Sremska liga: Revija golova u Klenku

28.11.2018. 13:08 13:10

Hladno vreme nije omelo igrače obe ekipe da prikažu lep efikasan i dopadljiv fudbal.

Borac (K) - Sloven 8:7 (4:3)

KLENAK: Stadion Borca, gledalaca 50, sudija Mitrović (Ruma). Strelci: D.  Samardžić u 4, V.  Matić u 8. i 14, Vukosavljević u 28. i 55, Ninković u 68, B.  Samardžić u 69. i P. Ilić u 80. za Borac, Stanić u 18, 32, 64, 76. i 78, Adamović u 30. i Topić u 80.  minutu za Sloven.  Žuti kartoni:

BORAC: M.  Ilić 6, B.  Samardžić 7, P.  Ilić 7, V.  Matić 7, Vukosavljević 8, D.  Samardžić 7, Sremčević 7, Pjevac 7, Vujaklija 7 (Vasić), Beguš 7, Ninković 7.

SLOVEN: Kars 6, Kalajdžić 6, Ljaić 6, Milanović 6, Topić 6, Puzić 6, Adamović 6, Rakić 6, Stanić 8.

Na kraju, malobrojni gledaci, su zadovoljno napustili stadion Borca. Videli su čak 15 golova.  I tri, izvanredna, za udžbenike.

Z.  Perić

Polet - Graničar (A) 8:2 (3:0)

NOVI KARLOVCI: Stadion Poleta, gledalaca 50, sudija Koldžić (Nikinci). Strelci: Poljak u 3, Ružičić u 36, Todorović u 38.  i 50, Jović u 53.  (iz penala), Srjemac u 84.  i Knežević u 87.  i 89.  za Polet, a Šuša u 55.  i Končar u 80. m inutu za Graničar.  Žuti kartoni: Milić (Polet), Dragan Nedinić, Andriška (Graničar).

POLET: Grković 7, Milić 7, Poljak 8, Brkić 8, Knežević 9, Ružičić 9, Starac 7 (Srjemac 7), Pešterac 6 (Kalezić 7), Jović 8, Todorović 9, Kesić 7.

GRANIČAR: Dragan Nedinić 6, Andriška 6, Skakavac 7, Kovačević 6, Bojanić 6, Knežebvić 6, Šuša 7, Končar 7, Nešković 7 (N.  Miljenović), Kulačanin 7 (M.  Miljanović), Dejan Nedinić 6.

Iako, je kiša padala, bila je to lepa fudbalska predstava. Domaćini su igrli dobro i efikasno u toku celog meča. A, gledaoci, su mogli da vide izvanredne golove Nemanje Todorovića i oba su završila u samim rašljama.

Todorovoić je prvi gol postigao iz šuta s 25 metara. A, drugi iz slobodnog udarca takođe s 25 metara. I, Milan Knežević je bio strelac dva efektna gola.

B.  Rađenović

Jadran - PSK Putinci 3:1 (1:1)

GOLUBINCI: Stadion Jadrana,  gledalaca 500, sudija Grbatinić (Adaševci). Strelci: Rajić u 8. i 68. i Marković u 89. za Jadran, Kuburović u 29.  minutu za PSK Putince.  Žuti kartoni: Radenkov (Jadran), Stoisavljević (PSK Putinci).  Crveni kartoni: Maletić (Jadran), Radić (PSK Putinci).

JADRAN: Čavić 7, Radić 7, Maletić 8, Bulatović 7, Tutek 7, J.  Kojčinović 7 (Knežević 7), Rajić 8,  Radenkov 7 (M.  Kojčinović 7), Pekić 7, Dragutinović 7 (Bošnjaković 7), Marković 8.

PSK PUTINCI: Milošević 7, Kvočka 6, Kuburović 7 (Zekanović), Jovanov 7, Stoisavljević 6, Alimpić 6, Savković 5 (Katić), Vidaković 6, Radić 6, Adamović 5 (Kolundžić 5), Bajić 7.

Rivali, su, odigrali lepu i borbenu utakmicu. Bio je to pravi derbi kola. A, mnogobrojni gledaoci, mogli da vide dva izvanredna gola glavom Rajića posle idrealnih centaršuteva Markovića.  A, i sam Marković je postigao lep gol levom nogom iz šuta s 17 metara.  Inače, gosti iz Putinaca bili su bolji u prvom poluvremenu, a u nastavku, igrači Jadrana, popuno su nadigrali rivala.

I.  Malenčić

Kupinovo - Donji Petrovci 1:1 (0:0)

KUPINOVO: Igralište Kupinova, gledalaca 60, sudija Sudžum (Inđija). Strelci: Lukač u 62.  za Kupinovo, a Mrkajić u 66.  minutu za Donje Petrovce. Žuti kartoni: Marjanović (Kupinovo), Šaša, Mrkajić, Vukajlović, Diklić (Donji Petrovci).

KUPINOVO: Vukašinović 8, M.  Jovanović 7, Marjanović 7, Balog 7, Zoran Jovanović 7, Budimčić 7,  Bošković 7, Milijašević 7, Lukač 8, Nikolić 7, Gavrilović 7.

DONJI PETROVCI: Bašić 7, Putica 7, Devrnja 7, Diklić 6, Vukajlović 7, Oljača 7, Mrkajić 6, Čvorkov 7, Krkobabić 7 (Ljubinković), Šaša 7 (Damjanović 7), Buzaš 7.

Igrao se dobar fudbal, uz dosta šansi za domaćine. Samo su iskoristili jednu.  Šteta, favorizovani gosti su se provukli, i uz to, još, su odneli i bod.  Kapiten domaćih Bogdan Lukač je pogodio protivničku mrežu iz šuta s 16 metara.

