Прва футсал лига: Голмани бриљирали у Бечеју

21.11.2018. 11:34 11:42
Извор: Са утакмице у Бечеју, фото: Дневник (В. Јанков)

Изваредна футсал представа крај Тисе.

Штета што обе екипе не могу да освоје по три бода, јер су играле за толики капитал. Овако, припао им је по један бод, јер се утакмица завршила нерешеним резултатом 4:4.

Нема сумње, иако нису победили, ово је најбоље овосезонско издање момака са Тисе. Играли су изузетно ангажовано, буквално, од првог до последњег минута утакмице. Јер, Стефан Кораћ је отворио голгетерску серију, управо, у првом, а Игор Дражић је завршио у последњем минуту. У међувремену су Бечејци још два пута водили поготком Срђана Голуба у 25. и Бојана Ћулума у 31. минуту, а гости су преко изванредног Николе Лекића три пута стизали резултат. Права драма виђена је у самом финишу. Земунцима се исплатила ризик игра без голмана, јер су имали играча више у пољу и у предпоследњем минуту Елвис Рамадани их је први пут довео у вођство (4:3). Изгледало је да ће Бечејци, и поред добре игре, изгубити, али је онда у последњем минуту Игор Дражић поставио коначних 4:4. Радост у табору тренера Горана Страјнића, али и на трибинама.

Права посластица биле су бравуре голмана. Зоран Ћурчић је у првом полувремену зауставио 13 шутева ка његовом голу и само томе захваљујући на одмор се отишло са 1:0. Почео је добро и у наставку, јер је за два минута одбранио нова три шута, онда примио гол и због повреде колена напустио терен. Гости су поверовали да ће имати лакши посао у преосталом делу утакмице, али је Сава Вадаски био још бољи и за 18 минута имао 17 успешних интервенција. И гостујући голман Никола Мијаиловић са 13 одбрана се истакао.

В. Јанков

БечејСамо право 4:4 (1:0)

БЕЧЕЈ:  Спортска дворана ОСЦ „Ђорђе Предин Баџа“. Гледалаца: 200. Судије: Драгутин Божовић (Кула), Милош Јоцовић (Нови Сад) и Никола Алексић (Београд). Стрелци: Кораћ у 1, Голуб 25, Ћулум у 31. и Дражић у 40. минуту за Бечеј 2003, а Лекић у 22, 27. и 37. и Рамадани у 39. минуту за Само право. Жути картони: Ловре (Бечеј 2003), Лекић, Денић и Петронијевић (Само право). Црвени картони: Вучковић у 5. минуту (Бечеј 2003), Денић у 31. (Само право). Нагомилавање прекршаја: Бечеј 7 (4+3), Само право 8 (4+4).

БЕЧЕЈ: Ћурчић (16 одбрана) 9, Симић 7,5, Кораћ 8, Дражић 8, Llovrе 8, Ћулум 8, Кобиљски 7, Голуб 7,5, Пеленгић 7, Вендел -, Мандаџић -, Илчешин -, Вучковић -, Вадаски (17 одбрана) 9.

САМО ПРАВО: Мијаиловић (13 одбрана) 8, Инајетовић 8, Марковић 8, Лекић 9, Рамадани 8, Вујасиновић 7, Денић 7,5, Петковић 7,5, Петронијевић 8, Радуловић, Секулић, Јанчевски, Мандић.

Резултати 10. кола: Бањица – Пирот 11:0, Бечеј – Само право 4:4, Деус футсал – Сопот 4:8, Зуфо – Економац II 4:1, Колубара - Пожаревац 2:2, САС – СК Економист 3:2.

1. Зуфо              10     8      0      2      57:29        24

2. САС                10     6      1      3      50:35        19

3. Само право    10     5      4      1      43:34        19

4. Сопот             10     6      0      4      56:34        18

5. Колубара       10     5      1      4      43:47        16

6. Економац 2    10     4      3      3      38:34        15

7. Бањица          10     4      3      3      46:44        15

8. Бечеј               10     3      3      4      37:40        12