117.0275
107.7403

Суперлига Србије: Звезда сигурна и у Шапцу

28.10.2018. 19:19 20:10

Црвена звезда наставила је са добрим резултатима у домаћем првенству, пошто је Шапцу победила Мачву (2:0).

Екипа Владана Милојевића била је већим делом утакмице много бољи противник и заслужено добила меч.

Домаћи нису пуно респектовали Београђане. Кренули су изузетно агресивно и већ у 5. минуту имали велику прилику преко Гаврића, али је голман Борјан интервенисао. Момци тренера Дарка Тешовића добро су позиционо стајали на терену и из тога тражили своју шансу. На другој страни, црвено-бели су играли стрпљиво, чекали грешку ривала, рачунајући на свој већи квалитет. Али, Шапчани су били опаснији, углавном претили преко бокова, где су видели прилику за своје акције.

Ипак, у 15. минуту припретили су Београђани. Павков је побегао Лазаревићу, шутирао из мртвог угла, али замало поред гола. Временом је утакмица израсла у праву ровоску борбу, где се све одвијало између два шеснаестерца, било је чврстих дуела и мало ,,продатих“ лопти. Период затишја прекинуо је Бен поготком у 35. минуту који је поништен због офсајда. Чини се да је судија Брдар погрешио у тој ситуација, пошто је Ристивојевић био најближи голу Шапчана. Али, црвено-бели су ипак повели нешто касније, када је Павков на центаршут Симића главом савладао Пулетића. У 44. минуту у сјајном соло продору био је Гобељић, дошао је до самог голмана домаћих, али је шутирао право у њега.

У 54. минуту Београђани су могли да реше све дилеме, међутим спетљали су се пред голом и све је пропало. У сваком случају, Београђани су у наставак ушли агресивније и диктирали дешавања на терену. И, Јованчић је могао до гола у 56. минуту, али је Пулетић добро интервенисао. Али, што није успео тада, овај играч учинио нешто касније, када је на асистенцију Бена рутински спровео лопту у мрежу. Црвена звезда је у других 45 минута приказивала игру која ју је красила у прошлој сезони када је суверено узела титулу шампиона. Екипа Владана Милојевића није дозвољавала мотивисаној Мачви да било шта уради, сви покушају Шапчана заустављани су на средини терена. Штавише, Звезда није попуштала у темпу и створила је још неколико прилика.

И. Лазаревић

МачваЦрвена звезда 0:2 (0:1)

ШАБАЦ: стадион ,,Градски“, гледалаца: 5.000, судија: Брдар (Нови Сад). Стрелци: Павков у 38. и Јованчић у 60. минуту. Жути картони: Ивић, Пејовић, Ристивојевић (Мачва), а Савић, Стојковић (Црвена звезда). Црвени картон: Ристивојевић (Мачва).

МАЧВА: Пулетић 6, Пејовић 6, Јовановић 6, Ристивојевић 6, Лазаревић 6 (Милосављевић 6), Ивић 6 (Бабић 6), Адамовић 6 (Гемовић 6), Гигић 6, Гаврић 6,5, Тошић 6,5, Ђоковић 6 .

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 6, Стојковић 6, Дегенек 6, Савић 6, Гобељић 6,5, Јованчић 7, Крстичић 6,5 (Чаушић 6), Бен 7, Ебесилио 6,5 (Срнић 6), Симић 7, Павков 7 (Стојиљковић 6).