Сремска лига: Ревија голова у Кленку

28.11.2018. 13:08 13:10

Хладно време није омело играче обе екипе да прикажу леп ефикасан и допадљив фудбал.

Борац (К) - Словен 8:7 (4:3)

КЛЕНАК: Стадион Борца, гледалаца 50, судија Митровић (Рума). Стрелци: Д.  Самарџић у 4, В.  Матић у 8. и 14, Вукосављевић у 28. и 55, Нинковић у 68, Б.  Самарџић у 69. и П. Илић у 80. за Борац, Станић у 18, 32, 64, 76. и 78, Адамовић у 30. и Топић у 80.  минуту за Словен.  Жути картони:

БОРАЦ: М.  Илић 6, Б.  Самарџић 7, П.  Илић 7, В.  Матић 7, Вукосављевић 8, Д.  Самарџић 7, Сремчевић 7, Пјевац 7, Вујаклија 7 (Васић), Бегуш 7, Нинковић 7.

СЛОВЕН: Карс 6, Калајџић 6, Љаић 6, Милановић 6, Топић 6, Пузић 6, Адамовић 6, Ракић 6, Станић 8.

На крају, малобројни гледаци, су задовољно напустили стадион Борца. Видели су чак 15 голова.  И три, изванредна, за уџбенике.

З.  Перић

Полет - Граничар (А) 8:2 (3:0)

НОВИ КАРЛОВЦИ: Стадион Полета, гледалаца 50, судија Колџић (Никинци). Стрелци: Пољак у 3, Ружичић у 36, Тодоровић у 38.  и 50, Јовић у 53.  (из пенала), Срјемац у 84.  и Кнежевић у 87.  и 89.  за Полет, а Шуша у 55.  и Кончар у 80. м инуту за Граничар.  Жути картони: Милић (Полет), Драган Нединић, Андришка (Граничар).

ПОЛЕТ: Грковић 7, Милић 7, Пољак 8, Бркић 8, Кнежевић 9, Ружичић 9, Старац 7 (Срјемац 7), Пештерац 6 (Калезић 7), Јовић 8, Тодоровић 9, Кесић 7.

ГРАНИЧАР: Драган Нединић 6, Андришка 6, Скакавац 7, Ковачевић 6, Бојанић 6, Кнежебвић 6, Шуша 7, Кончар 7, Нешковић 7 (Н.  Миљеновић), Кулачанин 7 (М.  Миљановић), Дејан Нединић 6.

Иако, је киша падала, била је то лепа фудбалска представа. Домаћини су игрли добро и ефикасно у току целог меча. А, гледаоци, су могли да виде изванредне голове Немање Тодоровића и оба су завршила у самим рашљама.

Тодоровоић је први гол постигао из шута с 25 метара. А, други из слободног ударца такође с 25 метара. И, Милан Кнежевић је био стрелац два ефектна гола.

Б.  Рађеновић

Јадран - ПСК Путинци 3:1 (1:1)

ГОЛУБИНЦИ: Стадион Јадрана,  гледалаца 500, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелци: Рајић у 8. и 68. и Марковић у 89. за Јадран, Кубуровић у 29.  минуту за ПСК Путинце.  Жути картони: Раденков (Јадран), Стоисављевић (ПСК Путинци).  Црвени картони: Малетић (Јадран), Радић (ПСК Путинци).

ЈАДРАН: Чавић 7, Радић 7, Малетић 8, Булатовић 7, Тутек 7, Ј.  Којчиновић 7 (Кнежевић 7), Рајић 8,  Раденков 7 (М.  Којчиновић 7), Пекић 7, Драгутиновић 7 (Бошњаковић 7), Марковић 8.

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 7, Квочка 6, Кубуровић 7 (Зекановић), Јованов 7, Стоисављевић 6, Алимпић 6, Савковић 5 (Катић), Видаковић 6, Радић 6, Адамовић 5 (Колунџић 5), Бајић 7.

Ривали, су, одиграли лепу и борбену утакмицу. Био је то прави дерби кола. А, многобројни гледаоци, могли да виде два изванредна гола главом Рајића после идреалних центаршутева Марковића.  А, и сам Марковић је постигао леп гол левом ногом из шута с 17 метара.  Иначе, гости из Путинаца били су бољи у првом полувремену, а у наставку, играчи Јадрана, попуно су надиграли ривала.

И.  Маленчић

Купиново - Доњи Петровци 1:1 (0:0)

КУПИНОВО: Игралиште Купинова, гледалаца 60, судија Суџум (Инђија). Стрелци: Лукач у 62.  за Купиново, а Мркајић у 66.  минуту за Доње Петровце. Жути картони: Марјановић (Купиново), Шаша, Мркајић, Вукајловић, Диклић (Доњи Петровци).

КУПИНОВО: Вукашиновић 8, М.  Јовановић 7, Марјановић 7, Балог 7, Зоран Јовановић 7, Будимчић 7,  Бошковић 7, Милијашевић 7, Лукач 8, Николић 7, Гавриловић 7.

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Башић 7, Путица 7, Деврња 7, Диклић 6, Вукајловић 7, Ољача 7, Мркајић 6, Чворков 7, Кркобабић 7 (Љубинковић), Шаша 7 (Дамјановић 7), Бузаш 7.

Играо се добар фудбал, уз доста шанси за домаћине. Само су искористили једну.  Штета, фаворизовани гости су се провукли, и уз то, још, су однели и бод.  Капитен домаћих Богдан Лукач је погодио противничку мрежу из шута с 16 метара.