Ž.  Lukač

Železničar - Borac (M) 4:0 (0:0)

INĐIJA: Stadion u Inđiji, gledalaca 50, sudija Ćirković (Stari Banovci). Strelci: Kostić u 52.  (iz penala ) i 86. i Mrđa u 58. i 69.  minutu Žuti kartoni: Šarčević, Žegarac (Borac).

ŽELEZNIČAR: Milinović -, Dubajić 8, Katarić 8, Krivokuća 7, Lukić 6, Trkulja 7, Milosavljević 7, Rakar 8, Kostić 9, Janjuz 8, Mrđa 9.

BORAC: Jandrić 6, T.  Vuletić 6, Žegarac 6, Vukadinović 6, N.  Vuletić 6, Kovačević 6 (Konjević 6), Dragojević 6, Koplić 6, Šarčević 6, Damjanović 6, Smajlović 6 (Erić 6).

Bio je to bio zanimljiv i dopadljiv meč u kome su gosti u prvom poluvremenu iznenadili borbenom igrom, protiv favorizovanog domaćina, koji, je promašo mnogobrojne šanse. Ipak, u nastavku, Inđijci, su, uspeli, samo, postići četiri gola, i opet, su propustili niz prilika. Poveli su domaćini sa penala. Sudija je svirao igranje gostiju lopte rukom u svom kaznenom prostoru. Mrđa, je iskoristio, povoljnu akciju, i sa osam metara je matirao Jandrića.  Potom je Mrđa, ponovo, matirao Jandrća i iz slobodnog udarca s 20 metara. I, onda najlepši trenutak na utakmici.

Kostić je prvo zaobišao odbranu gostiju, pa potom i golmana Jandrića i samo gurnuo loptu u mrežu.

I. Đumić

Budućnost - Sloboda 0:2 (0:1)

SALAŠ NOĆAJSKI: Igralište Budućnosti, gledalaca 200, sudija Šljepica (Novi Banovci). Strelci: Mitrović u 36. i Jež u 51.  minutu.  Žuti kartoni: Jeftić, Janković (Budućnost), Radošević (Sloboda).

BUDUĆNOST: Jokić -, Šarac 8, Grujić 8, Mihailović 8, Jeftić 8, Đukić 9, Janković 8, Simovljević 10 (Sretenović 7), Petrović 8, Kljajić 8 (Igrić 7), Zeljković 8 (Mitrović 7).

SLOBODA: Radosavljević 7, Jorgić 7 (M.  Majstorović 7), Mitrović 7, V.  Ninić 9, Đuričić 7, Kordolup 7, Knežević 8 (P.  Majstorović 7), Ašćerić 9, Kresojević 8, Jež 8 (Radošević 7), Ragastovac 8.

Očekivano.  Mitrović i Jež su samo podmetnuli glave na loptu, posle dva idealna centaršuta Ašćerića pa su fudbaleri Slobode slavili.

M.  Simić

Rudar - Partizan 0:0

VRDNIK: Igralište Rudara, gledalaca 100, sudija Mijanović (Adaševci).

RUDAR: Pardovicki 8, Dejić 8, D.  Krstić 7, Pudar 8, Jovanović 8, Santrač 8, Maksimović 7, Višnjovski 8, Marković 7, Petrović 7, Dostanić 8.

PARTIZAN: Stajčić 7, Tripić 7, Jovanović 7, Pavlović 7, Aleksić 7, Pajić 8, V.  Petrović 8, G.  Radović 7 (M.  Radović 7), Matijević 7 (Mirković), Vukolić 7, Mlađenović 8.

U Vrdniku, igrao se dobar fudbal, uz dobro suđenje. A bilo  je šansi na obe strane, najveći krivci što nije bilo golova su golmani Pardovicki i Stajčić.

N.  Dević

Napredak (P) - Ljukovo 2:0 (0:0)

POPINCI: Igralište Napretka, gledalaca 100, sudija Selaković (Laćarak). Strelci: Erceg u 56. i Makarić u 80.  minutu.  Žuti kartoni: S.  Jovanović, Skopljak, Janković, Ivković (Napredak), Knežević (Ljukovo).

NAPREDAK: Bošković 6, S.  Jovanović 7, Šarec 6, D.  Jovanović 6, Ivković 6, Makarić 6, Đurčin 6, Skopljak 6, Vasilić 6 (Puvalić 6), Vračev 6 (Dimitrijević 6), D.  Janković 6 (Erceg 7).

LJUKOVO: Mijatović 6, Kovačević 6, Stević 6 (Trkulja), Marković 6, Knežević 6, Tripković 7, Živković 6, Stojanović 6, Krstić 6, Bjeljac 6 (Milanović), Šestović 6.

Popinčani su došli do očekivane pobede, ali teškom mukom. Iskusni gosti, iz Ljukova, u prvom poluvremenu su bili bolji rival. Igrali su na brze kontre, ali domaćini, su, uspeli, svaki takav pokušaj gostiju odmah prekinuti.

A, domaćini, su vođsvo postigli tek u drugom poluvremenu, kada je u igru ušao veteran Miodrag Erceg, i kada, je Erceg iskoristio kontranapad. . I, Mkarić je iskoristio kontranapad, koji je predvodio Ivković.

L.  Kovačević

INĐIJA: Železničar - Borac (M) 4:0, VRDNIK: Rudar - Partizan 0:0, KUPINOVO: Kupinovo - Donji Petrovci 1:1, NOVI KARLOVCI: Polet -Graničar (A) 8:2, GOLUBINCI: Jadran - PSK Putinci 3:1, SALAŠ NOĆAJSKI: Budućnost - Sloboda 0:2, KLENAK: Borac - Sloven 8:7, POPINCI: Napredak - Ljukovo 2:0.