Prva liga Srbije: Bečejci po drugi put savladali Dobanovčane

09.11.2018. 19:05 19:06
Izvor: Dnevnik.rs

Najzad su Bečejci zaigrali efikasno pred svojim navijačima i zasluženo otvorili novi takmičarski krug prvoligaškog karavana ubedljivom pobedom.

OFK Bečej 1918 – Budućnost 5:1 (2:1)

BEČEJ: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 300. Sudija: Dušan Miladinović (Niš). Strelci: Kovačević u 11. (penal), 38. i 59, Cvijić u 47. i Stanojev u 75. minutu za OFK Bečej 1918, a Stanojev (autogol) u 45 2 za Budućnost. Žuti kartoni: Stanojev, Lazić (OFK Bečej 1918), Milošev, Kukolj, Mihajlović (Budućnost). Crveni karton: trener u stručnom štabu Budućnosti Žarko Jeličić u 44. minutu.

OFK BEČEJ 1918: Živkov 7,5, Mandić 7, Stanojev 7,5, Cvetković 7, Kragović 7, Tomčić 7,5, Rahić 8, Lazić 7,5 (od 68. Radić -), Cvijić 8 (od 76. Jekić -), Dražić 7 (od 60. Erdeljan 7), Kovačević 9.

BUDUĆNOST: Knežević 5,5, Lučić 6 (od 65. Mihajlović -), Đorđević 5,5, Simić 6, Stojković 5,5, Osman 6, Kukolj 6(od 55. Emerum 5,5), Vidić 6 (od 62. Peralović -), Milošev 6, Dobrijević 5,5, Vladisavljević 5,5.

Ovo je drugi put da su savladali Dobanovčane, jer je u premijernoj utakmici sezone bilo 1:0 za njih. Tada je jedini gol postigao Stefan Cvijić, koji se i ovoga puta upisao u listu strelaca. Ali, junak utakmice je, svakako, Mladen Kovačević, koji je postogao tri gola i asistirao Cvijiću. Strelac je bio i kapiten Nemanja Stanojev, koji je, istina, prvo zatresao svoju, a onda mrežu rivala. Karakteristika ove utakmice je da su Bečejci pre par dana ostali bez šefa struke Branka Savića, kome svakako idu zasluge za ovu pobedu, pa ih je sa klupe predvodio tandem sportski direktor Dejan Stanojev - trener Dalibor Novčić.

Gosti su prvi u sedmom minutu pripretili, ali je Dobrijevićev šut sa distance zaustavio Živkov. U 11. minutu jedanaesterac. Rahića je u kaznenom prostoru oborio Osman, a Kovačević je bio siguran egzekutor najstrože zakne. Kovačević je u 38. minutu duplirao vođstvo Bečejaca. Rahić je uklizavanjem produžio loptu bečejskom golgeteru, koji se oslobodio čuvara, potom obišao golmana i rutinski poslao loptu u mrežu. Bio je to njegov deveti gol. Gosti su u samom finišu zatresli mrežu Živokova, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. To je izazvalo buru protesta gostiju, a deblji kraj je izvukao trener Darko Jeličić odlaskom pre vremena u svlačionicu. Na odmor se, ipak, otišlo s loptom u mreži Živkova, a strelac je bio njegov saigrač Stanojev, koji u blagoj paraboli glavom prebacio svog čuvara mreže.

Nastavak je otvoren po meri domaćina. Kovačević je već u drugom minutu drugog dela susreta proigrao Cvijića, koji je završio akciju šutem kraj istrčalog Kneževića. Samo minut kasnije kolosalna prilika Vidića, koji je sa par metara šutirao glavom i gornji levi ugao, a Živkov izvrsno intervenisao. U novom napadu gostiju Milošev je prošao pored trojice igrača domaćih u kaznenom prostoru, a kad se izborio za dobru poziciju šutirao je kraj gola. U 59. minutu usamljeni Kovačević je dobio loptu na polovini gostujućeg dela terena, nije imao nikoga da odigra dupli pas, povukao je par metara i sa 25 metara opalio po lopti, koja je završila u levom donjem uglu iznenađenog Kneževića. Kapitenu Bečejaca Stanojevu dopala se mreža gola na južnoj strani, pa je u 75. minutu iz gužve glavom poslao loptu u mrežu za konačnih 5:1.