Ж.  Лукач

Железничар - Борац (М) 4:0 (0:0)

ИНЂИЈА: Стадион у Инђији, гледалаца 50, судија Ћирковић (Стари Бановци). Стрелци: Костић у 52.  (из пенала ) и 86. и Мрђа у 58. и 69.  минуту Жути картони: Шарчевић, Жегарац (Борац).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милиновић -, Дубајић 8, Катарић 8, Кривокућа 7, Лукић 6, Тркуља 7, Милосављевић 7, Ракар 8, Костић 9, Јањуз 8, Мрђа 9.

БОРАЦ: Јандрић 6, Т.  Вулетић 6, Жегарац 6, Вукадиновић 6, Н.  Вулетић 6, Ковачевић 6 (Коњевић 6), Драгојевић 6, Коплић 6, Шарчевић 6, Дамјановић 6, Смајловић 6 (Ерић 6).

Био је то био занимљив и допадљив меч у коме су гости у првом полувремену изненадили борбеном игром, против фаворизованог домаћина, који, је промашо многобројне шансе. Ипак, у наставку, Инђијци, су, успели, само, постићи четири гола, и опет, су пропустили низ прилика. Повели су домаћини са пенала. Судија је свирао играње гостију лопте руком у свом казненом простору. Мрђа, је искористио, повољну акцију, и са осам метара је матирао Јандрића.  Потом је Мрђа, поново, матирао Јандрћа и из слободног ударца с 20 метара. И, онда најлепши тренутак на утакмици.

Костић је прво заобишао одбрану гостију, па потом и голмана Јандрића и само гурнуо лопту у мрежу.

И. Ђумић

Будућност - Слобода 0:2 (0:1)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца 200, судија Шљепица (Нови Бановци). Стрелци: Митровић у 36. и Јеж у 51.  минуту.  Жути картони: Јефтић, Јанковић (Будућност), Радошевић (Слобода).

БУДУЋНОСТ: Јокић -, Шарац 8, Грујић 8, Михаиловић 8, Јефтић 8, Ђукић 9, Јанковић 8, Симовљевић 10 (Сретеновић 7), Петровић 8, Кљајић 8 (Игрић 7), Зељковић 8 (Митровић 7).

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Јоргић 7 (М.  Мајсторовић 7), Митровић 7, В.  Нинић 9, Ђуричић 7, Кордолуп 7, Кнежевић 8 (П.  Мајсторовић 7), Ашћерић 9, Кресојевић 8, Јеж 8 (Радошевић 7), Рагастовац 8.

Очекивано.  Митровић и Јеж су само подметнули главе на лопту, после два идеална центаршута Ашћерића па су фудбалери Слободе славили.

М.  Симић

Рудар - Партизан 0:0

ВРДНИК: Игралиште Рудара, гледалаца 100, судија Мијановић (Адашевци).

РУДАР: Пардовицки 8, Дејић 8, Д.  Крстић 7, Пудар 8, Јовановић 8, Сантрач 8, Максимовић 7, Вишњовски 8, Марковић 7, Петровић 7, Достанић 8.

ПАРТИЗАН: Стајчић 7, Трипић 7, Јовановић 7, Павловић 7, Алексић 7, Пајић 8, В.  Петровић 8, Г.  Радовић 7 (М.  Радовић 7), Матијевић 7 (Мирковић), Вуколић 7, Млађеновић 8.

У Врднику, играо се добар фудбал, уз добро суђење. А било  је шанси на обе стране, највећи кривци што није било голова су голмани Пардовицки и Стајчић.

Н.  Девић

Напредак (П) - Љуково 2:0 (0:0)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, гледалаца 100, судија Селаковић (Лаћарак). Стрелци: Ерцег у 56. и Макарић у 80.  минуту.  Жути картони: С.  Јовановић, Скопљак, Јанковић, Ивковић (Напредак), Кнежевић (Љуково).

НАПРЕДАК: Бошковић 6, С.  Јовановић 7, Шарец 6, Д.  Јовановић 6, Ивковић 6, Макарић 6, Ђурчин 6, Скопљак 6, Василић 6 (Пувалић 6), Врачев 6 (Димитријевић 6), Д.  Јанковић 6 (Ерцег 7).

ЉУКОВО: Мијатовић 6, Ковачевић 6, Стевић 6 (Тркуља), Марковић 6, Кнежевић 6, Трипковић 7, Живковић 6, Стојановић 6, Крстић 6, Бјељац 6 (Милановић), Шестовић 6.

Попинчани су дошли до очекиване победе, али тешком муком. Искусни гости, из Љукова, у првом полувремену су били бољи ривал. Играли су на брзе контре, али домаћини, су, успели, сваки такав покушај гостију одмах прекинути.

А, домаћини, су вођсво постигли тек у другом полувремену, када је у игру ушао ветеран Миодраг Ерцег, и када, је Ерцег искористио контранапад. . И, Мкарић је искористио контранапад, који је предводио Ивковић.

Л.  Ковачевић

ИНЂИЈА: Железничар - Борац (М) 4:0, ВРДНИК: Рудар - Партизан 0:0, КУПИНОВО: Купиново - Доњи Петровци 1:1, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет -Граничар (А) 8:2, ГОЛУБИНЦИ: Јадран - ПСК Путинци 3:1, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Слобода 0:2, КЛЕНАК: Борац - Словен 8:7, ПОПИНЦИ: Напредак - Љуково 2:0.