojvodina se ugasila”, najbolje odslikava derbi meč 14. kola KLS.

Novosađani su odigrali vrlo dobro prvo poluvreme, imali i 10 poena prednosti, ali Novopazarci su u drugom delu bili furiozni, a Vojvodina neorganizovana i vrlo, vrlo neprecizna.

Nakon izjednačene prve deonice, crveno – beli su zablistali u drugoj, te su stigli i do dvocifrene prednosti (41:31). Imala je Voša i devet poena prednosti u trećoj četvrtini, a onda je nastupio sumrak. Pazarci su napravili seriju 11:0, i iz minuta u minut Vojvodina je gubila konce igre. U gostujućem sastavu blistala su dvojica igrača – sjajni centar Nikola Vujović (trojke 4/5), te Nemanja Krstić koji je odlično obavio posao na pozicijama niskog posta. Dok je Vojvodina promašivala zicere, Novopazarci su se silno raspucali, pogotovo u poslednjoj četvrtini, te su nakon velikog preokreta stigli do ubedljive pobede.

D. Kn.

VojvodinaNovi Pazar 72:96 (25:25, 26:20, 12:22, 9:29)

NOVI SAD: Mala sala Spensa, gledalaca: 400. Sudije: Nikolić, Arsenijević, Pešić.

VOJVODINA: Zarić 7, Stojanović 12, Majstorović 12, Anđušić 4, Prica 4 (8sk), Kovačević 4, Dželetović 20 (6as), Atanasov 4, Birovljev 2, Šrajer, Matović 3.

NOVI PAZAR: Berberištanin, Brunčević 8, Berbakov 2, Numanović 3, Slavković, Radonjić, Simeunović 3, Krstić 26, Bulatović, Nešović 5, Ivanović 13, Vujović 36 (11sk).

KLS: Košarkaši Vojvodine u Subotici efikasni, u Novom Sadu humani

16.12.2018. 21:36 21:38
KLS: Poraz Vojvodine od Zlatibora

04.12.2018. 08:46 08:48