Prva futsal liga: Golmani briljirali u Bečeju

21.11.2018. 11:34 11:42
Izvor: Sa utakmice u Bečeju, foto: Dnevnik (V. Jankov)

Izvaredna futsal predstava kraj Tise.

Šteta što obe ekipe ne mogu da osvoje po tri boda, jer su igrale za toliki kapital. Ovako, pripao im je po jedan bod, jer se utakmica završila nerešenim rezultatom 4:4.

Nema sumnje, iako nisu pobedili, ovo je najbolje ovosezonsko izdanje momaka sa Tise. Igrali su izuzetno angažovano, bukvalno, od prvog do poslednjeg minuta utakmice. Jer, Stefan Korać je otvorio golgetersku seriju, upravo, u prvom, a Igor Dražić je završio u poslednjem minutu. U međuvremenu su Bečejci još dva puta vodili pogotkom Srđana Goluba u 25. i Bojana Ćuluma u 31. minutu, a gosti su preko izvanrednog Nikole Lekića tri puta stizali rezultat. Prava drama viđena je u samom finišu. Zemuncima se isplatila rizik igra bez golmana, jer su imali igrača više u polju i u predposlednjem minutu Elvis Ramadani ih je prvi put doveo u vođstvo (4:3). Izgledalo je da će Bečejci, i pored dobre igre, izgubiti, ali je onda u poslednjem minutu Igor Dražić postavio konačnih 4:4. Radost u taboru trenera Gorana Strajnića, ali i na tribinama.

Prava poslastica bile su bravure golmana. Zoran Ćurčić je u prvom poluvremenu zaustavio 13 šuteva ka njegovom golu i samo tome zahvaljujući na odmor se otišlo sa 1:0. Počeo je dobro i u nastavku, jer je za dva minuta odbranio nova tri šuta, onda primio gol i zbog povrede kolena napustio teren. Gosti su poverovali da će imati lakši posao u preostalom delu utakmice, ali je Sava Vadaski bio još bolji i za 18 minuta imao 17 uspešnih intervencija. I gostujući golman Nikola Mijailović sa 13 odbrana se istakao.

V. Jankov

BečejSamo pravo 4:4 (1:0)

BEČEJ:  Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 200. Sudije: Dragutin Božović (Kula), Miloš Jocović (Novi Sad) i Nikola Aleksić (Beograd). Strelci: Korać u 1, Golub 25, Ćulum u 31. i Dražić u 40. minutu za Bečej 2003, a Lekić u 22, 27. i 37. i Ramadani u 39. minutu za Samo pravo. Žuti kartoni: Lovre (Bečej 2003), Lekić, Denić i Petronijević (Samo pravo). Crveni kartoni: Vučković u 5. minutu (Bečej 2003), Denić u 31. (Samo pravo). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 7 (4 3), Samo pravo 8 (4 4).

BEČEJ: Ćurčić (16 odbrana) 9, Simić 7,5, Korać 8, Dražić 8, Llovre 8, Ćulum 8, Kobiljski 7, Golub 7,5, Pelengić 7, Vendel -, Mandadžić -, Ilčešin -, Vučković -, Vadaski (17 odbrana) 9.

SAMO PRAVO: Mijailović (13 odbrana) 8, Inajetović 8, Marković 8, Lekić 9, Ramadani 8, Vujasinović 7, Denić 7,5, Petković 7,5, Petronijević 8, Radulović, Sekulić, Jančevski, Mandić.

Rezultati 10. kola: Banjica – Pirot 11:0, Bečej – Samo pravo 4:4, Deus futsal – Sopot 4:8, Zufo – Ekonomac II 4:1, Kolubara - Požarevac 2:2, SAS – SK Ekonomist 3:2.

1. Zufo              10     8      0      2      57:29        24

2. SAS                10     6      1      3      50:35        19

3. Samo pravo    10     5      4      1      43:34        19

4. Sopot             10     6      0      4      56:34        18

5. Kolubara       10     5      1      4      43:47        16

6. Ekonomac 2    10     4      3      3      38:34        15

7. Banjica          10     4      3      3      46:44        15

8. Bečej               10     3      3      4      37:40        12