104.8191

Еврокуп: Пораз Партизана од Трента

03.10.2018. 22:32 22:47
Извор: Илустрација, Дневник архива

Кошаркаши Партизана поразом су стартовали у Еврокупу. Они су у Италији изгубили од екипе Трента са 69:80 (24:17, 19:26, 15:19, 15:20).

Партизан је одлично отворио утакмицу, играо је добру одбрану, екипа је била агресивна и покретљива, Лендејл и Маринковић су тројкама правили пртедност, Загорац их је пратио, погађао, асистирао и “крао”, тако да су црно-бели успели брзо да се “одлепе” на 10:5. Предност су одржавали Пејџ, Пецарски, Николић, па је она у једном тренутку прве четвртине била 19:10. Хог је одржавао Тренто у игри, а прва деоница игре завршена је 24:17 за Партизан.

Домаћин се у другој четвртини тргао Марбл је тројком вратио Тренто у игру када је на семафору било 28:25, али госте то није уплашило већ су новом серијом успели да направе разлику да нешто мирнију игру. Загорац двојком, потом Пејџ тројком успевају поново да "одлепе" Партизан. Прецизан је био и Гагић, да би Маринковић још једном тројком направио предност - 43:34.

На крају друге четвртине Гагић је направио неспортску грешку и чини се да је тада Партизан потпуно изгубио ритам. Тренто је направио серију 9:0 у последња два минута, а црно-бели су успели да покваре добар утисак из већег дела првог полувремена - 43:43.

У трећој четвртини Партизан је био потпуно конфузан, изгубио је ритам, игру, недостајали су му поени, којих је после шест минута игре имао само пет. Покушао је Чанак да увођењем капитена Новице Величковића, који је такође био повређен, да размрда екипу, међутим, и поред тога Италијани су повећавали предност, па је у једном тренутку била и девет поена - 57:48.

Слична слика и у последњој деоници, а у последња две минута Партизан се потпуно предао.

Наредну утакмицу Партизан игра против Зенита у уторак у Београду.