105.2585

Прва лига Србије: Бечејци по други пут савладали Добановчане

09.11.2018. 19:05 19:06
Извор: Dnevnik.rs

Најзад су Бечејци заиграли ефикасно пред својим навијачима и заслужено отворили нови такмичарски круг прволигашког каравана убедљивом победом.

ОФК Бечеј 1918 – Будућност 5:1 (2:1)

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе. Гледалаца: 300. Судија: Душан Миладиновић (Ниш). Стрелци: Ковачевић у 11. (пенал), 38. и 59, Цвијић у 47. и Станојев у 75. минуту за ОФК Бечеј 1918, а Станојев (аутогол) у 45+2 за Будућност. Жути картони: Станојев, Лазић (ОФК Бечеј 1918), Милошев, Кукољ, Михајловић (Будућност). Црвени картон: тренер у стручном штабу Будућности Жарко Јеличић у 44. минуту.

ОФК БЕЧЕЈ 1918: Живков 7,5, Мандић 7, Станојев 7,5, Цветковић 7, Краговић 7, Томчић 7,5, Рахић 8, Лазић 7,5 (од 68. Радић -), Цвијић 8 (од 76. Јекић -), Дражић 7 (од 60. Ердељан 7), Ковачевић 9.

БУДУЋНОСТ: Кнежевић 5,5, Лучић 6 (од 65. Михајловић -), Ђорђевић 5,5, Симић 6, Стојковић 5,5, Осман 6, Кукољ 6(од 55. Емерум 5,5), Видић 6 (од 62. Пераловић -), Милошев 6, Добријевић 5,5, Владисављевић 5,5.

Ово је други пут да су савладали Добановчане, јер је у премијерној утакмици сезоне било 1:0 за њих. Тада је једини гол постигао Стефан Цвијић, који се и овога пута уписао у листу стрелаца. Али, јунак утакмице је, свакако, Младен Ковачевић, који је постогао три гола и асистирао Цвијићу. Стрелац је био и капитен Немања Станојев, који је, истина, прво затресао своју, а онда мрежу ривала. Карактеристика ове утакмице је да су Бечејци пре пар дана остали без шефа струке Бранка Савића, коме свакако иду заслуге за ову победу, па их је са клупе предводио тандем спортски директор Дејан Станојев - тренер Далибор Новчић.

Гости су први у седмом минуту припретили, али је Добријевићев шут са дистанце зауставио Живков. У 11. минуту једанаестерац. Рахића је у казненом простору оборио Осман, а Ковачевић је био сигуран егзекутор најстроже закне. Ковачевић је у 38. минуту дуплирао вођство Бечејаца. Рахић је уклизавањем продужио лопту бечејском голгетеру, који се ослободио чувара, потом обишао голмана и рутински послао лопту у мрежу. Био је то његов девети гол. Гости су у самом финишу затресли мрежу Живокова, али је погодак поништен због офсајда. То је изазвало буру протеста гостију, а дебљи крај је извукао тренер Дарко Јеличић одласком пре времена у свлачионицу. На одмор се, ипак, отишло с лоптом у мрежи Живкова, а стрелац је био његов саиграч Станојев, који у благој параболи главом пребацио свог чувара мреже.

Наставак је отворен по мери домаћина. Ковачевић је већ у другом минуту другог дела сусрета проиграо Цвијића, који је завршио акцију шутем крај истрчалог Кнежевића. Само минут касније колосална прилика Видића, који је са пар метара шутирао главом и горњи леви угао, а Живков изврсно интервенисао. У новом нападу гостију Милошев је прошао поред тројице играча домаћих у казненом простору, а кад се изборио за добру позицију шутирао је крај гола. У 59. минуту усамљени Ковачевић је добио лопту на половини гостујућег дела терена, није имао никога да одигра дупли пас, повукао је пар метара и са 25 метара опалио по лопти, која је завршила у левом доњем углу изненађеног Кнежевића. Капитену Бечејаца Станојеву допала се мрежа гола на јужној страни, па је у 75. минуту из гужве главом послао лопту у мрежу за коначних 5:1.