Superliga Srbije: Zvezda sigurna i u Šapcu

28.10.2018. 19:19 20:10

Crvena zvezda nastavila je sa dobrim rezultatima u domaćem prvenstvu, pošto je Šapcu pobedila Mačvu (2:0).

Ekipa Vladana Milojevića bila je većim delom utakmice mnogo bolji protivnik i zasluženo dobila meč.

Domaći nisu puno respektovali Beograđane. Krenuli su izuzetno agresivno i već u 5. minutu imali veliku priliku preko Gavrića, ali je golman Borjan intervenisao. Momci trenera Darka Tešovića dobro su poziciono stajali na terenu i iz toga tražili svoju šansu. Na drugoj strani, crveno-beli su igrali strpljivo, čekali grešku rivala, računajući na svoj veći kvalitet. Ali, Šapčani su bili opasniji, uglavnom pretili preko bokova, gde su videli priliku za svoje akcije.

Ipak, u 15. minutu pripretili su Beograđani. Pavkov je pobegao Lazareviću, šutirao iz mrtvog ugla, ali zamalo pored gola. Vremenom je utakmica izrasla u pravu rovosku borbu, gde se sve odvijalo između dva šesnaesterca, bilo je čvrstih duela i malo ,,prodatih“ lopti. Period zatišja prekinuo je Ben pogotkom u 35. minutu koji je poništen zbog ofsajda. Čini se da je sudija Brdar pogrešio u toj situacija, pošto je Ristivojević bio najbliži golu Šapčana. Ali, crveno-beli su ipak poveli nešto kasnije, kada je Pavkov na centaršut Simića glavom savladao Puletića. U 44. minutu u sjajnom solo prodoru bio je Gobeljić, došao je do samog golmana domaćih, ali je šutirao pravo u njega.

U 54. minutu Beograđani su mogli da reše sve dileme, međutim spetljali su se pred golom i sve je propalo. U svakom slučaju, Beograđani su u nastavak ušli agresivnije i diktirali dešavanja na terenu. I, Jovančić je mogao do gola u 56. minutu, ali je Puletić dobro intervenisao. Ali, što nije uspeo tada, ovaj igrač učinio nešto kasnije, kada je na asistenciju Bena rutinski sproveo loptu u mrežu. Crvena zvezda je u drugih 45 minuta prikazivala igru koja ju je krasila u prošloj sezoni kada je suvereno uzela titulu šampiona. Ekipa Vladana Milojevića nije dozvoljavala motivisanoj Mačvi da bilo šta uradi, svi pokušaju Šapčana zaustavljani su na sredini terena. Štaviše, Zvezda nije popuštala u tempu i stvorila je još nekoliko prilika.

I. Lazarević

MačvaCrvena zvezda 0:2 (0:1)

ŠABAC: stadion ,,Gradski“, gledalaca: 5.000, sudija: Brdar (Novi Sad). Strelci: Pavkov u 38. i Jovančić u 60. minutu. Žuti kartoni: Ivić, Pejović, Ristivojević (Mačva), a Savić, Stojković (Crvena zvezda). Crveni karton: Ristivojević (Mačva).

MAČVA: Puletić 6, Pejović 6, Jovanović 6, Ristivojević 6, Lazarević 6 (Milosavljević 6), Ivić 6 (Babić 6), Adamović 6 (Gemović 6), Gigić 6, Gavrić 6,5, Tošić 6,5, Đoković 6 .

CRVENA ZVEZDA: Borjan 6, Stojković 6, Degenek 6, Savić 6, Gobeljić 6,5, Jovančić 7, Krstičić 6,5 (Čaušić 6), Ben 7, Ebesilio 6,5 (Srnić 6), Simić 7, Pavkov 7 (Stojiljković 6).